Jump to content

cam cat ar costa reparatia?


BoSy

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce se vede numa din poze: capota, aripi, aparatori aripi, radiatoare, interculer, faruri+proiectoare, vascocuplaj, probabil fulie vibrochen si compresor clima, ceva airbag-uri sarite, parbriz, etc.

 

Dupa aia manopera, vopsitu, etc. Multi bani, daca vrei sa o faci cel mai bine cauti unu tot lovit in spate sau lateral si faci transplanturile.

Lonjeroanele cum sint?

Link to comment
Share on other sites

Cred ca trebuiesc facute evaluari pertinente la cei care chiar readuc la viatza astfel de masini . Nu mi se pare imposibil de reparat , caroseria - plafonul - interiorul nefiind afectate , cred ca se poate repara masina . Nu-mi pot da cu parerea cat ar ajunge costurile finale , dar cred ca se poate repara masina . E pacat de ea sa o dai la "epave" mai ales avand in vedere faptul ca e an bun si tehnologia inglobata in masina nu e veche .

 

Bafta si tine-ne la curent cu decizia luata .

Link to comment
Share on other sites

nu stiu cum sunt lonjeroanele...

 

 

 

SE FACE !!!!

 

Daca nu e lovit motorul e ok. si a mea a fost lovita pe toate componentele fata pana la motor cu tot cu lonjeroane indoite. Am dat pe piese 20 de milioane si pe manopera fara vopsit 20 de milioane. Eu am un E36. Daca esti interesat de detalii da-mi PM

Link to comment
Share on other sites

motorul este deplasat in spate, a fost afectat si cardanul , ma gadesc sa nu fie lovita cutia de viteze...

salut; eu cred ca daca motorul nu este spart poti face masina cu bani mai putini ,cred ca intre 1500 euro si 2000 euro dai pe piese iar sa indrepti lonjeroanele sau sa le schimbi maxim 500 euro iar sa vopsesti decit botul masinii 500 euro ,eu zic ca cu maxim 3000 euro o faci bine nu in batjocura ,acum tu sti ce vrei sa faci .

Link to comment
Share on other sites

am casco

poti sa nu ai nici o grija.....daca zici ca ai casco valabil

 

in locul tau mi-as calcula cam cat reprezinta 80% din suma asigurata, rabla se poate vinde pe piese sau la cei care se ocupa cu asa ceva (probabil mai vreo 2000-3000 euro la dezmembrari) => ALTA

 

bafta la alegerea urmatoarei

Link to comment
Share on other sites

Din cate vad eu, masina iese dauna totala din punctul de vedere al asiguratorului. De facut se face fara probleme! Daca vrei sa o carpesti , o poti face cu bani mai putini decat iei de la asigurari. poti iesi chiar in profit cu ceva banuti.Daca vrei sa iasa ca noua te va costa cat nu face.

Exisa si varianta valorificarii epavei la dezmembrari.

Alegerea o faci tu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.