Jump to content

Cumpar e46 an 2000-2001


edukid2005@yahoo.com

Recommended Posts

asta zici tu pt ca nu ai 316i si stii doar din auzite , ai auzit tu ca 318 are mai multi cai si duce mai bine caroseria fata de 316 care are cai mai putini . eu te contrazic si dac vrei iti fac si o demonstrati cand vrei tu si o sa vezi ca nu este chiar asa. :)

 

316 e greu de Ăžinut pe Âşosea.

deviezi de la subiect nu era vorba de cum este tinut pe sosea ci de consum :)

Link to comment
Share on other sites

consum 316 sub 13 in buc iarna nu am scos ..vara poate un 11-12 cu AC ... 318 al unui prieten scoate diferente de 1 l 2 poate ... 316 e un pic submotorizat ...insa diferente de putere eu nu am simtit in conducerea celor 2 ..Poate la top speed sa fie ceva diferenta ...Insa in oras sau la drum lung se comporta asemanator ...Nu cred ca-ti iei 318 pt diferenta de consum ...doar ca 316 e cea mai slaba motorizare de la E46 .....Daca 316 are mai multe optiuni merita luat ...Eu m-as ghida dupa scaune sport si xenon ..Bafta!
Link to comment
Share on other sites

Corect!

se vede clar si in specificatiile modelelor diferenta de consum, motorul de 316 consuma cu 1-2 l mai multsi are si 13 cai mai putin decat 318, eu d-asta am si evitat 316-le, chiar daca avea o dotare in plus.

 

Si a mea e de vanzare! :) Impecabila!

Edited by wwl
Link to comment
Share on other sites

Conform carfolio.com 316i are cuplul de 165Nm la 2500 rpm, iar 318i are 180 Nm la 3900 RPM. Teoretic 316i consuma mai putin. Cu toate astea, nu cred ca 15Nm sunt o diferenta semnifactiva in ceea ce priveste raportul consum/performante pentru oricare dintre ele, dar clar sunt un plus pt 318. Starea tehnica buna a unei masini iti economiseste multi litri/100Km.

 

Offtopic: cred ca e cam greu de determinat cu atatea motoare de capacitati si puteri diferite, dar e vreun raport optim de putere/greutate, gen 100cai/tona?

 

LE: wwl, unde se vede clar specificatia motoarelor si diferenta de 1-2l?

Edited by cos
Link to comment
Share on other sites

deÂşi poate teoretic diferĂŁ, practic 316 Âşi 318 au acelaÂşi consum. pe mine mĂŁ dispera doar vrĂŁjeala asta sĂŁmsĂŁreascĂŁ, gen "ia-o frate pe a mea cĂŁ e 316 Âşi consumĂŁ mai puĂžin"... e aÂşa, pt proÂşti.... de parcĂŁ ar alege unu 316 ĂŽn detrimentul unui 318 cu aceleaÂşi dotĂŁri...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

BMW 316i 4 usi

An : 2000

Culoare :albastru

Putere : 116 cai

Geamuri electrice fatza

Comenzi volan

Climatronic

Tapiterie gri

Km : 232.000

Primul proprietar

6000 E negociabil

 

Are doar doua bube, vopseaua sarita pe capota in fata si bara schimbata spate, care este de culoare verde.

Astept un raspuns urgent, fie el afirmativ sau negativ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

am eu un bmw 316i an de fabricatie 2001 benzina,

climatronica,

geamuri electrice,

computer bord,

incalzire scaune,

abs,

geamuri elecrtice,

oglinzi electrice si heliomate,

inchidere centralizata,

telefon,

trapa,

de culoare argintie in 4 usi,

motor1.6

150.000 km reali

 

pt tine o dau cu 6500(negociabil) pt ca nu este inmatriculata.

Edited by qivaleqi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Am eu un 320i,2002,170 CP,negru,piele crem,full option. Foarte ingrijita! 7500

nu vrei un schimb + ceva dif.? ai poze cu ea?

 

Salutare,

 

Caut BMW e46 din anul 2000-2001. Are cineva de vanzare? Daca da o scurta prezentare cu dotari+pret.

Exclus samsarilor.

 

O zi buna

daca inca mai cauti: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...37122&st=40

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Salutare,

 

Caut BMW e46 din anul 2000-2001. Are cineva de vanzare? Daca da o scurta prezentare cu dotari+pret.

Exclus samsarilor.

 

O zi buna

Salut,am un E46 2001,318i 118 cp,albastru metaliz,climatronic,comp bord,scaune incalz,cd-radio,xenon,spal de faruri,jante pe 17''121000km,carte service germ,bine intretinuta,am cumprat-o personal dinGermania in 07-2007,pt mine,la 96000 km,i-am schimbat brate,bucsi brate,bucsi bara stabiliz,role si curele accesorii.Masina a fosr 10000 in Germ si cu totul am ajuns la aproape 13000.Acum cer pe ea 10300 neg.Poate pare cam mult din cauza invaziei de Bim-uri care se invart pe la 7-8000 de euro dar o masina buna nu e niciodata la pretul asta.Cel putin asta am vazut eu in Germania unde am umblat aproape 6000 de KM pana sa o gasesc pe asta.Tel 0742019078 Adrian.Numai bine.adresa de mail adiwrx@yahoo.com.

 

scuze ...dar cat ceri u pe masina asta e exagereat...acum 2 ani erau preturile alea...sau traiesti in trecut??? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.