Jump to content

Accident la Ciolpani


Bogdy66

Recommended Posts

Azi 5.06.08 mergeam la Bucuresti sa imi iau (farasul) si sa semnez un nou contract de munca cu o noua firma...... bla bla ..... pe la Ciolpanu daca nu ma insel vad ditamai coada... si ghiciti .... da un accident foarte urat... si acum mai am imaginea omului prins intre fiarele contorsionate , Sincer nu am avut taria sa ma uit daca era femeie sau barbat ... cert e ca am vazut o fata sangeranda care privea in gol si abia mai misca..... Din inma ma rog sa fie bine aceea persoana....

 

Din cate am vazut si mi-am dat seama , un Iveco venea dinspre Bucureti iar Kangoo`ul cu pricina dinspre Ploiesti, cum a ajuns Iveco pe cealalta banda si a rupt acel gard nu stiu dar cert este ca a intrat pe contrasens a lovit in plin kangoo`ul si apoi a intrat pe marginea drumului in copacii! Dupa ce am trecut de accident la vre-o 5 -10 minute , veneau dinspre bucuresti 3 , 4 masini de politie si 3 Ambulante!

 

Sper inca o data sa fie bine si sa nu fie ceva foarte grav!

Daca a mai trecut cineva prin zona ..... si stie amanunte..... Apropo ... este cineva pe forum cu un 318/320 cu numar de BCXXDYA ? daca da sa-mi de-a un PM ca sa il injur putin si sa-l intreb cum si-a luat carnetul ! TARAN!!!! nu comentez mai mult!

post-10641-1212701073_thumb.jpg

Edited by Bogdy66
Link to comment
Share on other sites

Azi 5.06.08 mergeam la Bucuresti sa imi iau (farasul) si sa semnez un nou contract de munca cu o noua firma...... bla bla ..... pe la Ciolpanu daca nu ma insel vad ditamai coada... si ghiciti .... da un accident foarte urat... si acum mai am imaginea omului prins intre fiarele contorsionate , Sincer nu am avut taria sa ma uit daca era femeie sau barbat ... cert e ca am vazut o fata sangeranda care privea in gol si abia mai misca..... Din inma ma rog sa fie bine aceea persoana....

 

Din cate am vazut si mi-am dat seama , un Iveco venea dinspre Bucureti iar Kangoo`ul cu pricina dinspre Ploiesti, cum a ajuns Iveco pe cealalta banda si a rupt acel gard nu stiu dar cert este ca a intrat pe contrasens a lovit in plin kangoo`ul si apoi a intrat pe marginea drumului in copacii! Dupa ce am trecut de accident la vre-o 5 -10 minute , veneau dinspre bucuresti 3 , 4 masini de politie si 3 Ambulante!

 

Sper inca o data sa fie bine si sa nu fie ceva foarte grav!

Urat accidentul :twoup:

Oare cum a ajuns pe contrasens?

Link to comment
Share on other sites

Azi 5.06.08 mergeam la Bucuresti sa imi iau (farasul) si sa semnez un nou contract de munca cu o noua firma...... bla bla ..... pe la Ciolpanu daca nu ma insel vad ditamai coada... si ghiciti .... da un accident foarte urat... si acum mai am imaginea omului prins intre fiarele contorsionate , Sincer nu am avut taria sa ma uit daca era femeie sau barbat ... cert e ca am vazut o fata sangeranda care privea in gol si abia mai misca..... Din inma ma rog sa fie bine aceea persoana....

 

Din cate am vazut si mi-am dat seama , un Iveco venea dinspre Bucureti iar Kangoo`ul cu pricina dinspre Ploiesti, cum a ajuns Iveco pe cealalta banda si a rupt acel gard nu stiu dar cert este ca a intrat pe contrasens a lovit in plin kangoo`ul si apoi a intrat pe marginea drumului in copacii! Dupa ce am trecut de accident la vre-o 5 -10 minute , veneau dinspre bucuresti 3 , 4 masini de politie si 3 Ambulante!

 

Sper inca o data sa fie bine si sa nu fie ceva foarte grav!

Urat accidentul :twoup:

Oare cum a ajuns pe contrasens?

 

 

Tind sa cred ca a facut explozie ceva .... oricum aveau viteza foarte mare.... asta e clar la cum aratau masinile... FOARTE FOARTE MARE!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Buna ziua,

Imi pare rau ca am vazut mesajul dv. atat de tarziu, dar vreau sa va spun ca azi a fost parastasul celor decedati (respectiv varul meu, care se afla in spatele soferului, cat si al soferului).

Pacat, pt. ca amandoi erau tineri (31 ani).

Paradoxal, cel de langa sofer a scapat si e foarte bine, nu a avut nevoie nici macar de spitalizare.

Intre timp si/a schimbat si declaratia (de cateva ori). Cert este ca cei decedati sunt vinovati in viziunea celui din dreapta si a politiei.

Saptamana trecuta s/a implinit un an de la accident si dosarul nu a ajuns inca la procuratura. Asta e, traim in Romania!

Daca va mai amintiti ceva, va rog sa scrieti.

 

Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Cei trei (soferul care a decedat, varul meu care se afla pe bancheta din spate, in spatele soferului, cat si cel din dreapta) erau colegi de serviciu, f.f. important, mergeau in interes de serviciu la Ploiesti.

De aceea, dosarul trebuia sa ajunga la procuratura, a trecut un an si se afla tot la Pol. Ilfov.

Fiind interes de serviciu, firma era direct interesata. Astfel, nu s/a dat nici un raspuns in ceea ce priveste expertiza tehnica, si uite asa s/a musamalizat.

Totusi, la inmormantare au adus o coroana din partea firmei. Au spus ca daca avem nevoie de ceva sa ne adresam avocatului firmei.

E lesne de inteles, ni s/a facut lehamite.

 

ASTEPT O SUGESTIE!

 

P.S. DA, EI SE AFLAU IN KANGOO.

Link to comment
Share on other sites

pai daca am inteles bine din primul post, era vinovat cel din iveco ca iesise pe contrasens.... tu spui ca iesise cangooul pe contrasens ca nu mai inteleg nimic....

 

in orice caz, astea cu expertize tehnice si treburi deastea...dureaza o vesnicie...si nimeni nu se ocupa serios de cazurile astea...politia cauta sa inchida repede dosarul, si experti isi fac treaba de cacao in cele mai multe cazuri...

 

stiu un caz din cluj in care accidentul care avusese loc in 99 sau 2000 nici nu mai stiu bine, pentru cei din cluj care au auzit de Tentea... R.I.P, care nici in ziua de azi nu stiu sigur daca sa incheiat expertiza, stiu sigur ca era in 2006 si nu se stia nimic de expertiza tot o faceau si o refaceau...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.