Jump to content

unde pot sa mi imbrac toata masina in folie transparenta?


bobi11

Recommended Posts

Protectie contra pietricelelor ?

aha.pt un x5 negru.nu imi mai iau masina neagra numai daca o primesc gratis.e ingrozitor de dificila culoarea neagra.mustele vara care le iei in capota nu se iau decat la polish, se matuieste f repede, dupa spalare raman urme f urate daca se scurge apa din oglinzile laterale sau de sub nr din spate.......

Link to comment
Share on other sites

Eu spun ca cei mai buni sunt cei de la ventureshield.ai garantie pe viata ca nu crapa,exfoliaza sau ingalbeneste.Uite pagina lor de net http://www.foliedeprotectie.ro . Sper sa iti fie utila informatia. Plus ca nu taie folia cu mana dupa ce o aplica pe masina.Au un program cu ajutorul caruia taie exact dupa modelul si marca masinii ,apoi o aplica Edited by nulzerocool
Link to comment
Share on other sites

Oare cum arata chestia asta dupa de iti iei o cheie pe masina ?

 

schimbi folia teoretic ...depinde de pasiunea celui care zgarie

 

Ontopic ...nu cred ca merita ce vrei tu sa faci ..Asta e culoarea neagra ..cea mai frumoasa si cel mai dificil de intretinut ..In schimb cand e curata e atractie! Si eu cu masina neagra nu reuseam sa o tin mai mult de 30 min in stare ok ..praf mizerie ..mici zgarieturi ...Singurul sfat e sa folosesti o ceara cu teflon care va tine cam 10 spalari si vei avea un luciu deosebit ! pt mustele de pe capota ajuta f mult Vei vedea ca ies la spalare cu apa calda si nu mai ai nevoie de polish daca in prealabil masina e ceruita ...Mai exista un dresing de la Automagic , se aplica in lunile de iarna dar pt acelasi efect (zgarieturi si depuneri ) se poate aplica si vara ...E garantat 3 luni pe masina si nu iese decat daca-l polishezi ! Poti incerca

Link to comment
Share on other sites

Eu spun ca cei mai buni sunt cei de la ventureshield.ai garantie pe viata ca nu crapa,exfoliaza sau ingalbeneste.Uite pagina lor de net http://www.foliedeprotectie.ro . Sper sa iti fie utila informatia. Plus ca nu taie folia cu mana dupa ce o aplica pe masina.Au un program cu ajutorul caruia taie exact dupa modelul si marca masinii ,apoi o aplica

ti ai facut???din ce am vazut pe site puneau doar pe partea din fata( capota, bara, aripi).ai idee de pret??

Link to comment
Share on other sites

cauta pe forum ca era o firma care facea treaba asta, dar o sa te coste o caciula de bani.

am gasit pe net o firma in craiova cost 800 lei.vroiam ceva recomandari, daca a mai facut cineva pe aici...

 

Daca te referi la Car Fashion sa stii ca sunt seriosi ... cred ca ai cautat Craiova ca sa iti fie si aproape (distanta max. 120km). Daca vrei mai multe detalii ma poti contacta pe PM !

Edited by NSL_Doru
Link to comment
Share on other sites

Eu spun ca cei mai buni sunt cei de la ventureshield.ai garantie pe viata ca nu crapa,exfoliaza sau ingalbeneste.Uite pagina lor de net http://www.foliedeprotectie.ro . Sper sa iti fie utila informatia. Plus ca nu taie folia cu mana dupa ce o aplica pe masina.Au un program cu ajutorul caruia taie exact dupa modelul si marca masinii ,apoi o aplica

ti ai facut???din ce am vazut pe site puneau doar pe partea din fata( capota, bara, aripi).ai idee de pret??

 

kitul standard la mine E46 a fost 450 euro dar face toti banii

Link to comment
Share on other sites

Dar nu se Îmbracã toatã ci doar pãrÞile expuse adicã parÞial capota, farurile, bara faÞã, proiectoarele..

+oglinzile laterale .............

am prieteni multi care au facut asta si sunt foarte multumiti, pe X5 2008, e60, e46 la preturi foarte bune

si eu o sa fac in primavara

in deva.....(mai multe detalii pt cine vrea pe pm, am mai vb despre ei odata si nu vreau sa se considere reclama)

Link to comment
Share on other sites

in deva.....(mai multe detalii pt cine vrea pe pm, am mai vb despre ei odata si nu vreau sa se considere reclama)

 

de ce sa nu spui aici ? e topic informativ ....Ce atata discretie ! :)

daca e cineva cu atevarat interesat cere un nr de tel (pe pm), pt informatii de gen pret, durata executie, etc......daca se intreaba cum e cu asa ceva pe masina???, sunteti multumiti???...etc, continua o discutie cu intrebari "de ce?"

 

tocmai ca este topic informativ, am spus ca sunt din deva (valcea-deva 210km) => timp pierdut, costuri in plus, plicitiseala (pana finalizeaza lucrarea)

 

si oricum am observat ca a devenit un regim mai sever pe aici!!! <_<

Link to comment
Share on other sites

cauta pe forum ca era o firma care facea treaba asta, dar o sa te coste o caciula de bani.

am gasit pe net o firma in craiova cost 800 lei.vroiam ceva recomandari, daca a mai facut cineva pe aici...

 

Daca te referi la Car Fashion sa stii ca sunt seriosi ... cred ca ai cautat Craiova ca sa iti fie si aproape (distanta max. 120km). Daca vrei mai multe detalii ma poti contacta pe PM !

da , despre ei e vorba, i am ales nu pt distanta ci pt ca sunt singurii cu imagini reale cu masini facute de ei pe site.si ceilalti aveau dar doar cu folie pe botul masinii.costul e de aprox 800 ron.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.