Jump to content

Ce parere aveti de acele LED-uri de pozitie "super bright led"?


Raul25

Recommended Posts

eu zic sa dai o fuga pana la dedeman si vezi ca la articole auto au leduri pentru pozitie si coata in jur de 8 lei setul. si-a pus un prieten pe un passat b5 si sunt chiar ok.

legat de pret... sa sti ca le are pe masina de vreo 3-4 luni si functioneaza <_<

Link to comment
Share on other sites

Am incercat superbright de 1w si din pacate 1 din ele s-a stricat, dar sunt unele mai putin luminoase dar mult mai fiabile. Incercati la zexstar si vorbiti cu baietii de acolo pentru ca ei fac mai multe chestii culeduri inclusiv schimbarea luminilor in bord.

 

In legatura cu eroarea de bec ars... daca masina verifica acest lucru, orice led va da eroare pentur ca trage mult mai putin curent, asa ca solutia este atasarea unei rezistente (care poate fi in corpul "becului" cu led sau atasata direct pe fire) sau conectarea in paralel a unui bec de pozitie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
As vrea sa-mi pun si eu leduri cu lumina alba in plafoniera la E46.Are cineva idee ce tip de led imi trebuie?

acelasi tip de bec pe care il ai dar in loc de bec sunt SMD _uri

 

T10 6SMD ........... AICI

 

asa arata cele pt numar AICI si tot asa am eu la plafoniera

 

Este o lumina mult mai dufuza decat cea de la bec galbena , mult mai calmanta...in poze se vede albastra dar in realitatea este alba . eu nu mi-as mai pune BEC normal

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
As vrea sa-mi pun si eu leduri cu lumina alba in plafoniera la E46.Are cineva idee ce tip de led imi trebuie?

acelasi tip de bec pe care il ai dar in loc de bec sunt SMD _uri

 

T10 6SMD ........... AICI

 

asa arata cele pt numar AICI si tot asa am eu la plafoniera

 

Este o lumina mult mai dufuza decat cea de la bec galbena , mult mai calmanta...in poze se vede albastra dar in realitatea este alba . eu nu mi-as mai pune BEC normal

 

Nu raman putin aprinse chiar daca inchizi portiera?La mine stau non stop foarte putin aprinse,iar cand deschid portiera se aprind la intesitate maxima.

Link to comment
Share on other sites

Nu raman putin aprinse chiar daca inchizi portiera?La mine stau non stop foarte putin aprinse,iar cand deschid portiera se aprind la intesitate maxima.

 

Am observat ca raman aprinse cele de la Numar dupa ce inchid masina fix 1 minut dar nu la intensitate maxima, nici tie nu-ti raman mereu aprinse poate ai plecat de langa masina si traiesti cu impresia ca-ti raman mereu aprinse .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
:)

 

Eu am gasit mult mai ieftin, dar din pacate sunt foarte departe! :lol:

 

 

KITXENON.ro

Stiu ca sunt scumpe in china dar nu trebuie sa exageram cu preturile! :)

 

Multumesc!

 

nu luati de la astia.sunt niste imputiti....mi-am comandat eleron.mi-au trimis altul prin curier.am platit curier + eleron.am sunat si au spus sa astept sau daca sa imi dea alt model care il au pe stoc.m-am dus peste ei si mi-au dat angel eyes led alb...s-a ars unul dupa 3 luni.am sunat sa il schimbe...ei au spus ca am garantie 1 an.cand am sunat au zis sa imi cumpar altul....niste nenorociti...cred ca or sa se trezeasca cu o reclamatie...tipul ala mai este si arogant pe deasupra...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

nu luati de la astia.sunt niste imputiti....mi-am comandat eleron.mi-au trimis altul prin curier.am platit curier + eleron.am sunat si au spus sa astept sau daca sa imi dea alt model care il au pe stoc.m-am dus peste ei si mi-au dat angel eyes led alb...s-a ars unul dupa 3 luni.am sunat sa il schimbe...ei au spus ca am garantie 1 an.cand am sunat au zis sa imi cumpar altul....niste nenorociti...cred ca or sa se trezeasca cu o reclamatie...tipul ala mai este si arogant pe deasupra...

 

Am luat si eu geamuri pt faruri de la astia http://kitxenon.ro/

 

Pe site erau 250 RON , cand sun , sunt 300 ...

Pe site au si cauciuc , cand le-am cumparat , sunt fara ...

Pe site sunt DEPO , cand m-am uitat pe ele nu mai erau DEPO ...

 

 

Nici eu nu as recomanda ... ca sa nu mai zic ca pe site scrie ca au montaj gratuit la orice produs achizitionat (pana in mai 2015) si cand l-am intrebat daca monteaza geamurile au zis ca nu fac ei dastea ... :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.