Jump to content

service bun in Oradea!


Recommended Posts

da mersi! l-am notat

in mod normal nu are lagatura mecanicul cu macaraua de la usa , dar daca nu iti face macaraua acolo, lasa msg si te programez la mine la service daca vrei :)

Unde e service-ul tau?

 

pe str Alexandru Vlahuta ,nr 61

vezi aici m multe: www.feraliauto.ro

Link to comment
Share on other sites

M-am uitat....

O intrebare:

Se poate polisha un parbriz, respectiv farurile de sticla?

 

Un parbriz tot?! am o solutie de "scos zgarieturi din sticla" ,teoretic e f tare, e din germania si chiar e o marca de calitate, dar e pt zgarieturi in sticla, si chiar si cu aia ai ce da pana scoate zgarieturile, suprafetele matuite(urme de lamele stergator) etc. Sticla e ff dura, nu e ca plasticul, iar de polishat sticla (suprafete gen tot parbrizul sau asa nu prea sincer)... . e chestia ca daca o shlefuiesti , ii dai exagerat de greu luciu inapoi,nu ca la farurile de plastic... .pt sticla atat ca unele zgarituri le pot scoate..., iar la cat e un tub de solutie dinasta de scos zgarieturile , sa dai pe un parbriz tot, iesi de 2 ori mai ieftin cu unu nou:)

Edited by Raul46
Link to comment
Share on other sites

@raul46 ...mersi am rezolvat problema cu macaraua la aconalex...daca imi spuneai mai repede mergeam la tine...ms oricum

ce ai schimbat la ia pana la urma? macara complect sau ce a fost cu ea?

Edited by Raul46
Link to comment
Share on other sites

da! am schimbat tot chitul de macara fara motoras...360lei +50lei manopera...cam scump dar asta e nu aveam ce sa fac,imi trebuia chestia aia care prinde geamul...originala e din plastic si are sanse sa se rupa,acuma asta e din aluminiu...sper sa tina

 

aha, ok :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

vad ca nu a mai scris nimeni de cva vreme aici...

Imi spuneti si mie un service ok (sau pe cineva serios) si la pret bun pt schimbat ulei si filtre?

Si eventual un electrician bun, sa-mi repare butonul de deschidere de la portbagaj?

 

Mersi :twoup:

Link to comment
Share on other sites

vad ca nu a mai scris nimeni de cva vreme aici...

Imi spuneti si mie un service ok (sau pe cineva serios) si la pret bun pt schimbat ulei si filtre?

Si eventual un electrician bun, sa-mi repare butonul de deschidere de la portbagaj?

 

Mersi :twoup:

 

Inearca la numarul acesta:

0755487478 Cosmin

Service-ul lui e undeva pe langa Metro

Link to comment
Share on other sites

Tot ce ne dorim noi, posesorii de BMW e sa nu fie nevoie niciodata de o reparatie la motor(mai ales M5) ca ar fi cam tragic si ne-ar cam dezamagi elicea pe fond albastru... Oricum si eu il recomand pe Kovacs pt reparatiile uzuale si am mai gasit un mecanic, pare bun, tot pt reparatii uzuale(e si cam imprastiat dar e operativ adica daca se apuca de masina ta n-o mai lasa pana nu termina). Atelierul se numeste Rav Auto si se gaseste pe centura vis-a-vis de Vaspo Prest(ma gandesc ca stiti, daca nu mai cereti detalii). Am fost la ei si eu si un prieten cu e36(eu aveam un senzor de placute de frana aprins fara motiv iar el si-a schimbata discurile pe fata). Apropo de bani mie mi-a luat 25 de lei(mi-a facut si o verificare la bucsi, pivoti, etc) la prietenul meu i-a luat 60 de lei(discuri+placute schimbate). Eu zic ca nu e scump(repet, au fost f operativi, nu ma asteptam), si culmea, au fost si punctuali(ne asteptau la ora stabilita). Am mai vazut acolo masini cu motoarele desfacute deci ma gandesc ca baietii fac si chestii mai complicate, desi nu se axeaza pe BMW.

 

Tot acolo umblu si eu de 2 ani jumate si toti prietenii mei care au masini. Is mai multi baieti acolo, eu ma duc la Ovi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ceva nou?

Eu am de schimbat intinzatorul lantului de distibutie.

Doar ca la motorul meu(M43), nu merge schimbat din exterior, ca la M42.

Asa ca....trebuie desfacut capacul de la distributie.....

Daca tot il voi desface, m-am gandit sa schimb si garniturile si lantul.

Aici in Timisoara, nu am gasit inca un mecanic de incredere, poate voi face operatiunea asta la Oradea, cand voi avea treaba pe acolo.

INTREBARI:

Cat dureaza o asemenea operatiune?

Recomandati pe cineva?

Ar trebui sa schimb si ghidurile de la lant?

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Buna ziua tuturor. Am nevoie de ajutor din partea voastra (forumisti din Oradea). Am observat o scurgere de motorina pe la pompa de injectie si nu stiu nici un atelier de reparatii pompe de injectie, BMW 318 TDS din 1995. Daca ma puteti ajuta cu o adresa sau un numar de telefon v-as ramane recunoscator. Am incercat sa comand un set de garnituri la un magazin de piese auto, dar nu am avut succes. Cei de acolo m-au indrumat la un atelier de reparatii pompe de injectie, dar ghinion, sunt in concediu pana la 01 septembrie, iar eu as vrea sa rezolv problema cat mai repede.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 3 weeks later...

salut, poti incerca in nufarul,pe bumbacului,langa sensu giratoriu cu Ctin Noica,pe partea cu vulcanizarea...au preturi bune

 

 

stie careva o spalatorie buna pentru interior cu aspirator special cu spuma?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Ce bine ca la toti merg masinile! Nu mai are nimeni probleme cu bmw in oradea? Trebuie sa schimb ceva garnituri la motor ,nu-mi da nimeni nici un mecanic cu care ati lucrat? ieftin si bun:P

 

incearca la Automond. aia vopseau bine si am vazut ca incep sa faca si mecanica. is undeva pe Ogorului.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.