Jump to content

Accident


chriss

Recommended Posts

Mergeam eu linistit azi dimineata spre servici. Eram printre stradute (deci mergeam destul de incet). La cativa metri in fata mea aterizeaza un porumbel (a venit in zbor si s-a asezat fix in fata masinii). N-am avut timp nici sa ma mir. M-am uitat in oglinda si (m-a bufnit si rasul) am vazut (ca in filme) nijte fulgi asa in aer si apoi si porumbelul rostogolinduse (din cauza impactului, ca nu cred ca mai traia, ..sau, cine stie). Mi-a parut rau de el, dar cred ca nu a fost vina mea; a vrut sa se sinucida. Si a fost amuzanta faza cu fulgii prin aer.. Edited by chriss
Link to comment
Share on other sites

Ce sa fac.. nu eram hotarat daca sa postez sau nu... dar sambata noaptea am comis-o si eu...mergeam spre budapesta, si am facut genocid....efectiv fara nici o pasare pentru viata... am strivit mii , zeci de mii de insecte, cu parbrizu, botu de la masina , oglinzi, etc, probabil ca am calcat si cateva rame pe drum, melci si asa mai departe...

 

Ce e de facut ? ma denunt, nu ma denunt ? se autosesizeaza organele ?

Link to comment
Share on other sites

Vara asta, eram la mare. Iesisem mai in strada sa-l astept pe un prieten care venea de la buc. Cand a ajuns am vazut ca intre grile (are golf 4) avea o vrabiuta. Era asa misto aranjata ca ziceai ca a fost pusa special acolo. Era jumate sub buza capotei si jumate asa in sus, cu aripile intinse. Ziceai ca e emblema d-aia de tiruri :) El nu o observase in mers.
Link to comment
Share on other sites

Mergeam eu linistit azi dimineata spre servici. Eram printre stradute (deci mergeam destul de incet). La cativa metri in fata mea aterizeaza un porumbel (a venit in zbor si s-a asezat fix in fata masinii). N-am avut timp nici sa ma mir. M-am uitat in oglinda si (m-a bufnit si rasul) am vazut (ca in filme) nijte fulgi asa in aer si apoi si porumbelul rostogolinduse (din cauza impactului, ca nu cred ca mai traia, ..sau, cine stie). Mi-a parut rau de el, dar cred ca nu a fost vina mea; a vrut sa se sinucida. Si a fost amuzanta faza cu fulgii prin aer..

 

 

Din cauza crizei, ce ..... crezi ca ei nu sunt afectati, apar cazuri de suicid si la ei :)

 

Daca ar citi prietena mea topicul asta s-ar bucura la culme, nu suporta porumbeii, zici ca intra dracu in ea cand aude de porumbei si cum fac ei :)

Link to comment
Share on other sites

Ce sa fac.. nu eram hotarat daca sa postez sau nu... dar sambata noaptea am comis-o si eu...mergeam spre budapesta, si am facut genocid....efectiv fara nici o pasare pentru viata... am strivit mii , zeci de mii de insecte, cu parbrizu, botu de la masina , oglinzi, etc, probabil ca am calcat si cateva rame pe drum, melci si asa mai departe...

 

Ce e de facut ? ma denunt, nu ma denunt ? se autosesizeaza organele ?

 

ai da' mama mea....rad de 20min in continuu....RAME :) :) :)

 

chriss, felicitari...inca un topic reusit....recomand inca o sectiune, "Desene Animate"

Link to comment
Share on other sites

Mergeam eu linistit azi dimineata spre servici. Eram printre stradute (deci mergeam destul de incet). La cativa metri in fata mea aterizeaza un porumbel (a venit in zbor si s-a asezat fix in fata masinii). N-am avut timp nici sa ma mir. M-am uitat in oglinda si (m-a bufnit si rasul) am vazut (ca in filme) nijte fulgi asa in aer si apoi si porumbelul rostogolinduse (din cauza impactului, ca nu cred ca mai traia, ..sau, cine stie). Mi-a parut rau de el, dar cred ca nu a fost vina mea; a vrut sa se sinucida. Si a fost amuzanta faza cu fulgii prin aer..

 

 

Din cauza crizei, ce ..... crezi ca ei nu sunt afectati, apar cazuri de suicid si la ei :)

 

Daca ar citi prietena mea topicul asta s-ar bucura la culme, nu suporta porumbeii, zici ca intra dracu in ea cand aude de porumbei si cum fac ei :)

 

Aolo, asa si prietena mea! Sta intr-un bloc d-asta turn, de multe etaje si are o gramada de porumbei pe la geamuri si pe sub geamuri (au ei casutele lor p-acolo prin imbinarile zidurilor). Si o mai trezesc uneori dimineata ca "gugura" si se enerveaza la culme :)

 

Ce sa fac.. nu eram hotarat daca sa postez sau nu... dar sambata noaptea am comis-o si eu...mergeam spre budapesta, si am facut genocid....efectiv fara nici o pasare pentru viata... am strivit mii , zeci de mii de insecte, cu parbrizu, botu de la masina , oglinzi, etc, probabil ca am calcat si cateva rame pe drum, melci si asa mai departe...

 

Ce e de facut ? ma denunt, nu ma denunt ? se autosesizeaza organele ?

 

ai da' mama mea....rad de 20min in continuu....RAME :) :) ;)

 

chriss, felicitari...inca un topic reusit....recomand inca o sectiune, "Desene Animate"

 

Ce sa faci? Te bagi si tu. Pana la interventia ta era un topic frumos, activ. Ne mai delectam si noi p-aci..

Edited by chriss
Link to comment
Share on other sites

Cred ca "zdrobit cap de caine" cu diferentialul, cainele era mort/lat pe banda mea de mers, am vrut sa trac pe alta banda , dar ghinion , mare TIR ce venea, asa ca l-am incadrat intre roti un mic/mare bum.....si invingator a iesit diferentialul meu ( este intreg ).

 

Nu e motiv de lauda dar, daca tot vorbim de animale lovite.....

 

a 2-a victima a fost un caine luat cu 50 km/h, bine lovit pe franare, a rezultat cine intreg, masina intreaga.

 

a 3- victima a fost o pasare care nu stiu ce sa cred, am lovit-o, am oprit masina ( era si ceata ) , da pasarea nu mai era, cred ca zburase.

 

Eu mai claxonez diversele pasari care zboare prin fata masinii, sau stau pe banda mea de mers.

Edited by wind-3er
Link to comment
Share on other sites

eu pana acum am lovit un singur animal....(nu eram cu BMW-ul ci cu un cielo)...veneam de la dridu si intram in buc.....prin sate era bezna, nu erau soselele luminate...eu mergeam pe mijlocul soselei...cand a "aterizat" un caine in fata mea...el vroia sa traverseze...am tras stanga cat am putut si tot l-am luat cu partea dreapta...daca eram pe sensul meu il faceam hot dog....ideea e ca dupa ce m-am oprit(la cum tin franele in vreo 50-75 metri) ,am dat inapoi dar nu era nici dreaq (si ala plecase).. M-am uitat la masina si nu aveam nimic, dar am lovit cainele asa de tare incat am crezut ca o sa am ceva de lucru la ea...am vazut cainele "zburand" peste aripa dreapta....
Link to comment
Share on other sites

Ce sa faci? Te bagi si tu. Pana la interventia ta era un topic frumos, activ. Ne mai delectam si noi p-aci..

 

un topic superb pot spune, mai mult cred ca ar trebuii facut un clasament al acestor tipuri de accidente....grave ce-i drept....pe primul loc l-as clasa pe lifestyle, chiar genocid...ramele au avut o soarta crunta :) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.