Jump to content

Service E90 Craiova


vlad_3

Recommended Posts

Salut,

 

Sunt din Craiova, si cred ca acesta este ultimul oras in care BMW nu are service (ma refer la orase mai mari). Am un E90 si mi-a spus iDrive-ul ca trebuie schimbat microfiltru. Asa ca, am inceput sa ma interesez unde se poate face chestia asta aici. (500 km pana la Bucuresti si inapoi ca sa schimb un filtru la care am vazut DIY-uri nu prea imi vine sa fac, mai ales ca masina a facut in ianuarie 2 ani si nu mai e in garantie).

M-am gandit sa intreb si aici, si daca nu-mi da nimeni o solutie, pana la urma o sa ma duc la Bucuresti sau Pitesti.

Pe aici am incercat sa intreb la alte reprezentante: Skoda, Audi/Volkswagen, Mercedes. Am cam ramas in pana de idei <_<, asa ca orice sugestie ar fi de apreciat.

 

Multumesc,

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Sunt din Craiova, si cred ca acesta este ultimul oras in care BMW nu are service (ma refer la orase mai mari). Am un E90 si mi-a spus iDrive-ul ca trebuie schimbat microfiltru. Asa ca, am inceput sa ma interesez unde se poate face chestia asta aici. (500 km pana la Bucuresti si inapoi ca sa schimb un filtru la care am vazut DIY-uri nu prea imi vine sa fac, mai ales ca masina a facut in ianuarie 2 ani si nu mai e in garantie).

M-am gandit sa intreb si aici, si daca nu-mi da nimeni o solutie, pana la urma o sa ma duc la Bucuresti sau Pitesti.

Pe aici am incercat sa intreb la alte reprezentante: Skoda, Audi/Volkswagen, Mercedes. Am cam ramas in pana de idei <_<, asa ca orice sugestie ar fi de apreciat.

 

Multumesc,

Salut!

 

Daca nu gasesti un service bun la Craiova, nu ai decat sa incerci la Pitesti sau Bucuresti. Vezi ca la Pitesti service-ul este la inceput de drum si nu prea au experienta. eu mi-am schimbat toate filtrele in afara de filtrul epurator in Slatina dar nu-ti recomand. Pentru filtrul epurator mi-am facut programare la Bucuresti la BMW Baneasa si l-am schimbat acolo. Din experienta mea iti recomand service de reprezentanta pt. ca stiu ce sa desfaca si unde sa desfaca pentru a ajunge la piesele pe care vrei sa le inlocuiesti comparand cu celelalte serviceuri unde se umbla pe ghicite.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

In primul rand multumesc pentru raspunsul foarte rapid. Sunt constient ca cei de la reprezentanta se pricep mult mai bine, dar nu prea-mi vine sa fac 500 km pana la Buc pentru un filtru, care am inteles ca nu se schimba foarte greu (aici pot sa ma corecteze cei in masura).

Am apelat la forumul acesta pentru ca dupa ce am dat N telefoane pe la alte reprezentante am zis ca poate v-ati mai lovit de astfel de probleme <_<.

 

Inca o data multumesc pt raspuns. Sunt deschis si la alte propuneri :)

 

Multumesc,

Link to comment
Share on other sites

vezi pe PM

 

la ce numar ai sunat si cu cine ai vorbit? vezi ce ti-am scris in mesajul privat.

 

La telefon nu faci nimic, pentru ca toata lumea e aglomerata iar pentru un filtru de polen care se schimba in 10min e mai mult deranj, te duci acolo si vorbesti cu seful de servis, daca vrei sa rezolvi ceva.

 

P.S: Mai esti pe aici?.

Edited by Big990
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Ok... Azi am rezolvat problema. Piesele le-am luat de la Eurocar, iar de schimat le-am schimbat la service FHL. A durat 30 de minute. Singurul lucru pe care nu l-au facut, nu mi-au resetat intervalul de service, dar asta stiam sa o fac si eu.

 

Inca o data va multumesc pentru raspunsuri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.