Jump to content

Capota Bad Boy pt BMW e36 coupe


kely

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu tot ce trebuie sa dea pe spate isi atinge scopul , poate sa faca tocmai inversul , te da pe spate cat de urata este. Culoarea este acceptabila , era bine daca lasa bandourile negre (nu suport bandourile vopsite in culoarea masinii , daca o vrei toata o culoare le scoti) , se asorta in cazul de fata cu farurile , geamurile , stergatoare , chedere etc. Bara , o bara de M cu o buza ceva mai mare , nu-i rea. Edited by Billy M
Link to comment
Share on other sites

De ce ar fi ieftin, si de ce nu e de bun gust, atât timp cât nu va copia capota de E46(imaginea e doar cu titlu de prezentare) ºi nu va exagera În linii?

 

Simplul fapt cã o maºinã e altfel decât stock nu Înseamnã cã e de prost-gust.

 

Tuning nu Înseamnã Þãrãnealã ºi existã viaÞã ºi dupã M-Packet.

 

Pentru cĂŁ aÂşa aratĂŁ.

 

De ce sĂŁ schimbi felul ĂŽn care aratĂŁ un E36?

Un E36 ĂŽntreĂžinut, cu pachet M Âşi jante frumoase aratĂŁ superb.

 

Ăn plus, tuning-ul nu rezistĂŁ deloc ĂŽn timp.

O astfel de maÂşinĂŁ ĂŽn 10 ani va fi consideratĂŁ penibilĂŁ de cĂŁtre oricine, ĂŽn timp ce o maÂşinĂŁ originalĂŁ va impune respect.

Link to comment
Share on other sites

La fel ca Âşi pe "PĂŁrerea mea despre tuning" raspunsul tĂŁu m-a facut sĂŁ ĂŽmi schimb pĂŁrerea despre ceea ce spui :)

Sigur, nu poate nimeni sĂŁ contrazicĂŁ gustul fiecĂŁruia, plĂŁcerile Âşi limitele ĂŽn care ĂŽncadreazĂŁ frumosul.

Pentru fiecare din noi e diferit cât de mult Înseamnã prea mult.

Pentru mine eleroanele mari Âşi spoilerele cu multe danteluĂže pe ele sunt mult prea mult, pentru tine putin peste clasic e deja prea mult.

E pĂŁrerea ta Âşi am tot respectul pentru ea, singura mea observaĂžie fiind aceea cĂŁ tuningul se referĂŁ mai degrabĂŁ la "imediat", deja peste 10 ani sigur cĂŁ maÂşina astfel modificatĂŁ va fi demult demodatĂŁ, ea se adreseazĂŁ doar unui sezon, maxim douĂŁ, pe care ĂŽnsĂŁ le consumĂŁ intens, ca orice modĂŁ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Asta demonstrează că un astfel de tuning optic e o prostie, o tentativă de a face o maşină banală să iasă uşor ĂŽn evidenţă.

 

Nu neapărat ce este peste clasic este prea mult, apreciez nişte modificări de calitate făcute ĂŽntr-un mod subtil.

 

Din punctul meu de vedere, nu orice maşină se poate modifica ĂŽntr-un mod frumos.

 

Poţi modifica un muscle car şi să-l ĂŽmbunătăţeşti simţitor, ĂŽnsă nu poţi tuna o Astra.

 

http://www.seriouswheels.com/pics-1970-1979/1971-Dodge-Challenger-RT-Muscle-Car-By-Modern-Muscle-Side-Angle-1024x768.jpg

 

Ăn cazul unui BMW, modificările posibile sunt următoarele:

 

- pachet M

- volan M

- jante cât mai potrivite cu linia maşinii

- inele cromate pentru ceasurile de bord

- eleron M

- suspensie sport

- montarea unor opţiuni pe care maşina nu le avea din fabrică

 

Ăn rest, se ajunge foarte uşor la ţărănisme.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Nu neapărat o prostie, poate mai degrabă o opţiune pe care ţi-o asumi, daca eşti conştient de ea :)

Da, şi eu am o Astra cu care mă mişc (pentru că nu pot plimba BMW-ul care stă pe burtă şi are spoilere de show pe zăpezile astea) şi sincer mă uit la ea, exact aşa e, nu prea ai ce modifica la ea, e antagonică ideii de tuning :lol:

Edited by aleks
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...
Tuning nu Înseamnã Þãrãnealã ºi existã viaÞã ºi dupã M-Packet.

 

super tare, in romania a-ti personaliza masina se intelege numai a monta un pachet m/s/amg/gti/rs.

este usor sa comentezi ce fac altii, pe ce dau altii banii. ok, poti zice ''mie nu imi place'' decat ''nuuuu, e urata''

 

cine ati mai facut capota e46 style ?

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca nu numai in romania sunt mai apreciate masinile m / amg / r 32 / gti / s line / opc decat cele home made .

 

eu nu am zis ca-mi displac masinile cu pachet m, normal ca o masina cu pachet m arata mai bine decat una stock, fara pachet. aici vorbeam despre capota 'bad boy look' sau 'e46 look' si zic ca mie imi place mai mult decat stock, ii da un aer nou, un facelift, o face sa para mai noua (parerea mea)

 

cum zicea cineva mai sus ''exista viata si dupa m-packet ?'' - aleluia, oricand as prefera un tuning de la lumma sau alte firme consacrate

Edited by theos_
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Peste orice forum am dat la categoria de tuning isi da lumea cu parul in cap:))Gusturile nu se discuta!! Este una sa spui o parere proprie si personala iar alta este sa incerci din toate puterile tale sa convingi lumea sa gandeasca ca tine.

 

Si eu sunt unul din cei cu tuning la masina.Tuning inseamna sa iti personalizezi masina.Daca vrei faci modificarile daca nu vrei nu le faci asta inseamna ca daca tu nu vrei si nu iti place de acuma nimeni nu mai are voie sa faca?

 

Oricum capota ii da un aer mai agresiv la pisicuta, mai nervoasa si nu mi se pare foarte exagerata lucrarea fata de un eleron de avion :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.