Jump to content

320D - E46 (6/1999)


banned

Recommended Posts

Salutare la toata lumea! De aproape o luna de zile sunt fericitul proprietar al unui BMW 320D E46.

Masina este inca destul de stock mai sunt multe de facut la ea dar usor usor sper sa o aduc la stadiul la care vreau.

Cateva date tehnice ale masinii:

320 D E46 fabricat in iunie 1999 161 000 km in mom de fata, dintre care 7000 facuti de mine in 1 luna

cutie manuala, 5 trepte

geamuri electrice fata

senzori ploaie

proiectoare

climatronic

incalzire in scaune

stopuri led

ABS ASC SRS

 

Planuri de viitor:

Vreau sa ii schimb toata evacuarea cap-coada la Borla Pitesti am inteles ca lucreaza destul de bine, angel-eyes+kit bi-xenon+ xenon in proiectoare, ceasuri plasma inca nu m-am decis daca sa ii pun sau sa le las pe cele originale, jante cromate undeva in primavara, vopsea alb perlat cu capota si plafonul negru, dvd retractabil si sa o mai las cativa centimetrii de fata.

 

Am sa atasez si cateva poze cu masina si sper sa ne vedem la munte la intalnirea anuala de anul acesta

 

post-13909-1228325838_thumb.jpg post-13909-1228325857_thumb.jpg

post-13909-1228325870_thumb.jpg post-13909-1228325881_thumb.jpg

post-13909-1228325892_thumb.jpg post-13909-1228325898_thumb.jpg

post-13909-1228325918_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

xenon in proiectoare

Daca tot vrei un spoiler care sa fure ochii mai bine ai pune ceva M-tech decat giumbuslucuri de-astea....

 

La cat mai multi Km fara probleme...esti plimbaret la 7000 Km intr-o luna...peste 3 zile faci revizia :)

Link to comment
Share on other sites

ai probleme cu evacuarea? daca nu , mai bine nu le provoca.

xenon in proiectoare doar daca nu vrei sa le mai folosesti in caz de ceata

sper ca nu te referi la suspensie cand spui ca vrei sa o lasi mai jos de fata

in rest, bine ai venit :)

Link to comment
Share on other sites

Salut, scuze...pozele alea cu masina pe munte in zapada sau unde e...sunt pe bune, sau ? :) Adica ...mie mi-e groaza ca vine iarna si ca n-o sa pot merge bine cu ea pe drumuri cu zapada si tu o duci pe munte ?:)

Vreau explicatii :))

Multumesc

 

 

Mersi si tie la fel da fac multi kilometrii deaia mi-am si luat diesel :)
Link to comment
Share on other sites

Eu asa ma gandeam...din cate auzisem :) Am BMW doar de doua luni....deci n-am prins nicio iarna inca :) Dar am mers cu un prieten in alt an...era zapada si era cam greu :) Ma rog, atunci avea si niste cauciucuri cam nepotrivite pentru sezon...sigur ca asta conteaza foarte mult, dar si asa...am auzit ca BMW-ul pune mari probleme iarna pe zapada...o sa vad si eu curand daca e asa sau nu :)

Oricum...urcatul pe munte deja mi se pare... ;) Chiar si cu cauciucuri bune de iarna si cu un sac de nisip in portbagaj :)

 

toba nu se preteaza la un diesel.urca si la munte,crezi ca iarna cei care au bmw nu frecventeaza muntele?
Link to comment
Share on other sites

Deci eu inainte sa imi iau modelu asta am avut un 316 benzina din 93 si nu puteam iesii din parcare cu ea iarna dar de cand mi-am luat-o pe asta mi-am schimbat total parerea despre bmw nu mi-as mai lua alta marca ASC-ul isi face treaba perfect am urcat fara lanturi cu cauciucurile de iarna iar in fata mea unii impingeau la un logan cu lanturi ca nu puteau urca sunt mai mult decat multumit de cum se comporta pe zapada deaia am si fost la Ranca cum am aflat ca a dat zapada vroiam sa ma conving ca trec iarna cu ea :)
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.