Jump to content

inaltare spate bmw e30


Ovidiu Satmarean

Recommended Posts

Salut. Am un bmw e30 324 din 89. e lasata un pic lasata de spate. as fi vrut sa o ridic un pic de fund. i-am schimbat amortizoarele, si am schimbat si arcurile pe spate. arcurile de pe spate sunt second hand dar tipul de la care le-am luat mi-au zis ca sunt bune. Ideea este, daca o sa cumpar arcuri noi pe spate, o sa mi-o ridice de fund, sau mai trebuie sa fac si altceva? Macar sa stea dreapta, nu neaparat inclinata un pic pe fata. dar dupa cum am zis, e un pic lasata de fund. Am remarcat ca de obicei asa arata ursuletii cu face-lift, in timp ce ursuletii mai vechi sunt mai ridicati de fund. E chestie de constructie sau pura coincidenta.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Salut. Am un bmw e30 324 din 89. e lasata un pic lasata de spate. as fi vrut sa o ridic un pic de fund. i-am schimbat amortizoarele, si am schimbat si arcurile pe spate. arcurile de pe spate sunt second hand dar tipul de la care le-am luat mi-au zis ca sunt bune. Ideea este, daca o sa cumpar arcuri noi pe spate, o sa mi-o ridice de fund, sau mai trebuie sa fac si altceva? Macar sa stea dreapta, nu neaparat inclinata un pic pe fata. dar dupa cum am zis, e un pic lasata de fund. Am remarcat ca de obicei asa arata ursuletii cu face-lift, in timp ce ursuletii mai vechi sunt mai ridicati de fund. E chestie de constructie sau pura coincidenta.

Multumesc!

 

Ca o parere.. poti sa-i pui arcuri mai scurte pe fata,daca asa e din constructie(lasata mai jos pe spate) si ced ca lasandu-se de fata spatele pare mai ridicat sau cel putin in linie.. <_< N-am e30 ca sa stiu exact, dar din cate am citit numai din arcuri se poate inaltza/cobori masina in limitele normale..

Culmea e ca decand mi-sau bulit telescoapele parca e mai joasa pe spate.. ori sunt eu prea ingandurat cu telescoapele astea,ca si eu as vrea sa ridic mai mult garda la sol pe e36-le meu,din cate am inteles numai daca-i pun cauciucuri mai inalte pot sa o mai inatlz acum am 205/60/15 o sa-i pun 205/65/15..

Succes in rezolvarea "problemei"..

Link to comment
Share on other sites

multumesc baieti.

Am deja inaltatoarele, am vrut sa le pun cand am schimbat telescoapele, dar aia de la service mi-au zis ca nu e bine sa pui 2 randuri de gume (mai am un rand de gume ceva mai subtiri din fabrica, ca sa zic asa).

Nu stiu ce sa fac. Astept acuma ca mi-am luat niste jante pe 15 J7 si o sa vreau sa ii iau cauciucuri 205/55/15. dupa ce le pun, o sa vad cum sta masina, si daca nu imi place, poate o sa merg la ei si sa le puna pana la urma. ca ma cam zgarie pe creier.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.