Jump to content

Jenti de tabla pentru rotile de iarna


12CLS

Recommended Posts

Avand in vedere ca s-a la lasat frigul, nu m-ar mira sa vad cat de curand zapada prin Bucuresti.

 

Rotile de vara sunt 225/40/17 pe fata si 245/40/17 pe spate.

 

Sa imi iau jante 195/.../15 sau 205/.../16 pentru iarna?

 

ca nu a reusit nimeni sa-mi dea un raspun concludent...

Link to comment
Share on other sites

personal mi-as lua noi, pentru ca cele second hand daca nu sunt intr-o stare foarte buna le iei degeaba. Cauciucul trebuie sa fie moale, iar timpul isi pune amprenta asupra lor; adica daca ele au fost folosite vreo 2 ierni, mai le folosesti si tu o iarna, anul urmator oricum iti trebuiesc altele ca deja e prea tare cauciucul.
Link to comment
Share on other sites

personal mi-as lua noi, pentru ca cele second hand daca nu sunt intr-o stare foarte buna le iei degeaba. Cauciucul trebuie sa fie moale, iar timpul isi pune amprenta asupra lor; adica daca ele au fost folosite vreo 2 ierni, mai le folosesti si tu o iarna, anul urmator oricum iti trebuiesc altele ca deja e prea tare cauciucul.

 

 

Din cate stiu eu cauciucul tre sa fie tare iarna si moale vara...asta daca nu ma insel ....iarna tre sa tai zapada si vara tre sa se muleze pe asfalt...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.