Jump to content

De vanzare BMW 525i E39


Mentiro

Recommended Posts

Frate a mai fost unul cu un bezinar seria 5 din 2002 il vindea la vreo 12.000 daca nu am insel dar sa dai bijuteria asta la 8500 asta chiar e culmea-))

Hai sa iti spun ceva gandeste in felul urmator, te-ai gandit vreoadata sa faci un drum prin Ungaria ori Cehia? Iei sigur 12.000-13.000 pe ea. te-ai gasit sa vinzi benzinare la romani-)))Bafta la vanzare dar eu sincer mi-as bate joc de mine sa o vand pe banii astia.

 

Mersi...Eu incerc sa gasesc pe cineva care chiar isi doreste modelul asta. Sa ma zbat altfel sa o vand chiar nu imi permite timpul si nici nu vreau sa inventez vreun pret astronomic. Cred ca acum e la nivelul crizei si a costurilor de intretinere.

 

 

 

o fosta masina de-a mea, un 520d din 2000 a plecat de la mine cu 11.500, iarna trecuta s-a dat cu 6000 iar acum cateva zile din nou cu 8500 fara jante M si in stare mai proasta decat cand a fost vanduta cu 6000. Nu te grabi cu pretul, ai nevoie doar de clientul potrivit. Bafta

 

Ideea este ca pe aici am ramas cu pretul iar la cat de putina lume este interesata de modelul asta pare a fi si-asa prea mult avand in vedere ca nu m-a contactat nimeni. O las o perioada aici apoi am sa o pun si pe autovit la gramada daca nu gasesc pe bmwclub.

 

 

 

Unde ai reconditionat-o si cat a costat?

 

Am reconditionat-o la Targoviste la un service deja celebru pentru asta. Am impresia ca am vazut anuntul de servicii si pe aici pe forum. Daca doresti mai multe detalii vorbim pe pm.

 

 

 

te intereseaza un e39 525 tds din 98 full?

 

Mersi pentru oferta dar nu m-ar ajuta cu nimic. Singurele variante acceptate sunt cu ceva mai mic si mai nou, pentru bucuresti.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Am asteptat telefon <_<, in fine sa inteleg ca nu corespunde ceva in toata ecuatia asta, ciudat eu puneam la dispozitie orice date despre masina inclusiv verificarea la Badsi, cu istoricul complet al masinii, bafta in continuare !
Link to comment
Share on other sites

Se pare ca neintelegerea a fost aceea ca amandoi asteptam un telefon de la celalalt...eu am tras concluzia aparent gresita ca nu ati mai dori masina. Daca mai sunteti interesat ne putem auzi zilele acestea in sfarsit la telefon, eu din pacate nu il mai gasesc pe al dumneavoastra acum.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Multumesc, dar este prea mica diferenta de care am nevoie in momentul asta si nici masina nu este ceea ce cautam acum, chiar daca arata ingrijita.

As prefera sa o vand momentan insa daca are cineva o masina de genul unui ford fiesta diesel, plus diferenta m-ar interesa.

Pretul este de 7500 de euro, negociabil.

Ieri i-am schimbat uleiul si filtrele.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc Ciupanezu

Astazi i-am refacut si ITP-ul asadar pana in 2010 sa tot mearga.

Am uitat sa mentionez totusi ca motorul are 192 de cai putere si 245 de Nm.

 

Crezi ca nu stie lumea ca are 192 cp, suntem pe forum BMW ! frumoasa masina, spor la vanzare.

NU !!

Link to comment
Share on other sites

Este foarte departe de ce vreau eu din pacate. (ceva mai mic, mai nou si mai....diesel, cel putin pentru o perioada)

Si totusi depinde si la ce diferenta te-ai gandit.

daca e prea si prea chiar nu mai conteaza. bafta

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.