Jump to content

my bmw e 39


Nitoi Cristi

Recommended Posts

De preferat ar fi modelul pt US .. dar avand in vedere ca de aproape un an jumate ma uit dupa unul si nu gasesc.....cred ca o sa apelez la sudura + fibra.. nu vreau tot incarcat numai din fibra !

 

cred ca cel mai bine iti confectionezi portiune respectiva din fibra.

portiunea din portbagaj, pe care vine prins numarul nu este din metal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Se face foarte bine din fibra ! Se incarca cu spuma si se trece fibra peste , cine se ocupa cu asa ceva stie cum sa faca . Daca e careva curios ii dau o poza sa vada exact :rolleyes:

 

Se scurteaza doar latimea, inaltimea e perfecta pentru numarul tip moto :thumbsup:

 

Masina e superba , cand va fii mai joasa va arata perfect !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pune aceiasi dimensiune de anvelopa pe fata,exact cum ai pe spate,ca se vede urat si risti sa lovesti jantele in buza!

In rest masina este f frumoasa!

 

Nu pot sa pun acelasi tip de anvelopa pe fata ... ar insemna sa sacrific caseta de directie :) Sunt constient ca o sa lovesc jantele in buza ... astea sunt riscurile :) Probabil o sa pun pe spate anvelopa de 225 sau 235 ca sa pot lasa masina cat mai mult !

 

cred ca cel mai bine iti confectionezi portiune respectiva din fibra.

portiunea din portbagaj, pe care vine prins numarul nu este din metal.

 

Nu stiam ca nu este din metal :D Deocamdata am luat numere noi si am ramas la nuamr normal pe spate .

 

Se face foarte bine din fibra ! Se incarca cu spuma si se trece fibra peste , cine se ocupa cu asa ceva stie cum sa faca . Daca e careva curios ii dau o poza sa vada exact :rolleyes:

 

Se scurteaza doar latimea, inaltimea e perfecta pentru numarul tip moto :thumbsup:

 

Masina e superba , cand va fii mai joasa va arata perfect !

 

O sa vina si suspensia cat de curand ... am gasit mereu cate ceva de cumparat si am cam uitat de suspensie ! Sti tu mai bine :D

 

 

Dupa ce am dat interiorul de piele am ramas cu cel din imitatie de la inceputul topicului alb/negru ... de cateva zile l-am schimbat cu unul gri d stofa

 

Am luat un set de jante pentru iarna , alte numere + alte modificar minore !

 

Poze ...

post-23404-0-97013600-1307794715_thumb.jpg

post-23404-0-37335600-1307794721_thumb.jpg

post-23404-0-50486200-1307794726_thumb.jpg

post-23404-0-56013300-1307794730_thumb.jpg

post-23404-0-10068200-1307794737_thumb.jpg

post-23404-0-25407100-1307794745_thumb.jpg

post-23404-0-85449200-1307794749_thumb.jpg

post-23404-0-31435800-1307794849_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ce trim uri sunt alea? :hyper: vezi ca vinde cineva pe forum un airbag cu comenzi cu tot. impusti 2 iepuri dintr o lovitura. ai si comenzi pe volan si folosesti si pilotul automat

 

Trimurile sunt imbracate de mine :D You like it ?

 

Ai un link cu airbag-ul cu comenzi ? Poate imi place si iar intru in banii de suspensie =))

Edited by CRYSTY_fane39
Link to comment
Share on other sites

sincer, NU! :(

 

 

uite airbag ul: http://www.bmwclub.ro/forums/topic/102781-vand-airbag-e39-cu-comenzi/

 

 

eu zic sa nu l ierti :p

 

Asta este :D mie imi plac... paote este doar trecator si o sa le dau jos la un moment dat :D

 

Foarte bun pretul :D Dar ma gandesc ca daca il iau o sa am si alte costuri pentru al monta si nu vreau asta deocamdata !

 

Eu zic sa cumperi suspensia ca trece vara :frantics:

 

 

Mare dreptate ai ! Suspensia va fi urmatorul update (pff d cate ori am zis asta )

 

zici ca sunt de pus intr-o bucataraie trim-urile alea :), asa arata! Oricum esti unic cu ele :)

 

Poate in romania ... in afara 'se poarta' sa zic asa ...

 

+ ca imi fac reclama cu ele pentru ca am de vanzare material din ala :D !

 

dar volanul il folosesti indiferent de sezon :rolleyes:

 

 

Asta asa este :D

 

Volanul meu este destul de 'copt' ar trebuii schimbat cu totul , poate gasesc unul de MPack sau M5 !

Link to comment
Share on other sites

s-o purta afara, asta nu inseamna ca tot ce e afara e si bun :), mi s-ar parea ca stau intr-o bucatarie cu tapiseria aia, arata aiurea rau intr-o masina! Cum isi faceau inainte pe la Dacii, tot felul de modele din astea home made :) Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

zici ca au luat fata de masa a bunicii si au trantit-o pe plafon sau pe scaunele masinii, e oribil, cum a zis si DSF, mai merge pe un Corsa, desi nici acolo nu mi-as face asa ceva, dar pe BMW never asa ceva, ma rog, fiecare cu gusturile lui :)
Link to comment
Share on other sites

s-o purta afara, asta nu inseamna ca tot ce e afara e si bun :), mi s-ar parea ca stau intr-o bucatarie cu tapiseria aia, arata aiurea rau intr-o masina! Cum isi faceau inainte pe la Dacii, tot felul de modele din astea home made :)

 

Nu a zis nimeni ca tot ce e afara e si bun ... dar toti suntem diferiti si avem gusturi diferite :D !

 

Se poarta afara pe la opel corsa, vw, ca alea vin original cu tapiserie cu ursuleti. Nu de bine pe seria 5 . Bine mie si carbonul mi se pare total aiurea pe seria 5 , dar gusturile nu se discuta.

 

Intradevar sunt mult mai multe masini din grupul vag cu tapiterie asemanatoare ... Si mie mi-au recomandat multi folie de carbon dar am preferat sa le imbrac in material din asta !

 

Deocamdata nu am de gand sa fac plafonul si stalpii .. las trimurile asa pana gasesc unele de aluminium la un pret acceptabil !

 

zici ca au luat fata de masa a bunicii si au trantit-o pe plafon sau pe scaunele masinii, e oribil, cum a zis si DSF, mai merge pe un Corsa, desi nici acolo nu mi-as face asa ceva, dar pe BMW never asa ceva, ma rog, fiecare cu gusturile lui :)

 

Hai ca usor usor ma convingeti sa le dau jos inainte sa gasesc unele de aluminium :)) <_<

Edited by CRYSTY_fane39
Link to comment
Share on other sites

jantele imi plac f mult !!!!!!! zimi si mie cum se numesc exact? cat au fost?

 

Mersi !

 

Daca te referi la cele de pe masina se numesc Breyton Inspiration , 19 x 9j toate 4!

 

Le-am luat de la DSD-ul la un pret de nimic zic eu .... 1600 lei :D

 

Vor arata si mai bine cu buza polishata :D !

 

Celelalte de mai sus sunt tramont staria 5 modulare din 3 bucati :D ! astea mi-au picat la o combinatie cu jantele vechi si o diferenta modica din partea mea ! :D

Edited by CRYSTY_fane39
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.