Jump to content

Spoiler fata M-tehnik (compatibil sedan/coupe)?


sarpe74

Recommended Posts

O intrebare pt. cunoscatori sau pt. cei care s-au mai confruntat cu aceasta problema (dilema?!)...

 

sint fericitul proprietar al unui e46 facelift sedan (2002) si as vrea sa stiu daca pot monta pe el spoiler fata de "M-tehnik", tot de e46 (99-02) dar care e dat ca fiind pt. coupe/cabrio. Am gasit unu' si tare imi place cum arata. Or fi compatibile aceste spoilere fata de M-tehnik pe ambele caroserii (4doors/2doors)?... ma refer la prinderi, lungimi, etc.

 

!!! Cind ma refer la M-tehnik nu ma refer la cel original care se pune pe M3!!! Banuiesc ca stiti despre ce e vorba, dar am sa pun oricum si niste poze ca sa vedeti ...

foto 1 - este ceea ce vreu eu, provine de pe un 330ci si este "m-tehnik" (la asta ma refer daca este compatibil si cu sedanul)

foto 2 - este de "m3" original (si nu prea ma incinta asa tare ca celalalt)

 

multumesc anticipat pt. raspunsuri

Link to comment
Share on other sites

Da, potriveste, iti spun pentru ca personal am montat bari fata-spate de coupe, pe un E46 sedan.

57637[/snapback]

 

deci fata e ok zici... dar si spatele se pupa? stiu ca spoilerul spate de coupe e diferit fata de sedan, are altfel parca dispusi senzorii de parkare...

OK merci oricum, mi-ai dat o veste buna daca zici ca cel de fata se pupa de la coupe/cabrio la sedan

Link to comment
Share on other sites

deci fata e ok zici... dar si spatele se pupa? stiu ca spoilerul spate de coupe e diferit fata de sedan, are altfel parca dispusi senzorii de parkare...

OK merci oricum, mi-ai dat o veste buna daca zici ca cel de fata se pupa de la coupe/cabrio la sedan

57639[/snapback]

Din pacate cred ca ai informatie incorecta. M-tech de coupe nu pushca de loc cu cel de Sedan/Touring. Va trebui destul de mult lucru ca sa faci sa mearga, dar daca ai bani destui sau esti mechanic atunci e ok...

Link to comment
Share on other sites

Din pacate cred ca ai informatie incorecta. M-tech de coupe nu pushca de loc cu cel de Sedan/Touring. Va trebui destul de mult lucru ca sa faci sa mearga, dar daca ai bani destui sau esti mechanic atunci e ok...

57642[/snapback]

 

uite ce am gasit in disperarea mea...

 

...ma rog nu prea se citeste ce scrie acolo dar ceea ce e subliniat suna cam asa:

Only for cars with PDC (park distance control)

4 Door model pictured. This kit is for 2 door models too.

 

 

 

Part Number Description Price

51 71 0 028 808 BMW M Technic Body Kit - includes front spoiler, sideskirts, rear apron and fog lights

Edited by sarpe74
Link to comment
Share on other sites

Din pacate cred ca ai informatie incorecta. M-tech de coupe nu pushca de loc cu cel de Sedan/Touring. Va trebui destul de mult lucru ca sa faci sa mearga, dar daca ai bani destui sau esti mechanic atunci e ok...

57642[/snapback]

 

Pai care e logica? Bara de coupe clasica nu e la fel cu bara de M-tech (ca prindere vorbesc, nu ca aspect)? Nu intra la fel, nu are aceleasi prinderi? Daca dai jos o bara de coupe si in locul ei pui una de M-tech, nu se potriveste?

 

Bara de coupe merge pe sedan. Eu cu mana mea am pus-o sus, nu trebuie nici o inventie absolut nimic. Nici maca intaritura de metal de la bara originala de sedan nu a trebuit, am pus bara de coupe cu intaritura ei originala.

 

Daca vrei iti arat pozele cu masina, 316i sedan cu bari de coupe. Barile au fost ale mele si le-am vandut la tipul asta care le are montate pe masina.

Link to comment
Share on other sites

Pai care e logica? Bara de coupe clasica nu e la fel cu bara de M-tech (ca prindere vorbesc, nu ca aspect)? Nu intra la fel, nu are aceleasi prinderi? Daca dai jos o bara de coupe si in locul ei pui una de M-tech, nu se potriveste?

 

Bara de coupe merge pe sedan. Eu cu mana mea am pus-o sus, nu trebuie nici o inventie absolut nimic. Nici maca intaritura de metal de la bara originala de sedan nu a trebuit, am pus bara de coupe cu intaritura ei originala.

 

Daca vrei iti arat pozele cu masina, 316i sedan cu bari de coupe. Barile au fost ale mele si le-am vandut la tipul asta care le are montate pe masina.

57653[/snapback]

ok..eu cred ca mam exprimat gresit..vb de tot setul m-tech si spate si laterale...din cate am citit frontl doar este cam 90% compatibil, deci trebuie ajustari, wlf, tot respectul si scuze de prostiile care le-am spus...

bafta la montaj, va arata super masina :blink:

Link to comment
Share on other sites

ok..eu cred ca mam exprimat gresit..vb de tot setul m-tech si spate si laterale...din cate am citit frontl doar este cam 90% compatibil, deci trebuie ajustari, wlf, tot respectul si scuze de prostiile care le-am spus...

bafta la montaj, va arata super masina :blink:

57697[/snapback]

 

Deci ca prindere, au venit la fix, adica amortizoarele de soc, sinele laterale si aparatorile de noroi. Singura diferenta a fi la colturile barilor, adica nu intra la fel de mult sub caroserie, ramane la limita, dar nu e vizibil.

 

Astea de le-am montat, de coupe, aveau ceva kit de M in continuarea lor, adica buze sub ele, si cam arata ciudat, avand invedere ca masina are praguri clasice si barile sunt mai joase ca pragurile.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.