Jump to content

Navigatie E46


Recommended Posts

Salutare la toata lumea, de curand am cumparat un sistem de navigatie complet complet cu 1000 euro, ma intreb oare am dat mult/putin ? In pret am luat asa, monitorul (cu caseta), modul radio, modul navigatie MK3, consola centrala (pt clima), cablajul complet, antena gps, un modul in care intra antena gps, magazie de cd-uri, boxele harman kardon, amplifcarea harman kardon, suport magazie + navigatie, capitonaj portbagaj si inca cateva maruntisuri.

 

Ma intreb daca a meritat investitia ..... in weekend ma apuc sa le montez pe masina.

Link to comment
Share on other sites

Da stiu ca nu e cine stie ce ca utilitate, dar m-am gandit ca se va schimba si sunetul in masina fiind harman kardon si mai multe boxe/subwoofer etc. Ma gandesc sa iau o interfata audio/video prin care sa pot baga si o intrare video externa. Am gasit in germania ceva foarte interesant, prin care pot controla dvd player-ul din comenzile aparatului.

 

Dar acum parca imi pare rau ca am dat atatea bani pe sistem....

Link to comment
Share on other sites

Da, am sa le gauresc, alta solutie nu am avut, si asta pentru ca masina de pe care am luat sistemul avea tapiterie de piele rosie iar eu am neagra.... si m-am gandit ca ma complic... eventual o sa vad daca pot sa comand la bavaria capacele/grilele pentru usile din fata/spate. Nu cred ca sunt o avere acele grile, cel putin asa sper. Edited by zagato
Link to comment
Share on other sites

succes ! sunt sigur ca ai sa pastrezi masina mai mult de un an dupa transformarea asta..:) ...si vezi ca poti sa iti cumperi si un adaptor pt ipod daca tot desfaci masina si ai scapat de o grija de a schimba cd-urile din magazie,eventual poti sa o faci bani..vindea cineva pe forum un dension cu tot cu mufe pe la vreo 100e .. :)
Link to comment
Share on other sites

Da stiu ca nu e cine stie ce ca utilitate, dar m-am gandit ca se va schimba si sunetul in masina fiind harman kardon si mai multe boxe/subwoofer etc. Ma gandesc sa iau o interfata audio/video prin care sa pot baga si o intrare video externa. Am gasit in germania ceva foarte interesant, prin care pot controla dvd player-ul din comenzile aparatului.

 

Dar acum parca imi pare rau ca am dat atatea bani pe sistem....

 

 

ai dat bine pe tot sistemul, sper ca ai modul radio BM54

Link to comment
Share on other sites

Da am acel modul, cel putin asa sper, nu stiu sigur daca e bm54, dar l-am dat jos de pe o masina cu proba, si mergea tot, radio, navi etc, si m-am luat dupa fire si am scos tot, vreo 3-4 module, antena etc.

 

In weekend ma apuc de transformare.

 

Cat despre modul de ipod, am gasit un DIY care cica merge pt monitorul de 16:9 intrare audio AUX, sa vedem, daca merge postez, pentru a fabrica acest cablu cu mufa DIY costa 50 ron (e vorba de o mufa, cateva rezistente, condensatori etc) daca merge postez schema :)

Edited by zagato
Link to comment
Share on other sites

In weekend ma apuc de transformare.

 

Cat despre modul de ipod, am gasit un DIY care cica merge pt monitorul de 16:9 intrare audio AUX, sa vedem, daca merge postez, pentru a fabrica acest cablu cu mufa DIY costa 50 ron (e vorba de o mufa, cateva rezistente, condensatori etc) daca mergi postez schema :)

da-mi si mie de veste ca vreau si eu asa ceva...am tot navi mare..nu stiu daca am aux audio pt ca nu am harman kardon :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.