Jump to content

ZGOMOT CIUDAT!.PARERI!HELP!


Recommended Posts

am un BMW 318D 2002 FACELIFT...116CP...2000cmc.....exemplu:sunt in treapta a 3-a sub 2000 de ture cu putin,1800 accelerand 1900..2000...se aude un zgomot infundat..dupa ce trece de 2000 de ture nu se mai aude...asa si in treapta a 4-a si in a 5a....daca e la relanti la 1900 de ture..nu se aude nimik....daca accelerez...se aude un zgomot infundat si dupa ce trece de 2000 de ture...nu se mai aude...CE VREA SA INSENE ASTA?...TIND SA CRED CA ACEST ZGOMOT NU SE AUZEA PANA ACUM...CHIAR NU L-AM MAI AUZIT(E UN ZGOMOT DE GENU>>O DUBA CAND TREC PE LANGA TINE SE AUDE UN ZGOMOT GROS INFUNDAT)....VA ROG HELP...
Link to comment
Share on other sites

nu stiu..nu am nici o explicatie....daca stai in spate se aude mult mai pronuntat...gros ca un woofer.(mati inteles cred)....am mai intalnit chestia asta si la un passat din 2003,si la un golf 4 de ala lung...e o chestie normala...(adika atunci cand e sub-turata ar insemna nu?)

 

chestiune normala?...asa face si la voi?

Link to comment
Share on other sites

e aia cu 3-4 proprietari...dar la 147k...merge oke si va merge....multe probleme nam avut....am schimbat kitu de ambreaj si atat.....si zgomotul de care vorbesc,nush cum sa explic.....dar nici el nu pare o problema...acum nici nu sunt sigur....(nici zgomot nul pot numi).....acelerareaaa in viteza 3-4,4-5,de la 1800 ture pana la 2000..(adika e sub-turata),asa am itneles ca acesta e termenu....se aude ca (nici nu stiu sa explic)>>nu duduie,nu bubuie,nu pacaie,nu bate ceva la masina,<<se poate spune oare ca intra in trepidatii?is confuz....nici cu tel mobil nu cred ca pot inregistra asa ceva...cred ca cel mai bine sa o vada un profesionist in BMW....si el auzit rezonanta aia itnerioara la masina la 1900ture acelerata..isi va da seama...
Link to comment
Share on other sites

e aia cu 3-4 proprietari...dar la 147k...merge oke si va merge....multe probleme nam avut....am schimbat kitu de ambreaj si atat.....si zgomotul de care vorbesc,nush cum sa explic.....dar nici el nu pare o problema...acum nici nu sunt sigur....(nici zgomot nul pot numi).....acelerareaaa in viteza 3-4,4-5,de la 1800 ture pana la 2000..(adika e sub-turata),asa am itneles ca acesta e termenu....se aude ca (nici nu stiu sa explic)>>nu duduie,nu bubuie,nu pacaie,nu bate ceva la masina,<<se poate spune oare ca intra in trepidatii?is confuz....nici cu tel mobil nu cred ca pot inregistra asa ceva...cred ca cel mai bine sa o vada un profesionist in BMW....si el auzit rezonanta aia itnerioara la masina la 1900ture acelerata..isi va da seama...

mai e normal sa aiba un sunet specific cand e un pic subturata...insa depinde de cat de pronuntat este...si nu trebuie neaparat intre 1800 si 2000...mergi la un mecanic...

Eu totusi zic ca ti se pare...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.