Jump to content

Accident GROAZNIC


GrigoGT

Recommended Posts

Taxiul in care se inghesuiau cu totii a izbit violent un TIR plin cu azotat de amoniu. Soferul a incercat o depasire, iar masina s-a infipt pur si simplu sub rotile TIR-ului care venea din fata.

 

Tipetele femeii aproape ca iti taiau rasuflarea. Masina intoarsa cu rotile in sus i-a zdrobit trupul. Oamenii au incercat sa o ridice, doar-doar victima va putea sa iasa singura. In zadar insa.

 

Echipajele de descarcerare si ambulantele SMURD care au ajuns la fata locului au scos mai intai femeia, apoi au constatat ca nu mai au pe cine salva. In masina strivita nu mai erau decat cadavre.

 

In acelasi timp, pompierii s-au asigurat ca nu se scurge motorina din TIR. In cazul in care ar fi intrat in contact cu incarcatura de azotat de amoniu, dezastrul ar fi fost inevitabil.

 

Pompierii au muncit aproape doua ore sa scoata victimele dintre fiare. In tot acest timp, ambele sensuri de mers de pe DN1 au fost blocate.

 

In masina se aflau membrii unei familii din Predeal. La volan era un tanar de 19 ani care isi luase permisul de numai un an.

 

Alaturi de el a sfarsit fratele lui de 24 de ani, tatal de 52 de ani si cumnatul, un tanar de 23 de ani. Cele doua fete aflate in masina erau prietenele baietilor. Una, de numai

17 ani, a murit si ea. Celalata, in varsta de 20 de ani, s-a nascut practic pentru a doua oara. Este singura supravietuitoare a carnagiului. Este in stare buna, are doar un umar rupt si o lovitura la arcada.

 

Taxiul in care se aflau cei sase oameni era imprumutat de la o cunostinta. Tanarul de 19 ani s-a oferit sa-si duca tatal si fratele la serviciu, la o fabrica de bere din apropiere. Ceilalti pasageri au urcat in masina doar ca sa faca si ei o plimbare. Dar cursa s-a sfarsit violent cand soferul fara experienta a intrat intr-o depasire periculoasa.

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/car...rdut-viata.html

Pfff ce moarte!!Din cauza unei greseli care sa dovedit a fi fatala <_<

Daca a trecut cineva pe acolo si o vazut masinile sau care au de trecut azi pe acolo si ma sunt masinile postati o poza daca puteti :)

Link to comment
Share on other sites

Dumnezeule! Nu se mai potolesc si ei odata? Am ajuns sa-mi fie teama sa nu am "antemergator"... eu, care nu suportam sa merg in spatele cuiva, acum prefer sa am cel putin o masina in fata ca asa macar sunt sigur ca nu patesc nimic...

una cat mai mare daca se poate. sa nu treaca nimic de ea... <_<

Link to comment
Share on other sites

Chestia asta mi-a adus aminte de alt accident grav cu un citroen xsara care avea in jur de 180-190km/h si din fata venea o masina pe mijlocul drumului.Cel cu Citroenul o piscat frana si o virat dreapata a prins griblura so izbit de parapeti moment in care acu sa oprit la 160km/h ,si masina o zburat in camp.Cel din dreapta o murit:( iar soferul doar o mana rupta!!Totul sa intamplat la cativa kilometrii de granita judetelor Oradea si Bihor

post-16130-1236896440_thumb.jpg

post-16130-1236896474_thumb.jpg

post-16130-1236896509_thumb.jpg

post-16130-1236896531_thumb.jpg

post-16130-1236896563_thumb.jpg

post-16130-1236896575_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Chestia asta mi-a adus aminte de alt accident grav cu un citroen xsara care avea in jur de 180-190km/h si din fata venea o masina pe mijlocul drumului.Cel cu Citroenul o piscat frana si o virat dreapata a prins griblura so izbit de parapeti moment in care acu sa oprit la 160km/h ,si masina o zburat in camp.Cel din dreapta o murit:( iar soferul doar o mana rupta!!Totul sa intamplat la cativa kilometrii de granita judetelor Oradea si Bihor

 

rrr.. asta pe unde e? fac la stanga la iesirea din zona crepusculara? <_<

sigur vroiai sa zici arad si bihor... sau cluj si bihor :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.