Jump to content

Curs Pilotaj dedicat BMWClub Romania


X X L

Recommended Posts

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

discutiile au mai progresat, in sensul ca a fost identificata si o posibiltate ca acest curs sa aiba loc in Bucuresti (in imediata apropiere a orasului)...

 

- suprafata rulare: macadam

- masini cu tractiune: integrala si fata (ramane de discutat pt spate)

 

momentan cei 2 piloti sunt angrenati in cursa, la etapa de la Brasov...

 

de saptamana viitoare sper sa va pot da vesti si mai bune <_>

 

topicul ramane inchis pana ce voi avea toate detaliile, dupa care vom putea deschide booking-ul pentru grupele de participanti.

Link to comment
Share on other sites

buun...

 

lucrurile au capatat culoare (in obraji <_ si se prezinta in felul urmator...>

 

cursurile de pilotaj se vor face cu pilotul Danny UNGUR, la Ciolpani, pe traseul de la scoala de pilotaj a lui Titi Aur...

 

durata lor este de 2 zile, de preferat in weekend... adica sambata si duminica... ceea ce e foarte bine :)

 

masinile: Subaru Imprezza sau Mitsubishi Evo, precum si 1-2 Logan Cup rally special...

 

fiecare participant obtine atestat de pilot pentru rally, mai ales ca multi au dovedit ca au astfel de calitati :unsure:

 

asistenta tehnica, mecanicii, standuri tehnice si de reparatii (Doamne fereste!) sunt asigurate de organizator...

 

se mai asigura mancare si bauturi racoritoare...

 

avand in vedere ca este foarte aproape de Bucuresti, este foarte usor de ajuns la "locul faptei"...

 

costurile ajung la 1000 EUR/participant (incluzand toate serviciile: masini, asistenta tehnica, masa, cursuri, atestate, teren special - macadam)...

 

stiu ca nu e putin, dar, comparativ, trebuie avut in vedere ca BMW Fahrer Training costa 580 EUR/zi doar pentru niste cursuri de condus in conditii relativ ostile (zapada, ploaie, etc.)... adica asa cum e pe la noi pe strazi in Bucuresti, iarna :bashwall:

 

ACUM, rugamintea e sa nu intoxicam topicul cu replici de orice gen dar offtopic, si sa-i lasam pe cei care intradevar doresc un astfel de curs sa se inscrie pe lista de mai jos...

 

totodata, va rog sa mentionat si in care dintre weekend-uri ati dori sa realizam acest curs de pliotaj auto (aggressive & deffensive driving)...

 

disponibilitatea organizatorului de a realiza cursul incepe cu acest weekend... :blink:

 

LISTA PARTICIPANTILOR

(deocamdata cu username, urmand ca in paralel cu postarea aici, sa imi trimita fiecare un PM cu datele personale: nume, prenume, de cand detine permis de conducere - min. 2 ani, adresa de domiciliu, si nr. de telefon pt contact):

 

1. X X L

2. ...

Link to comment
Share on other sites

nu ! acolo e vorba de cu totul altceva...

 

Titi Aur ne pune doar circuitul la dispozitie... know-how-ul si restul sunt asigurate de Danny Ungur.

 

 

L.E. lipsesc pt putin timp... la eventualele intrebari la obiect voi raspunde cand ma intorc, as dori sa fie numai posturi ON TOPIC !

Link to comment
Share on other sites

deocamdata astea sunt conditiile ofertei... nu s-a negociat nimic, pentru ca asa ceva se face abia cand se stie cate persoane participa...

 

in mod firesc, daca se strang macar 8-10 persoane (adica o grupa), e logic ca putem stramba din nas si sa cerem un discount...

 

dar pana acum s-au strans in total... 1 participant !

 

sa inteleg ca nu se intrezareste niciun viitor pt acest curs ?! <_>

 

asta este...

Link to comment
Share on other sites

da suna bine dar totusi 1000 de euro ii o suma destul de...ar fi bine sa ne strangem mai multi sa mai negociem la pret ca sa fie mai accesibil cursul si sa se organizeze chestia un pic mai incolo ca sa strangem banii.Poate nu toti doritorii au suma necesara momentan...
Link to comment
Share on other sites

sa fim seriosi, cu totii stim ca se mai negociaza la pret...

 

dar ce sa negociez cand nici macar nu stiu cati vom fi ?! <_>

 

daca ne uitam inapoi, majoritatea paginilor sunt pline de replici "si eu vreau sa fiu pilot!", "ce se mai aude cu cursul?", "hai odata!", etc/...

 

iar acum... ioc camarad!

Link to comment
Share on other sites

LISTA PARTICIPANTILOR

(deocamdata cu username, urmand ca in paralel cu postarea aici, sa imi trimita fiecare un PM cu datele personale: nume, prenume, de cand detine permis de conducere - min. 2 ani, adresa de domiciliu, si nr. de telefon pt contact):

1. X X L

2. pie

3. ....

 

sa vedem lista si in care deintre week-end-uri ar fii mai bine pt toata lumea, eu daca stiu cu o sapt inainte pot sa imi rezerv week-end-ul pt asa ceva

Link to comment
Share on other sites

pai e clar ca w-endul asta pica... ar mai fi:

 

28/29 martie

04/05 aprilie

11/12 aprilie

etc...

 

pilotii sunt mai liberi in perioada asta, duminica a fost etapa la BV, asa ca s-ar putea profita din plin de pe urma lor... si viceversa, of course !

Link to comment
Share on other sites

Poate ca la cuvintele "Scoala - Titi Aur" pe multi ii apuca lehamitea <_<

 

ÂŞtiu cĂŁ ĂŽnainte se fĂŁceau astfel de cursuri pe 350 €, acum au crescut foarte mult preĂžurile.

 

SunĂŁ interesant ĂŽnsĂŁ cine are 1000 € pentru un curs de 2 zile ĂŽn România, are Âşi 3000 € ca sĂŁ se ducĂŁ ĂŽn afarĂŁ la BMW Fahrer Training unde este cu totul altceva.

Link to comment
Share on other sites

... comparativ, trebuie avut in vedere ca BMW Fahrer Training costa 580 EUR/zi doar pentru niste cursuri de condus in conditii relativ ostile (zapada, ploaie, etc.)... adica asa cum e pe la noi pe strazi in Bucuresti, iarna :)

 

ACUM, rugamintea e sa nu intoxicam topicul cu replici de orice gen dar offtopic, si sa-i lasam pe cei care intradevar doresc un astfel de curs sa se inscrie pe lista de mai jos...

...

1. Ciupane, nu stiu de unde scoti 3000 eur la cursurile BMW Fahrer Training pe 2 zile... <_ eu am fost in iarna si platit eur cu reducere de la bmw card inhaber>

 

2. nu prea tii cont de rugamintea mea... lasa acest topic doar pt cei care ar vrea sa faca acest curs... daca il tot poluam cu diverse posturi despre cat de cald e vara, dar mai bine-i iarna decat vara, nu rezolvam nimic... merci ca ma intelegi !

Link to comment
Share on other sites

LISTA PARTICIPANTILOR

(deocamdata cu username, urmand ca in paralel cu postarea aici, sa imi trimita fiecare un PM cu datele personale: nume, prenume, de cand detine permis de conducere - min. 2 ani, adresa de domiciliu, si nr. de telefon pt contact):

1. X X L

2. pie

3. ....

 

sa vedem lista si in care deintre week-end-uri ar fii mai bine pt toata lumea, eu daca stiu cu o sapt inainte pot sa imi rezerv week-end-ul pt asa ceva

3.Paco (sper sa fie undeva in jur la 20 aprilie) ca sa am cel mai frumos cadou de ziua mea :) .Ma apuc de strans bani <_<

Link to comment
Share on other sites

ce ziceti de 11/12 aprilie ?

 

am vorbit cu Danny Ungur si ar fi posibila organizarea atunci a cursului...

 

dupa 20 aprilie incep din nou etapele de rally si omul va fi angrenat in alte activitati...

 

numarul minim de cursanti/serie ar fi 5...

 

in cazul in care vor fi mai mult de 8 exista si varianta negocierii pretului pentru curs...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.