Jump to content

O pura nebunie


Recommended Posts

Salutare. Am un E32 735i din '90. De vreo 2 zile imi tot face o problema, din cind in cind. In timpul mersului, incepe sa nu se mai accelereze. Citeodata face si la relanti. Incepe sa trepideze motoru' si scade tare in turatii. Daca dau s'o accelerez usor, nu vrea. Daca'i bag picioru' mai tare'n acceleratie, vrea... dar cind incerc s'o tin la o turatie constanta, sta pt 1-2 secunde si incepe sa scada din turatie pin' la relanti.

Azi am observat ca face chestia asta cin' intru prin nebunia asta de zapada topita. Oare e coincidenta, sau imi intra mie apa undeva si'mi da peste cap ceva... Cine poate sa ma ajute si pe mine?

Link to comment
Share on other sites

Salutare. Am un E32 735i din '90. De vreo 2 zile imi tot face o problema, din cind in cind. In timpul mersului, incepe sa nu se mai accelereze. Citeodata face si la relanti. Incepe sa trepideze motoru' si scade tare in turatii. Daca dau s'o accelerez usor, nu vrea. Daca'i bag picioru' mai tare'n acceleratie, vrea... dar cind incerc s'o tin la o turatie constanta, sta pt 1-2 secunde si incepe sa scada din turatie pin' la relanti.

Azi am observat ca face chestia asta cin' intru prin nebunia asta de zapada topita. Oare e coincidenta, sau imi intra mie apa undeva si'mi da peste cap ceva... Cine poate sa ma ajute si pe mine?

75701[/snapback]

Sa nu cumva pompa de benzina sa dea semne de oboseala

Link to comment
Share on other sites

Sa nu cumva pompa de benzina sa dea semne de oboseala

75922[/snapback]

 

Pompa de benzina e noua. :blink: In februarie am schimbat'o. Sper sa nu fie ea de vina...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Salut sunt Sorin am un e34 si vreau sa iti spun ca am avut si eu aceasta problema cu masina(24v,6 in linie),la mine a fost defecta una dintre acele bobine sau aprindere electronica,care vine in capul bujiei,una dintre alea a fost dusa la mine si la fel imi facea,nu se accelera din cand in cand,nu aveam forta in motor si imi manca la benzina de innebuneam.

Daca ti-am fost cumva de folos cu ce am scris ma bucur!

Link to comment
Share on other sites

Salut sunt Sorin am un e34 si vreau sa iti spun ca am avut si eu aceasta problema cu masina(24v,6 in linie),la mine a fost defecta una dintre acele bobine sau aprindere electronica,care vine in capul bujiei,una dintre alea a fost dusa la mine si la fel imi facea,nu se accelera din cand in cand,nu aveam forta in motor si imi manca la benzina de innebuneam.

Daca ti-am fost cumva de folos cu ce am scris ma bucur!

197130[/snapback]

 

Salut. Am rezolvat problema de ceva timp. Era de la sonda Lambda. Oricum, ms mult pt sfat. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.