Jump to content

transfer Harti NAVI de pe iGO card pe CD


Recommended Posts

Vreau sa stiu daca a incercat cineva trasnferarea datelor si hartilor de pe un SD card ce vine cu pachetu iGO pe CD. Asta pentru cei care au Navigatie cu unitate centrala inclusa in masina.

79298[/snapback]

 

Nu functioneaza. Sunt chestii total diferite.

Link to comment
Share on other sites

EU nu am Navi ce vine ca optional pe BMW. Am un Navi Blaupunkt Professional. Are unitate centrala montata in protbagaj, langa magazia de Cd-ur, in care introduc un CD cu hartile. Eu am CD cu hartile Euopei de Vest si unu cu BENELUX.

 

Cred ca daca as putea pune informatia de pe SD de la iGO pe CD ar trebui sa mearga. Sigura chestie care nu o stiu este daca sistemul meu are protectie si nu va recunoaste CD-ul sau daca SD de la iGO are protectie la copiere. da cred ca astea le poate rezolva un hacker destept si as gasi unu.

 

Am nevoie doar de cineva din CLuj care are un astfel de sistem sa incercam. No sa dau 8,5 milioane pe SD numai ca sal trasnfer.Mai ales ca eu am nevoie de navi afara si hartile alea le am.

Link to comment
Share on other sites

EU nu am Navi ce vine ca optional pe BMW. Am un Navi Blaupunkt Professional. Are unitate centrala montata in protbagaj, langa magazia de Cd-ur, in care introduc un CD cu hartile. Eu am CD cu hartile Euopei de Vest si unu cu BENELUX.

 

Cred ca daca as putea pune informatia de pe SD de la iGO pe CD ar trebui sa mearga. Sigura chestie care nu o stiu este daca sistemul meu are protectie si nu va recunoaste CD-ul sau daca SD de la iGO are protectie la copiere. da cred ca astea le poate rezolva un hacker destept si as gasi unu.

 

Am nevoie doar de cineva din CLuj care are un astfel de sistem sa incercam. No sa dau 8,5 milioane pe SD numai ca sal trasnfer.Mai ales ca eu am nevoie de navi afara si hartile alea le am.

79646[/snapback]

 

Nu are cum sa mearga. Sunt aplicatii total diferite. Hartile sunt fiecare realizate intr-un limbaj propietar, specific. Nu exista un limbaj universal de realizare a hartilor si a fisierelor de voce, format care sa fie recunoscut si de soft-ul de pe PC si de pe Pocket PC si de pe sistemul de navigatie Siemens si Blaupukt etc.. In plus in ambele cazuri intervine si protrectia la copiere. Cum ai de gind sa instalezi crack-ul in Navi Blaupunkt ???

E ca si cind ai vrea sa rulezi pe PC un program de MAC sau de Linux. Cu limitarea ca pe navigatia de masina nu ai emulatoare ...

Trebuie sa ai rabdare. Cei de la IGO au anuntat ca vor face disponibile hartile si pentru alte sisteme.

Edited by paul
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.