Jump to content

E46 nu se inchide din telecomanda


Recommended Posts

In ultimile 2 luni am inceput sa am probleme cu telecomanda. Uneori nu se inchidea din prima apasare, trebuia sa insist. Acum nu se mai inchide deloc din telecomanda. De deschis din telecomanda se deschide masina cit si portbagajul. In bord nu e nimic aprins de usa deschisa, la inchiderea cu cheia luminile se aprind scurt si se inchide. Pe telecomanda led-ul se aprinde usor cind apas pe inchidere dar usile nu se inchid. Are cineva idee cam care ar putea fi cauza de nu mai inchide?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

In ultimile 2 luni am inceput sa am probleme cu telecomanda. Uneori nu se inchidea din prima apasare, trebuia sa insist. Acum nu se mai inchide deloc din telecomanda. De deschis din telecomanda se deschide masina cit si portbagajul. In bord nu e nimic aprins de usa deschisa, la inchiderea cu cheia luminile se aprind scurt si se inchide. Pe telecomanda led-ul se aprinde usor cind apas pe inchidere dar usile nu se inchid. Are cineva idee cam care ar putea fi cauza de nu mai inchide?

 

 

aceiasi problema o am si eu. Ce e de facut?

Link to comment
Share on other sites

am patit acelasi lucru acum ceva vreme, incearca sa schimbi bateria din ea, resofteaz-o si incearca, ar trebui sa mearga, spor

daca tot iti face figuri (pentru ca dupa o vreme la mine a reaparut problema) trebuie schimbat modulul de inchidere centralizata.

Edited by razvannrm
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

misto topicu :sorcerer:

acuma vin din garaj ca am schimbat filtru de aer si surpriza :..pentru prima data a inceput si mie sa imi faca asa ca la voi

adika se deschide din telecomanda dar de inchis nu....numai cand vrea ea

 

ce am observat e ca atunci cand functioneaza, becul de pe cheie e mai intens ca lumina la apasarea butonului pe cand atunci cand nu functioneaza inchiderea masinii acesta se vede slab cand apas

 

cred ca e bateria din cheie ...am sa incerc sa o inlocuiesc

Edited by motorsport
Link to comment
Share on other sites

misto topicu :sorcerer:

acuma vin din garaj ca am schimbat filtru de aer si surpriza :..pentru prima data a inceput si mie sa imi faca asa ca la voi

adika se deschide din telecomanda dar de inchis nu....numai cand vrea ea

 

ce am observat e ca atunci cand functioneaza, becul de pe cheie e mai intens ca lumina la apasarea butonului pe cand atunci cand nu functioneaza inchiderea masinii acesta se vede slab cand apas

 

cred ca e bateria din cheie ...am sa incerc sa o inlocuiesc

 

 

 

sigur e bateria. am incercat sa fac reinitierea cheii si nu a mers. de aici am dedus ca e bateria. succes. astept rasp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.