Jump to content

my bmw e 39


Nitoi Cristi

Recommended Posts

S-o stapanesti sanatos!!! Dar, ma mir ca mai trage masina cu jantele alea!!!! La 136 CP si la 15kg/buc - jante ..... Eu nu as avea curaj sa le pun pe masina!! In fine... Tu stii ce vrei de la masina!

 

Mersi ! Trage chiar foarte bine ;) cum ți-ai dat seama că are 15kg o jantă ? :)

 

tu esti nebun in cap bhaaaaa

 

Blanăăăăăăăăă trebuie neeaapărat să roluiesc aripile spate că îmi freacă bine de tot si să iau distanțiere pe fața pentru ca imi ating jantele in arc :))

 

Prea inalta .. mai las'o putin :frantics:

 

Cum fac rost de distanțiere o mai las :yahoo:

Edited by CRYSTY_fane39
Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba de ...scapat!! Doar ca, am avut modelul acela, tot pe 19" si ....am facut hernie cand le-am dat jos din portbagaj!!! :frantics: Si, in general, Breyton face niste jante grele, de te lasa .... fara mostenitori cand le ridici!! Daca nu le-as fi avut, nu spuneam nimic! Si, motorul e destul de mic pentru jantele astea. In locul lui, as cauta unele usoare, care sa nu-mi ingreuneze masina aiurea si sa-mi omoare articulatiile! Asta spuneam. :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba de ...scapat!! Doar ca, am avut modelul acela, tot pe 19" si ....am facut hernie cand le-am dat jos din portbagaj!!! :frantics: Si, in general, Breyton face niste jante grele, de te lasa .... fara mostenitori cand le ridici!! Daca nu le-as fi avut, nu spuneam nimic! Si, motorul e destul de mic pentru jantele astea. In locul lui, as cauta unele usoare, care sa nu-mi ingreuneze masina aiurea si sa-mi omoare articulatiile! Asta spuneam. :thumbsup:

 

PânĂŁ acum nu am avut probleme cu greutatea jantelor sau cu articulațiile , sunt destul de usoare având in vedere cĂŁ imi consumĂŁ mai puțin cu astea pe 19 fața de cele pe 17 care le-am avut inainte !

Link to comment
Share on other sites

Pune o janta pe cantar si APOI sa-mi spui cat e de usoara!! Ok? :laugh:

 

Să-ți spun ? Crezi că merită efortul ăsta ca să iți demonstrez ție cât sunt de grele jantele ?

 

Atâta timp cat eu sunt mulțumit de cum se comportă masina cu jantele astea nu văd de ce le-aș cântării !

Edited by CRYSTY_fane39
Link to comment
Share on other sites

Pe mine nu ma intereseaza!! Am avut modelul asta (si inca unul) si STIU ca sunt foarte grele! Daca vrei sa TE convingi tu! Oricum, nu conteaza pt mine daca vrei sa tragi dupa tine jante de 18kg /buc!!!

 

DacĂŁ in 1 ora cantĂŁresc cu 3kg mai mult e nașpa,

 

Abținete si documenteazĂŁte inainte sa vorbesti.

 

BaftĂŁ !

Link to comment
Share on other sites

DacĂŁ in 1 ora cantĂŁresc cu 3kg mai mult e nașpa,

 

Abținete si documenteazĂŁte inainte sa vorbesti.

 

BaftĂŁ !

 

@Alex are dreptate: EU nu le-am pus pe masina! TU le poti pune! Sunt foarte frumoase! (mare grija la lb romana!). In rest, cele bune!

Link to comment
Share on other sites

grele,usoare sunt frumoase.

totusi nu inteleg de ce va certati pentru asta.....c.sainz nu le-ar pune pe masina cristi le pune,simplu.

 

Nu se ceartĂŁ nimeni alex :p Imediat iau vacanțĂŁ si o sĂŁ stau mai mult prin târgoviște :frantics: poate poate facem grĂŁtarul ĂŁla !

 

@Alex are dreptate: EU nu le-am pus pe masina! TU le poti pune! Sunt foarte frumoase! (mare grija la lb romana!). In rest, cele bune!

 

Mersi de observație !

 

O searĂŁ plĂŁcutĂŁ !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zilele astea am schimbat flanșele la telescoape față,:D se auzeau destul de urât si nu știam de la ce e până ce mi-au deschis ochi brigada din TM :flowers: :goodjob:

 

+ Câteva poze de la e36 meeting Transfăgărășan !

 

:frantics:

post-23404-0-25137000-1312548894_thumb.jpg

post-23404-0-50126000-1312548901_thumb.jpg

post-23404-0-36264500-1312548910_thumb.jpeg

post-23404-0-79187400-1312548918_thumb.jpg

post-23404-0-41651300-1312549486_thumb.jpg

post-23404-0-33076900-1312549503_thumb.jpeg

post-23404-0-66721200-1312549523_thumb.jpg

Edited by CRYSTY_fane39
Link to comment
Share on other sites

foarte tare inscripția de pe jante :thumbsup:

 

Mersi ! Ai vândut ursul ?

 

si pe mine ma omoara jantele :X sunt foarte foarte frumoase... cat te-au ajuns?

 

ps: ai o masina exceptionala !

 

Mersi !

 

1600 lei + aproximativ 1000 lei recondiționarea care o să urmeze, au fost calde seara am văzut anunțul și a doua zi am fost după ele :D

Edited by CRYSTY_fane39
Link to comment
Share on other sites

oau ce schimbare majora si in bine de la primele poze din topic, jantele si pachetul aerodinamic M arata superb. :goodjob:

 

 

Mersi, și al tĂŁu aratĂŁ foarte bine mai ales cĂŁ are interiorul negru :hyper:

 

Deci si tu ai schimbat flansele dupa ce ai montat suspensia :rolleyes: :laugh:

 

Asa am facut si eu ... dupa ce am pus suspensia a inceput sa faca "galagie" pe fata :laugh:

 

Era inevitabil :) și ĂŽnainte sĂŁ pun suspensia se auzea dar nu așa de tare !

 

Ce firmĂŁ ai pus și cum rezistĂŁ ?

Link to comment
Share on other sites

Salut! Pana la urma ai adus-o intr-un stadiu remarcabil. Bravo!

Cat despre suspensii, am trecut si eu la cele sport de 4 luni. Am pastrat flansele ei. Pe fata nimic, dar pe spate parca se aude un scartait vag...uneori.

post-4034-0-52088500-1312874825_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.