Jump to content

Intalnire de gradul III


Administrator

Recommended Posts

Undeva langa Munchen, ne-a depasit o bestie. Cand m-am uitat mai bine noul M5... Nici o sansa sa-l ajung... Suparat am plecat linistit mai departe, dar pe langa Stuttgart, undeva intr-o parcare, cand sa iesim din nou pe autostrada, in dreapta noastra parcat cine credeti ca era? CHIAR EL...

 

Luat aparatul foto, sarit din masina, si am apucat sa-i fac o mica poza...

 

Sper sa va placa macar cat mi-a placut si mie intalnirea!

 

PS Una din doua, ori i-a placut ca ii fac poza, si ne-a arata cum se iese pe on-ramp cu motorul la maxim, ori nu i-a placut si a plecat repede de acolo. Oricum sunetul E SUPERB!

 

CIMG4350.JPG

 

Are 1 Mb, cand ajung inapoi acasa o sa-i fac un resize... Scuze... Dar aici in hotel nu am avut timp sa fac asta...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Ce vad in poza aia ma dezamageste extrem de mult....si ma refer la designul masinii pt ca la noul M5,motorul si cutia sunt ceva care m-au impresionat super placut......nu vad decat niuste jante mai deosebite care le poti pune pe orice seria 5 E60 si in rest nimic deosebit care sa faca diferenta ....aaa..poate evacuarea finala....dar asta e prea putin...parerea mea sincera ca noul M5 nepreparat de o firma de specialitate,e neimpresionant...si repet ma refer strict la designul masinii....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
parerea mea sincera ca noul M5 nepreparat de o firma de specialitate,e neimpresionant...si repet ma refer strict la designul masinii....

2456[/snapback]

 

parerea mea... este ca acelasi lucru se poate spune si despre M5 E39 cu certitudine. e o traditie BMW sa arate M5-ul ca un saloon... o limuzina cu foarte putin sharm sportiv... cum spune si reclama "fastest saloon car on the planet"...

 

si ma mai gandesc ca atata timp cat oricum nu are 2 usi ca sa aiba o aliura aerodinamica... nu stiu cat de bine i-ar sta ceva spoilere pe fata si spate...

Edited by CRISTIAN
Link to comment
Share on other sites

parerea mea... este ca acelasi lucru se poate spune si despre M5 E39 cu certitudine. e o traditie BMW sa arate M5-ul ca un saloon... o limuzina cu foarte putin sharm sportiv... cum spune si reclama "fastest saloon car on the planet"...

 

si ma mai gandesc ca atata timp cat oricum nu are 2 usi ca sa aiba o aliura aerodinamica... nu stiu cat de bine i-ar sta ceva spoilere pe fata si spate...

3772[/snapback]

 

Complet de acord. Singurul lucru care ma face sa fiu fascinat de M5 (E39 sau E60) este faptul ca la prima vedere poate trece drept o masina normala... Doar cunoscatorii o vor recunoaste...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 9 months later...
Ce vad in poza aia ma dezamageste extrem de mult....si ma refer la designul masinii pt ca la noul M5,motorul si cutia sunt ceva care m-au impresionat super placut......nu vad decat niuste jante mai deosebite care le poti pune pe orice seria 5 E60 si in rest nimic deosebit care sa faca diferenta ....aaa..poate evacuarea finala....dar asta e prea putin...parerea mea sincera ca noul M5 nepreparat de o firma de specialitate,e neimpresionant...si repet ma refer strict la designul masinii....

2456[/snapback]

 

 

pai asta e si ideea de baza la m5 sa nu se prea observe ce motor are .. dar daca la prima serie nu se observa nimic special pe afara.. la a doua se putea vedea un body kit , la e 39 e imposibil sa nu iti dai seama ca e m5, si la cel nou e evident.. la asta nou au renuntat la prioectoare numai pt ca masina trebuie sa soarba de 2 ori mai mult aer ca la e 39.. si nu mai aveau unde sa mai puna proiectoarele.. dar in rest se cam vede ca e m5. m-am uitat pe net si hartge modifica m5 -ul nou foarte frumos. .dupa parerea mea.. adica ii dau jante pe 21. si scot limitatorul.. masina avand o viteza de 328km/h ceva impresionant pt un four door saloon.

post-1159-1138943260_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.