Jump to content

Modulator FM


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
eu l-am primit cadou, dar oricum nu l-as mai da inapoi... sunt foarte multumit de sunet, iar despre fosnete si alte zgomote, nothing!

poate o fi vorba de norocul fiecaruia... who knows?!

 

Ce firma/model?

sony

 

ps: scuze, acum am vazut intrebarea ta...

 

 

si cum se aude in BUCURESTI?

am inteles este bruiat de statiile de la taxi si nu numai

 

nu e bruiat, functioneaza impecabil... mie imi place, mai ales la drum lung...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Lenea e mare :)

 

E mai usor sa pun mp3-uri pe un memory stick decat sa scriu cd-uri :lol:

 

 

salut.doar ce am cumparat si eu un modulator fm . dar nu imi merge. el functioneaza se vede frecventa setata..melodia care canta...dar radioul nu ii prinde frecventa .am incercat pe alta masina si a mers.mentionez ca am un radio-cd blaupunkt nush exact modelul...are fm bla bla. a mai patit cineva asa ceva ???

Link to comment
Share on other sites

Am fost "incaltat" si eu azi cu un modulator. Moca :) Donatie cica. Hehee!

 

E ok ca are si bluethoot si comanda atasabila la volan si telecomanda. Se poate pune pe el si cardreader sau stick USB. Si se aude mult mai bine decat MP3-ul de pe masina. Are ceva fosnet dar nu e deranjant. Oricum nu cred ca exista vreunul sa nu aiba...

 

Am gasit o poza cu el ca prin magazine nu prea este.

Link to comment
Share on other sites

Eu folosesc asa ceva. Sunt foarte multumit de el. Daca prinzi o frecventa goala se aude perfect si daca esti pe aceeasi frecventa intr-o alta masina la cel mult 10m distanta, auzi perfect si acolo :) Singurul lucru care ma enerveaza (oarecum) este ca nu are functia Random. In rest are cam tot ce vrei. Il recomand.
Link to comment
Share on other sites

Am fost "incaltat" si eu azi cu un modulator. Moca :) Donatie cica. Hehee!

 

E ok ca are si bluethoot si comanda atasabila la volan si telecomanda. Se poate pune pe el si cardreader sau stick USB. Si se aude mult mai bine decat MP3-ul de pe masina. Are ceva fosnet dar nu e deranjant. Oricum nu cred ca exista vreunul sa nu aiba...

 

Am gasit o poza cu el ca prin magazine nu prea este.

salut. tu ai radio-cass original ?

 

a intampinat cineva probleme cu prinderea frecventei de la modulator ?

Link to comment
Share on other sites

Eu folosesc asa ceva. Sunt foarte multumit de el. Daca prinzi o frecventa goala se aude perfect si daca esti pe aceeasi frecventa intr-o alta masina la cel mult 10m distanta, auzi perfect si acolo :) Singurul lucru care ma enerveaza (oarecum) este ca nu are functia Random. In rest are cam tot ce vrei. Il recomand.

 

DistorsioneazĂŁ vreun pic la volum ridicat?

Link to comment
Share on other sites

Am un mp3 JVC. Asa a venit masina din Germania.

 

Am setat radioul la 97.7FM si modulatorul la fel si merge fara probleme. Singurul lucru care ma deranjeaza la el el ca prelungitorul acela flexibil e prea lung si trebuie sa gasesc o solutie sa il prind undeva de bord ca sta aiurea. Parca imi vine in ochi cand ma uit la el.

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce treci de un anumit volum (mai ales aproape de maxim) incepe sa se auda mai urat, dar doar atunci. Daca vrei il probam intr-o zi ca sa vezi cum se aude la tine :)

 

Mersi!

Vedem la o Întâlnire.

 

Am mai testat câteva dar se auzeau urât chiar ºi la volum mediu.

Link to comment
Share on other sites

DistorsioneazĂŁ vreun pic la volum ridicat?

Dupa ce treci de un anumit volum (mai ales aproape de maxim) incepe sa se auda mai urat, dar doar atunci. Daca vrei il probam intr-o zi ca sa vezi cum se aude la tine :)

 

In principiu daca lasi volumul modulatorului mai mic si dai volumul radioului mai tare numai distorsioneaza. La mine cel putin nu a ajuns sa distorsioneze ca imi crapau urechile la 75% din volum.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Am si eu unu dar nu prea sunt multumit de cum se aude....adica nu are bass si inalte cum are un cd mp3(de track nu mai zic).Se aude mai incet ca pe casete :) Sa fie modulatorul meu prost?La voi se simte diferenta intre cd si modulator? Cei cu sound fly mai ales.... Edited by Taz
Link to comment
Share on other sites

Rares daca nu ar fi semnalul bun ar avea sunet de fond mare. Omul s-a referit la faptul ca nu are bass si inalte. Asta nu tine te frecventa.

 

La mine diferenta e mare intre mp3 si modulator. Mult mai bun sunetul prin modulator. Vezi ca ar trebui sa aiba reglaje de sunet...pop, rock, classic etc.

Al meu nu are reglaje....nici nu e vreo firma....

 

Atunci modulatorul e ceva de duzina. Te-a costat vreo 30-40 de lei nu-i asa?

Link to comment
Share on other sites

L-am primit, dar sigur e cum spui.Deci sa inteleg ca merita sa fac o investitie sa iau un sound fly sau nu?Are cineva unu sa vina cu el la intalnire sa aud si eu?

 

probabil ca nu! incearca sa probezi modelul respectiv inainte sa-l cumperi!

Edited by baronu25
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.