Jump to content

Noul BMW Seria 7 se va lansa in 7 iulie 2008


BogdanCH

Recommended Posts

Pai nu-ti zic tie.. ce e frumos si ce nu, iti spun ca mie nu-mi place, din partea mea poti sa zici ca e cel mai frumos, ce legatura are una cu alta ? sau automat daca cineva zice ca nu-i place.. aia pentru tine inseaman ca nici tie nu trebuie sa-ti placa ? Dezvolta coloana verebrala, nu te lua dupa toata lumea... Esti limitat ma... nu tu esti centru atentiei, nu toate se invart in jurul tau, si nu incearca nimeni sa te convinga de una si de alta.. esti prea mic..mic in cel mai metaforic mod posibil.. ca sa te observe lumea.

 

Nu inteleg de ce-mi faci mie caracterizari. :twoup:

 

Chiar nu ma intereseaza parerea ta referitoare la mine.

 

On-topic: Mie chiar imi place noua seria 7, arata mai bine decat E65.

 

P.S: Si mie imi place E38-ul mai mult decat oricare alt seria 7. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

din lateral arata beton, deci forma care o are masina in profil e dementiala. in rest la designul exterior .. cred ca le e frica sa greseasca si incearca sa combine mai multe elemente ca sa multumeasca pe toti si sa se vanda bine si asa iese un terci si cand te uiti la ea nu sti de unde sa o apuci. cand o sa ne obisnuim toti cu ea o sa fie ok

 

ma rog la cer sa nu mai greseasca 3-ul nou peste 2-3 ani cand apare

Link to comment
Share on other sites

Seria 7 va fii disponibila din 15.11.2008 la mai toate reprezentantele.Pentru cine vrea sa cumpere am si preturile:

730d(245Cp)-69.500 euro

740i(326Cp)- 75.500 euro

750i(407Cp)- 90.000 euro

740Li(326Cp)-82.500 euro

750Li(407Cp)-94.000 euro

Evident preturile sunt pentru Europa si contin TVA.

multumim pt preturi :twoup: am si eu o intrebare ...care sunt inovatiile mari pe car ele aduce acest model in fara de internet , display-urile pe tetiere si nu jos in spate , faruri.Ma refer la cele tehnice :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa-mi rectific,parerea despre aceasta masina, dar inainte de toate sa clarific o treaba, oricum era mai frumos ca e65... dar e65 facelift era mult peste e65-u din 2001..

 

Acest model fata de facelift are avantajul ca este mai nou, dar este ok, este foarte ingrijit designul, pozele nu-i fac dreptate, in clipuri, se poate vedea cu adevarat cum arata, si este o masina rafinata, de mare clasa.

Link to comment
Share on other sites

si eu sunt fan seria 7, dar asta nu prea imi place deloc exteriorul, vorba aia de la CS a luat cred doar marimea narilor, in rest... acum astept sal vad in realitate si poate imi schimba parerea desi nu cred, farurile sunt frumoase, de fapt fata este ok in general dar spatele este suuuuper naspa, nu stiu designeri astia cred ca incep din fata si isi dau silinta sa iasa bine si pe cand ajung la finisarea spatelui sunt prea plictisiti si obositi si aleg ceva rapid ca sa scape repede, cred ca asa sa intamplat si cu seria 7 de dinainte ca si ala spatele nu placea la nimeni zicea lumea ca parcai un capac pe o oala.

interiorul este super imi place mult, cred ca interiorul te face sa uiti de spatele ala urat si de stopurile care aduc a hyundai.

nu stiu ce sa zic deocamdata sunt dezamagit deoarece ma asteptam la mai mult ,la mai multe asemanari cu CS project,

ramane sa ma lamuresc cand o sa o vad in realitate, sa vad poate o sa am ocazia sa o si conduc

 

Bafta

 

 

la 750Li era twin turbo

Edited by sergiulean
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Deesi sunt fan BMW am impresia ca S Klasse de la Merc e muult peste(optic si tehnic) iar Lexus Ls 600 e peste amandoua la un loc.Nu inteleg de ce cu modelul asta nu au adus niste inbunatatiri tehnice muult superioare actualelor specificatii sa zic asa :twoup:

 

Deesi sunt fan BMW am impresia ca S Klasse de la Merc e muult peste(optic si tehnic) iar Lexus Ls 600 e peste amandoua la un loc.Nu inteleg de ce cu modelul asta nu au adus niste inbunatatiri tehnice muult superioare actualelor specificatii sa zic asa :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.