Jump to content

De vanzare BMW 525i E39


Mentiro

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma bucur ca cineva considera ca este un pret mic. Nu are nicio problema tehnica insa uite cum este piata si de cand incerc sa o vand. Si asa este de prea mult timp la vanzare eu nefiind in genul celor ce incearca si un an sa vanda masina. Am considerat ca 8500 este un pret realist in conditiile de fata si un pret sub care nu pot sa cobor din punct de vedere moral.

Si sunt absolut sigur ca nici asa nu am sa o vand.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate e 2.500 benzina... foarte greu o vinzi... nu conteaza foarte mult pretul tot la fel o dai si la 10.000 si la 8500.. conteaza motorul... pai am trait sa aud zilele astea ca motoru de 2.500 e motor mare... Conteaza foarte mult sa dai de omu la care ii trebuie asa masina si are bani cash.. asa ca mai asteapta.
Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca cineva considera ca este un pret mic. Nu are nicio problema tehnica insa uite cum este piata si de cand incerc sa o vand. Si asa este de prea mult timp la vanzare eu nefiind in genul celor ce incearca si un an sa vanda masina. Am considerat ca 8500 este un pret realist in conditiile de fata si un pret sub care nu pot sa cobor din punct de vedere moral.

Si sunt absolut sigur ca nici asa nu am sa o vand.

Nu vreau sa fiu rautacios ...dar pretul actual al acestei masini este aproape la fel cu pretul initial de vanzare adica 11800....dar atunci euro era 3,2 acum este 4,3...oricum bafta la vanzare....un bmw adevarat pe benzina .. <_<

Link to comment
Share on other sites

Matematic vorbind si avand in vedere ca traim in Romania unde se foloseste leul, se poate considera ca pretul este de fapt acelasi. Realistic vorbind, pentru cei cu salarii sau cu depozite in euro este foarte binevenita criza si pretul meu, unul foarte mic.

In orice caz topicul meu de aici este de fapt unul informational in care prezint o masina care pe langa alte date precum putere, kilometri parcursi sau dotari mai are si un pret pur informativ ca si celelalte specificatii.

Link to comment
Share on other sites

mie chiar imi pare rau ca esti obligat sa vinzi un 525i e39 la un asemenea pret;si mai imi pare rau ca nici nu ti-ai gasit inca un client pt. un asa model;eu daca as cauta o masina,as avea banii necesari si sa fiu convins ca masina ta nu are probleme(totusi circula din 2002 in Romania) as lua-o cu ochii inchisi(personal nu-mi place ca are folie;nu-mi place pe nicio masina asa ceva dar as trece peste asta);criza,criza dar eu tot nu inteleg obsesia romanului pt. diesel-e;nu ca nu ar avea calitatile lor dar nu cred ca un model pe benzina l-ar aduce chiar la sapa de lemn,mai ales cand pretinde ca isi poate cumpara un model premium clasa mare;parerea mea e ca ar trebui sa existe un procentaj ceva mai echilibrat intre detinatori de versiuni diesel si detinatori versiuni benzina;cel putin dintre modelele A4 care circula pe drumurile patriei cred ca 95% sunt 1.9tdi,cele de 2.5tdi sunt aparitii rare ca sa nu mai vorbim de versiunile pe benzina 2.4 sau 3.0 benzina-aproape inexistente;prin ce-am scris aici nu vreau sa fac o extensie la topicul benzina vs diesel ci pur si simplu vreau sa incurajez pe unii sa mai arunce cate un ochi si pe la versiunile benzina si implicit si la masina ta Mentiro;totusi e un 525i la un pret prea banal(ma repet,presupun ca nu are probleme tehnice);

Iti urez succes in vanzare si sa nu mai cobori din pret sau cel mai bine n-o vinde !

Link to comment
Share on other sites

Si mie imi pare rau ca sunt nevoit sa o vand pentru ca masina asta este cea care ma determina sa ma bucur ca trebuie sa merg la serviciu. De cele mai multe ori lucrez ori dimineata foarte devreme ori noaptea asa ca este o placere sa o conduc cand nu este trafic. Motorul este excelent pentru orice situatie, foarte silentios si fara nicio vibratie resimtita la interior. Nu are nicio problema, i-am schimbat mereu tot ce a trebuit si merge excelent. Cat despre consum, in cazul meu este chiar in regula si nu ma deranjeaza deloc cat imi consuma avand in vedere ca am un salariu romanesc din care mare parte merge pe rate.

Sincer nici pe mine nu ma incanta folia atat de mult, fiind deja pe masina cand am cumparat-o. Preferam geamurile cu o mica tenta verzuie din fabrica care ofera un aspect foarte elegant. Pe de alta parte este foarte utila cand mai am ceva ce las pe bancheta si care chiar nu se vede din afara.

Multumesc pentru incurajari. Pretul oricum nu va cobora si in niciun caz nu am sa incerc sa o vand in targ sau prin alte metode. Ramane aici si cel mult pe autovit. Daca isi doreste cineva 525i pentru ca e 525i atunci poate am sa o vand iar daca nu, am sa raman fericit posesor de 525i si familia va trebui sa se obisnuiasca cu modelul.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Frate a mai fost unul cu un bezinar seria 5 din 2002 il vindea la vreo 12.000 daca nu am insel dar sa dai bijuteria asta la 8500 asta chiar e culmea-))

Hai sa iti spun ceva gandeste in felul urmator, te-ai gandit vreoadata sa faci un drum prin Ungaria ori Cehia? Iei sigur 12.000-13.000 pe ea. te-ai gasit sa vinzi benzinare la romani-)))Bafta la vanzare dar eu sincer mi-as bate joc de mine sa o vand pe banii astia.

Link to comment
Share on other sites

o fosta masina de-a mea, un 520d din 2000 a plecat de la mine cu 11.500, iarna trecuta s-a dat cu 6000 iar acum cateva zile din nou cu 8500 fara jante M si in stare mai proasta decat cand a fost vanduta cu 6000. Nu te grabi cu pretul, ai nevoie doar de clientul potrivit. Bafta
Link to comment
Share on other sites

Revine la vanzare cu aceleasi date si un pret de 8200 de euro.

Acum cateva zile i-am reconditionat complet caseta de directie cu garantie scrisa de 1 an si jumatate.

Unde ai reconditionat-o si cat a costat?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.