Jump to content

service bun in Oradea!


Recommended Posts

Cel mai bun si cel mai scump vopsitor este Bela de la Opel. Un domn mai in varsta cu foarte multe specializari etc. Stateam de vorba si imi explica el cum tine pistolul in functie de fiecare element, exista diferente de nuante date din incheietura. Plus cand vopseste iti face probe etalon care le compara cu nuanta de pe masina pana iese cea mai apropiata. In fine, cred ca ai inteles ideea.

 

Mai este foarte bun si cu preturi destul de ok Jiga din spate de la fabrica de lapte. E unul din cei mai cunoscuti in oras si vopseste foarte bine daca stai pe capul lui. Am vazut masini foarte misto facute de el, poate stii un Porsche alb perlat in oras, mai este un S6 negru cu reflexii in diferite culori.. multe masini. Dar din pacate am vazut si munca de mantuiala pentru oamenii care nu si-au exprimat pretentiile. Oricum, per total e meserias foarte bun.

 

Si mai este un baiat la iesire din Episcopia la firma Oradexim, la el mi-am vopsit eu cate ceva, e mai ieftin decat restul si mai slab decat ei. Eu l-am descoperit ca mi-am facut pe asigurare cateva chestii. E ok baiatul, nu vopseste rau deloc. Probabil la el imi voi face si punctele de rugina, am la arcul de la aripa stanga doua mici, dar suficient cat sa-mi stea pe cap.

Link to comment
Share on other sites

Si mie imi stau pe cap punctele alea de rugina. Ma tem sa nu imi reapara. Stii ca fiind chiar pe buza aripii, nu poti sa ai asa bine acces in catre interior. De aia m-ar interesa un meserias in tinichigerie/vopsitorie meserias. chiar daca pretul e mare, cum lucrarea e mai mica..... <_<

Apropo de rugina, eu mi-am luat o chestie de la LOCTITE care converteste rugina si se poate vopsi peste ea.

Link to comment
Share on other sites

Oricare din cei de mai sus iti va lucra foarte bine. Eu ii raportez pe ei la vopsitul perfect, adica ce face fabrica. Asta e si ordinea in care i-am prezentat. Oricum astia sunt la mare distanta de majoritatea vopsitorilor din Oradea. Probabil mai sunt vopsitori buni, dar primii doi sunt cunoscuti deoricine e in domeniu, am mai auzit de un tip la Santandrei si vopsitorii de la Automond si service-ul lui Teszari cele mai mari din oras.

 

Loctite o sa-mi iau si eu pentru roata de rezerva. E noua, dar janta s-a deteriorat in timp, as vrea sa o curat cu solutia asta apoi sa o finisez si sa o suflu negru mat.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Poate ati vazut ca in unele zone din oras s-a schimbat limita de viteza de la 50 la 60km/h pentru fluidizarea traficului. Ce bine <_<

 

Eu stiu de Sos. Borsului si de b-dul Stefan cel Mare. Ati mai observat asta undeva?

 

prima oara am observat pe clujului ... au pus limita de 70 ... Dalear cineva minte cat mai multa ! :)

Link to comment
Share on other sites

@dop nu stiu, operatiunea dureaza ~3 ore. Depinde cati oameni sunt si cat de bine se misca.

 

@Cristi.B, e foarte usor de schimbat, e plug and play :) Dar cel din 93 nu e ok pt ca are calculator Bosch, el are nevoie de un Siemens, care sunt mai rare.

 

A venit vremea buna, ies pisicutele prin oras la plimbare care mai de care :bashwall: Iar eu tocmai mi-am schimbat ambreiajul... <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.