Jump to content

Vand,dezmembrez BMW E91,320D XDrive,an 2008


Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poze cu spatele si latarala intreaga a masinii se poate? Motorul cat de afectat este? Era sau nu in functiune motorul cand a primit "aluviunea"? Inscrisa sau nu masina? Pret?

masina este taiata prin spatele scaunelor fata,mecanica o am in totalitate,stopuri spate,capota spate,banchetele,bara spate etc.le am pe toate,lipseste partea de caroserie.motorul nu are nimic,masina era intr-un parc auto (nu era in functiune)cand s-a aluvionat.este dauna totala in italia si nu se mai poate inmatricula.masina a fost intrega ,dar cei de la asigurari au taiat-o ca sa aiba certitudinea ca nu o mai poti face sa o inmatriculezi in alta tara.

pret 10.500 euro

Edited by nicu25
Link to comment
Share on other sites

bi-xenon adaptiv,tapiterie piele,cutie steptronic,177cp,pilot automat,navi.etc, full.

 

masina este taiata prin spatele scaunelor fata,mecanica o am in totalitate,stopuri spate,capota spate,banchetele,bara spate etc.le am pe toate,lipseste partea de caroserie.motorul nu are nimic,masina era intr-un parc la reprezentanta BMW (nu era in functiune)cand s-a aluvionat.este dauna totala in italia si nu se mai poate inmatricula.masina a fost intrega ,dar cei de la asigurari au taiat-o ca sa aiba certitudinea ca nu o mai poti face sa o inmatriculezi in alta tara.

 

pret 8500 euro

 

sau la comanda se poate aduce orice model din seria 3 sau 5,mini,z4,x3,dupa anul 2006 in starea in care este aceasta

Link to comment
Share on other sites

masina este taiata prin spatele scaunelor fata,mecanica o am in totalitate,stopuri spate,capota spate,banchetele,bara spate etc.le am pe toate,lipseste partea de caroserie.motorul nu are nimic,masina era intr-un parc la reprezentanta BMW (nu era in functiune)cand s-a aluvionat.este dauna totala in italia si nu se mai poate inmatricula.masina a fost intrega ,dar cei de la asigurari au taiat-o ca sa aiba certitudinea ca nu o mai poti face sa o inmatriculezi in alta tara.
Link to comment
Share on other sites

Ai probleme cu vederea sau care e treaba de ai scris asa de mare?

 

2. Nu se permit topicuri la sectiunea Mica Publicitate in care mesajele sunt scrise cu alt font decat cel standard, cu alta marime decat cea standard si cu alta culoare decat cea neagra. Se admite scrierea anumitor cuvinte cu bold sau italic pastrand fontul standard.

 

Se pare ca m-am grabit, vad ca ai deschis 3 topicuri similare <_<. EDste permis UN SINGUR topic pentru un anumit tip de produs. Chiar daca vinzi 10 tipuri de masini facute varza, tot la un singur topic ai dreptul!

 

Inainte de orice citeste regulile de postare la MP.

 

In cazul in care un vanzator are mai multe produse de vanzare din aceeasi categorie el trebuie sa le posteze pe toate intr-un singur topic.

Link to comment
Share on other sites

Si acum vine intrebarea. Cum poti modifica un motor M47N (E46 320d, 2002, 150CP), astfel incat sa obtii motorul/performantele de pe acest E91? Exista vreo modalitate, se aseamana ceva sau...?

se poate modifica,trebuie sa inlocuiesti turbina,(cea de pe e46 este pe vacum iar cea de pe e91 este electronica),instalatia electrica motor,calculatorul,debitmetrul etc.

ca si prindere sunt identice poti sa montezi si motorul complet,dar trebuie sa faci unele modificari la intercooler,instalatie electrica,e mai complicat.

 

pe mine m-ar interesa turbina de pe E91, dacĂŁ e mitsubishi Âşi o serie. deÂşi nu cred cĂŁ e compatibilĂŁ cu cea de pe M47N2 de 163cp.

am turbina,e mitsubishi,seria ti-o trimit maine,sau suna-ma maine dimineata dupa ora 10 sa-ti dau codul.0723249558

 

daca aduci si seria 5 E60 sa dai un semn poate ma intereseaza ceva

maine seara primesc un 530 d,an 2007

 

daca aduci si seria 5 E60 sa dai un semn poate ma intereseaza ceva

maine seara primesc un 530 d,an 2007

 

daca aduci si seria 5 E60 sa dai un semn poate ma intereseaza ceva

maine seara primesc un 530 d,an 2007

Link to comment
Share on other sites

aluvionat ? adica cum ? au venit niste inundatii mari peste ea astfel incat au considerat ca trebuie data ca si dauna totala ? sau ce inseamna aluvionatu' asta ?

da,au fost inundatii foarte mari in italia,iar reprezentanta bmw se afla intr-o zona mai joasa si astfel s-a produs dauna.apa era vreo 30-40 cm peste masini si pe tavan se gasesc urme de noroi.

 

mai degraba scufundata ....

ce pret au rotile dupa e90?

rotile le-am vandut cu 1000 euro. <_<

 

MaÂşina a fost inundatĂŁ ?

da,vreo 150 masini se aflau in momentul acela in reprezentanta.

 

Salut, rotile ce dimensiuni au, ma intereseaza si capitonajul de pe capota motorului.

[/qu

225/45/17 dimensiunea rotilor,capitonajul nu il dau separat de capota.

Link to comment
Share on other sites

Ai probleme cu vederea sau care e treaba de ai scris asa de mare?

 

2. Nu se permit topicuri la sectiunea Mica Publicitate in care mesajele sunt scrise cu alt font decat cel standard, cu alta marime decat cea standard si cu alta culoare decat cea neagra. Se admite scrierea anumitor cuvinte cu bold sau italic pastrand fontul standard.

 

Se pare ca m-am grabit, vad ca ai deschis 3 topicuri similare :). EDste permis UN SINGUR topic pentru un anumit tip de produs. Chiar daca vinzi 10 tipuri de masini facute varza, tot la un singur topic ai dreptul!

 

Inainte de orice citeste regulile de postare la MP.

 

In cazul in care un vanzator are mai multe produse de vanzare din aceeasi categorie el trebuie sa le posteze pe toate intr-un singur topic.

<_<

 

Cu cat dai farurile si stopurile?

[/quote

am o oferta pentru masina intreaga,daca nu o dau,vreo 1500 ar fii farurile bixenon adaptiv+ stopuri.

Link to comment
Share on other sites

da-mi un semn daca sunt faruri si stopuri de LCI, sunt interesat, sau poate pachetul bari si praguri daca este de M, dar oricum pune niste foto si o sa iti fac o lista dupa ce vad cam ce este iti fac o lista cu ce miar trebui, si eventual eu am un drum la timisioara pe saptamana asta sau cealalta, imi dai o adresa si vin la tine mersii
Link to comment
Share on other sites

deci: mie mi-ar trebui pentru inceput urmatoarele capacele oglinzilor stanga si dreapta, sticlele stanga si dreapta,

si eventual daca are stopurile alea noi , le vreau bineinteles daca functioneaza(fiind aluvionata!!) oricum astept poze si mai vedem ce ar fi mrs mult

 

 

ce culoare este?

Edited by sergiulean
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.