Jump to content

Sfat achizitie BMW E90 Second Hand


Prowler

Recommended Posts

Acum daca tragem niste concluzii treaba sta cam asa : daca vrei spatiu iti iei Passat ,daca vrei masina de femeie iti iei Audi A4 pt ca e foarte usor de condus daca vrei sportivitate iti iei Bmw seria 3.

 

 

+1

 

inteleapta concluzie, ai pus punctul pe i :)

 

dar daca vrei masina de fitze ce iti iei?! :)

Link to comment
Share on other sites

Acum daca tragem niste concluzii treaba sta cam asa : daca vrei spatiu iti iei Passat ,daca vrei masina de femeie iti iei Audi A4 pt ca e foarte usor de condus daca vrei sportivitate iti iei Bmw seria 3.

 

 

+1

 

inteleapta concluzie, ai pus punctul pe i :)

 

dar daca vrei masina de fitze ce iti iei?! :)

 

S5 V8 :)

Link to comment
Share on other sites

Ideea e ca vreau sa aiba cit mai multe optiuni pe ea - pentru ca as lua-o ca sa ma tina macar 6-7 ani si vreau sa zic DA domne uite are tot ce imi trebuie (nu am motive sa ai alta care mai are o traznaie in plus...) - nu ca sa vezi ca exista si modele cu oglinzi rabatabile da nu mi-am luat din aia ca mai costa 200E in plus sau mai stiu eu... :)

Vreau sa imi faca realmente placere masina pe care o voi lua... daca tot dau atita banet - ca pina acum, o sa rideti dar de 5 ani conduc un clio - ce-i drept full option dar na clio - raport calitate pret f bun dar calitate mediocra...

 

Am intrebat de comparatie cu audi si honda pentru ca eu cam am fixatie - am comparat din multe puncte de vedere si oricum as face tot la E90 ajung - si cer o alta parere ca nu cumva sa fii devenit deja prea subiectiv...

- si colac peste pupaza taxa lui peste a ajuns la 1000 de euro pt un e90 320d... :)(

Link to comment
Share on other sites

Ideea e ca vreau sa aiba cit mai multe optiuni pe ea - pentru ca as lua-o ca sa ma tina macar 6-7 ani si vreau sa zic DA domne uite are tot ce imi trebuie (nu am motive sa ai alta care mai are o traznaie in plus...) - nu ca sa vezi ca exista si modele cu oglinzi rabatabile da nu mi-am luat din aia ca mai costa 200E in plus sau mai stiu eu... :)

Vreau sa imi faca realmente placere masina pe care o voi lua... daca tot dau atita banet - ca pina acum, o sa rideti dar de 5 ani conduc un clio - ce-i drept full option dar na clio - raport calitate pret f bun dar calitate mediocra...

 

Am intrebat de comparatie cu audi si honda pentru ca eu cam am fixatie - am comparat din multe puncte de vedere si oricum as face tot la E90 ajung - si cer o alta parere ca nu cumva sa fii devenit deja prea subiectiv...

- si colac peste pupaza taxa lui peste a ajuns la 1000 de euro pt un e90 320d... :)(

 

 

Intrutotul de acord, asa am gandit si eu cand mi-am luat masina... am asteptat vreo 2-3 luni pana am gasit-o si merita fiecare eurocent :)

 

Chiar si acum, dupa 7 luni, in zilele mai proaste, cand plec dimineata la birou teleghidata si fara nici un chef si o vad in fata casei, ma minunez cat e de frumoasa; iar cand ma urc la volan, deja sunt alt om... fara nici o exagerare :)

 

Eu zic sa nu mai stai pe ganduri ... E90 cu toata increderea!

Link to comment
Share on other sites

Acum am vazut ca sunt comon rail si motoarele astea noi de pe Audi si Passat din 06/2008 ceva de genul.Am auzit unul si suna foarte frumos.Legat de alea mai vechi intradevar nu se compara cu astea de Bmw .Mi se pare foarte reusit motorul de Bmw 2000diesel de 163 cai.Am mici retineri totusi la cutia de viteze care mi se pare etajata cam lung dar avand in vedere ca e un motor de turatie e oke pana la urma.Cred ca varianta aia de 177cp trage si sub 2.000 ture pt ca modelul de 163 cp nu trage deloc sub 2.000 ture. Ce merge pe Audi A4 e 2.7 Tdi sau 3.0Tdi care sunt intradevar foarte reusite.Acum daca tragem niste concluzii treaba sta cam asa : daca vrei spatiu iti iei Passat ,daca vrei masina de femeie iti iei Audi A4 pt ca e foarte usor de condus daca vrei sportivitate iti iei Bmw seria 3.

ba trage si sub 2000, undeva pe la 1700 incepe sa traga cand intra turbina.

Link to comment
Share on other sites

monique - poti posta mai multe detalii despre masina ta? - dotari, poze etc. Multumesc!

 

 

Pai are ceva dotari, cam toate pe care le-ai mentionat tu in primul post, mai putin trapa si senzori de parcare, nu-mi trebuie senzori de parcare :)

Piele are doar pe interiorul usilor iar navigatia e business; mai are bluetooth, led-uri la manarele portierelor, functia comfort access, astea imi vin in cap acum... poze in cateva zile, nu am pe laptop, iar calculatorul e la doctor :) am mai facut cateva poze de curand, dar trebuie sa le transfer...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Scuze ca redeschid un topic atat de vechi, dar nu cred ca are rost sa redeschid unul nou. M-ar interesa achizitionarea unui e90 320d din 2005, 2006. Cam ce pret ar fi corect pentru el, considerandu-se ca e in limita a 250k km? Pe net sunt preturi intre 7000 si 12000€. Cam cat ar fi unul in stare buna si totusi fara un pret exagerat de proprietar, ca sa stiu cam la ce suma sa caut. Stiu ca suna stupid intrebarea, dar pana acum am fost interesat doar de e46
Link to comment
Share on other sites

Eu am cumparat un BMW 320d 110kw e90 din 07/2007 cu 210000km reali la 8500 euro.

 

Masina este cam cu tot ce iti trebuie in ea..mai putin optiunile de scaune incalzite, bluetooth sau USB...

 

Eu o am de 2 sapt si sunt fff multumit de ea...merge super si imi pare rau ca nu am facut pasul catre bmw mai repede.

 

Masina am cumparat-o din belgia si o rulez tot in belgia.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.