Jump to content

Vind BMW R1200 GS, model 2008


Recommended Posts

Pe scurt:

 

- model 2008 (cumparat pe 29 aprilie)

- pret Bavaria: 14.700 euro

- 2940 km

- configuratie: abs, asc, calculator, senzori de presiune, minere incalzite, protectii miini, suporti coburi bmw.

 

optionale:

- parbriz adventure

- deflectoare adventure

- proetctie motor Hepco & Becker

- cruise control

- xenoane pe ambele faze

- enlarger pt. cricul laba

- suport coburi Hepco & Becker

- suport topcase Hepco & Becker

- topcase shad 50l

- coburi shad 46l

 

Referitor la pret, sunt doua variante:

A - pentru configuratia cu care l-am luat - adica fara optionale - 13.400 euro, usor negociabil.

B - pentru varianta cu optionale ... discutam!

 

Este pe persoana fizica, exista factura pentru tot si toate - am pastrate pina si bonurile de benzina!

 

 

Il dau ... pentru Adventure ...!

 

Daca nu-l dau ... ii pun si rezervorul de Adventure si ... ma potolesc naibii, c-am bagat la bani pe naravu' asta cu motocicleta ...!!!

Desi initial platisem avansul pentru el, m-am razgindit - mi-a fost teama de greutatea si inaltimea lui - da' acum ... asta mi se pare (prea) usor.

 

Cam asta e ....!

 

Toate cele bune,

 

 

Aurelian

0728-990945

post-347-1222543998.jpg

post-347-1222544023.jpg

post-347-1222544056.jpg

post-347-1222544103.jpg

Link to comment
Share on other sites

Frumos motor... , Presupun ca nu se poate pune problema unor optionale separat,,( protectii motor si ,,harnasamentul" de la spate integral...) dar daca se poate pune , as fii interesat. Oricum BAFTA multa la vanzare...!!!

 

 

Mircea,

 

Nu le vind separat.

 

Daca nu se dau cu motoru', le pastrez pt. Adv. Da' poti sa ti le comanzi de pe Louis, nu sunt foarte scumpe.

 

Protectia de motor este mult mai buna decit cea originala - MULT MAI IEFTINA - si se poate pune si pe Adv. fara a fi nevoie de a o pune si pe cea de rezervor .

Daca cade, motorul se va sprijini pe bara laterala din protectie - cea originala nu o are - in ghidon si in suportii de coburi. Iar suportul de topcase in nici un caz nu-l dau separat; pe el imi pun si (top)case-ul de 50 de l de la Shad, dar si pe cel de la Hepco & Becker.

 

Toate cele bune,

 

Aurelian

Edited by tau
Link to comment
Share on other sites

Frumos motor... , Presupun ca nu se poate pune problema unor optionale separat,,( protectii motor si ,,harnasamentul" de la spate integral...) dar daca se poate pune , as fii interesat. Oricum BAFTA multa la vanzare...!!!

 

 

Mircea,

 

Nu le vind separat.

 

Daca nu se dau cu motoru', le pastrez pt. Adv. Da' poti sa ti le comanzi de pe Louis, nu sunt foarte scumpe.

 

Protectia de motor este mult mai buna decit cea originala - MULT MAI IEFTINA - si se poate pune si pe Adv. fara a fi nevoie de a o pune si pe cea de rezervor .

Daca cade, motorul se va sprijini pe bara laterala din protectie - cea originala nu o are - in ghidon si in suportii de coburi. Iar suportul de topcase in nici un caz nu-l dau separat; pe el imi pun si (top)case-ul de 50 de l de la Shad, dar si pe cel de la Hepco & Becker.

 

Toate cele bune,

 

Aurelian

 

ok.. multzam fain de indicatii

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pretul - 13.400 euro pt. configuratia standard, respectiv 14.800 euro incluzind toate accesoriile - ramine inghetat pina la primavara!

Asta inseamna o reducere de 15% din pretul de nou!

 

Nu ma mai trage ata sa-l vind.

Daca nu-l ia nimeni pina atunci, este foarte probabil ca va primi rezervorul, portbagajul si scaritele de Adventure.

Ar cam fi ... singurul Adventure portocaliu - cel putin din tara!

Adevarul e ca-mi place la nebunie - si da bine pe el - culoarea asta ...!!!

 

 

Toate cele bune,

 

Aurelian

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.