Jump to content

Ceva similar cu solutie de polish ..


Recommended Posts

Oare exista ceva solutie similara cu cea de polish (pt zgarieturi) , care sa functioneze la fel si pentru partile din plastic (cele de la nivelul barilor) ...

 

stie cineva daca exista asa ceva ? daca da, cum se numeste si unde as putea gasi de cumparat (benzinari, vopsitorii, etc)

 

 

danke !

Edited by Beldi
Link to comment
Share on other sites

Tin minte ca esti din Cluj. In Grigorescu, cum te duci spre Taietura Turcului venind dinspre Hotel Napoca, este pe stanga la o casa, firma Glazurit. Astia vand produse profesionale de vopsit. Au tot felu de solutii de polishat, se vand la gramaj, iti iei 100 de grame sau cat ai nevoie, cam 100 si ceva de mii costa. Mi-am luat eu mai demult, am fost multumit.
Link to comment
Share on other sites

Tin minte ca esti din Cluj. In Grigorescu, cum te duci spre Taietura Turcului venind dinspre Hotel Napoca, este pe stanga la o casa, firma Glazurit. Astia vand produse profesionale de vopsit. Au tot felu de solutii de polishat, se vand la gramaj, iti iei 100 de grame sau cat ai nevoie, cam 100 si ceva de mii costa. Mi-am luat eu mai demult, am fost multumit.

62843[/snapback]

 

 

okey , cred ca stiu unde e , am stat in Grigorescu aproape un an , deci sper sa o gasesc.

 

 

Si iasa bine plasticu ala ? , pt ca eu nu am garaj si e cam cu minus afara :blink:

Link to comment
Share on other sites

Tin minte ca esti din Cluj. In Grigorescu, cum te duci spre Taietura Turcului venind dinspre Hotel Napoca, este pe stanga la o casa, firma Glazurit. Astia vand produse profesionale de vopsit. Au tot felu de solutii de polishat, se vand la gramaj, iti iei 100 de grame sau cat ai nevoie, cam 100 si ceva de mii costa. Mi-am luat eu mai demult, am fost multumit.

62843[/snapback]

 

 

okey , cred ca stiu unde e , am stat in Grigorescu aproape un an , deci sper sa o gasesc , strada e General Eremia Grigorescu ?

 

- am pus o harta , ....si zi-mi daca ma duc bine te rog :)

 

 

Si iasa bine plasticu ala ? , pt ca eu nu am garaj si e cam cu minus afara :blink:

post-1039-1136836924_thumb.jpg

Edited by Beldi
Link to comment
Share on other sites

okey , cred ca stiu unde e  , am stat in Grigorescu aproape un an , deci sper sa o gasesc , strada e General Eremia Grigorescu ?

 

- am pus o harta ,  ....si zi-mi daca ma duc bine te rog  :)

Si iasa bine plasticu ala ? , pt ca eu nu am garaj si e cam cu minus afara  :blink:

62851[/snapback]

 

Da, aia e strada, pe stanga cum te duci dinspre Napoca.

 

Nu stiu cum ies plasticurile alea, eu am dat pe altceva. Multi folosesc ca sa scoata zgarieturile de pe ecranu celularelor.

Link to comment
Share on other sites

oh , poi mie imit trebuie pt plasticu din spate

vezi poza, ai auzit/sti pe cineva sa cumpere de acolo pt asa ceva ?

62861[/snapback]

 

Alea se vopsesc. Eu mi le-am vopsit. Una era zgariata rau, mi-a pus chit de fibra si mi-a vopsit-o negru mat. A iesit ca noua.

Link to comment
Share on other sites

Alea se vopsesc. Eu mi le-am vopsit. Una era zgariata rau, mi-a pus chit de fibra si mi-a vopsit-o negru mat. A iesit ca noua.

62865[/snapback]

 

 

Unde ai vopsito ? ca eu am 2 bucati , parte din spate colt , si partea mai lunga , cam 40 cm e julita.

 

Poti sa imi dai si mie adresa ? sau nr de telefon ?

 

cat te-a costat ?

Link to comment
Share on other sites

Am eu niste prieteni, te duc intr-una din zile acolo.  Nu iti ia mult, ce naiba, o suta doua de mii, cam asa.

62869[/snapback]

 

 

Okey , thanks , hai ca vb prin Private Messages de aici.

--------------------------------------------------------------

Edited by Beldi
Link to comment
Share on other sites

Unde ai vopsito ? ca eu am 2 bucati , parte din spate colt , si partea mai lunga , cam 40 cm e julita.

 

Poti sa imi dai si mie adresa ? sau nr de telefon ?

 

cat te-a costat ?

62868[/snapback]

un spray negru mat e numai bun(cam 100 mii) si chitul de fibra cam tot 100 si le faci si tuning daca vrei :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.