Jump to content

Bluetooth E46 2004 original / comenzi pe volan


MOTANUL

Recommended Posts

Butoanele sunt pe toate volanele multifunctionale, indiferent daca ai sau nu bluetooth sau telefon.

poi ma intrebam daca am sau nu pt k nu am butonu de sub cotiera . dar volanu e al masini nu a fost schimbat sa zici ca a fost schimbat :|

 

nu ai.

Link to comment
Share on other sites

Merge sa asculti daca iti montezi un dispozitiv special care emuleaza magazia de cd-uri. Eu pot sa ascult de pe :

- stick USB

- Ipod

- orice mp3 player cu mufa clasica

 

Avantajul ar fi la primele doua ca merge sa schimb melodiile din butoanele de pe volan. In cazul mp3 playerului schimbi din dispozitiv telefon etc.

Link to comment
Share on other sites

muzica nu merge sa asculti cum intreba cineva mai sus,ieri eram mai entuziasmat ce am mai descoperit,acum nu mi se mai pare cine stie ce.

nu merge sa asculti muzica pe bluetooth-ul stadard de la masina am incercat si eu

 

dar daca chiar vrei este o varianta:

dupa ce ai conectat telefonul la echipamentul masinii, pune-ti o melodie de apel care iti place si suna-te de pe alt telefon pe numarul celui conectat......raspunde de pe comanda de pe volan (apasat o singura data scurt) si o sa auzi in boxele masinii sunetul de apel <_<

Link to comment
Share on other sites

m-am gandit la o chestie si sa nu mai deschid alt topic am zis ca ar merge postat aici. Am car kit, asa am cumparat masina, fara bluetooth (din pacate). In car kit-ul ala merge pus un Nokia 6234 (spre exemplu) telefon pe care il si am dar nu il folosesc deoarece am altul pe care il folosesc.

Ideea era: sa pun telefonul 6234 in masina, la locul lui, si fara SIM, si sa ma conectez prin bluetooth cu telefonul "din buzunar" la cel din masina si sa pot da telefoane, din pacate nu cred ca merge. (un fel de remote SIM...)

stiu ca o solutie foarte buna si normala ar fi pur si simplu sa folosesc telefonul care merge in car kit, sau sa inlocuiesc car kit-ul, sau sa ii pun bluetooth, dar nu as vrea sa renunt la telefonul actual si nici nu vreau sa investesc in lucrurile astea, pt ca nu am serviciu "de teren". In masina stau decat casa-serviciu-casa + weekend pe unde mai merg.

daca aveti vreo idee e bine venita si sa nu ma luati la misto cu ia uite-l si pe asta ce idei are <_<

Edited by Mika D
Link to comment
Share on other sites

daca ai abonament, poti sa faci ceva de genul, vb la relatii clientii si ii rogi sa mai introduci o cartela sim (inca un numar) care sa consume de pe acelasi abonament iar intre cele 2 numere convorbirile sa fie gratuite. Un sim il lasi in tel care il folosesti iar un sim in cel din masina, cand te urci in masina iti deviezi apelurile pe celalalt, iar cand ai de sunat (din masina) folosesti accel numar nou, singurul incovenient ca o perioada nu o sa te recunoasca lumea dupa numar.

 

singura varianta la care m-am gandit cu cele mai mici costuri <_<

Edited by pie
Link to comment
Share on other sites

daca ai abonament, poti sa faci ceva de genul, vb la relatii clientii si ii rogi sa mai introduci o cartela sim (inca un numar) care sa consume de pe acelasi abonament iar intre cele 2 numere convorbirile sa fie gratuite. Un sim il lasi in tel care il folosesti iar un sim in cel din masina, cand te urci in masina iti deviezi apelurile pe celalalt, iar cand ai de sunat (din masina) folosesti accel numar nou, singurul incovenient ca o perioada nu o sa te recunoasca lumea dupa numar.

 

singura varianta la care m-am gandit cu cele mai mici costuri <_<

 

e o idee, dar cred ca asta implica costul pentru inca un abonament, plus ca, dupa cum spuneai si tu, daca sun apare alt numar. hmmm ma mai gandesc, desi am impresia ca o sa renunt la tot artificiul asta :)

 

LE: de fapt nu ai spus cu costuri zero ci cele mai mici :bashwall:

Edited by Mika D
Link to comment
Share on other sites

singura varianta la care m-am gandit cu cele mai mici costuri <_<

 

.....dar cred ca asta implica costul pentru inca un abonament, plus ca, dupa cum spuneai si tu, daca sun apare alt numar......

 

LE: de fapt nu ai spus cu costuri zero ci cele mai mici :)

 

poti sa folosesti 2 numere pe acelasi abonament

Link to comment
Share on other sites

singura varianta la care m-am gandit cu cele mai mici costuri <_<

 

.....dar cred ca asta implica costul pentru inca un abonament, plus ca, dupa cum spuneai si tu, daca sun apare alt numar......

 

LE: de fapt nu ai spus cu costuri zero ci cele mai mici :)

 

poti sa folosesti 2 numere pe acelasi abonament

 

deja am renuntat :bashwall:, faza e ca telefonu e pe firma si apare inca un numar pe numele meu, si desi sunt costuri 0 n-are rost sa ma complic pentru asemenea lucru :unsure:. asta e, imi pun casca in ureche cand sunt in masina si probabil later on o sa imi pun bluetooth la masina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.