Jump to content

intrebare oglinzi e39


alexx

Recommended Posts

buna seara.

am si eu o intrebare. pacientul este un 520d e39 din 2003. intr-o noapte mi-au fost furate oglinzile laterale (doar geamurile nu toata oglinda). oglinzile sunt incalzite, heliomate si rabatabile electric. am fost si m-am interesat si am gasit cu 1100 ron iar in alta parte mult mai ieftine.

intrebarea este daca sunt diferite oglinzile care au rabatare electrica fata de cele simple (rabatare manuala).

multumesc anticipat. o seara frumoasa

Link to comment
Share on other sites

ti-au furat doar sticlele?? este 130 ron setul de sticle incalzite si heliomate. tu la ce te referi cand zici ca sunt 1100 ron??

salutare,

diferenta in tre cele ieftine si cele scumpe este ca cele scumpe ( care au marginea un semicerc negru cu un lichid f. agresiv) se intuneca odata cu oglinda interioara,iar celelalte ieftine nu se mai antuneca dar se pot monta in loc la cele scumpe,numai ca va ramine o mufa cu doua fire libere nefolosite si fara obtiunea de intunecare.

Link to comment
Share on other sites

multumesc de raspunsuri.

deci, se pot monta si cele ieftine. probabil ca pentru moment voi cumpara din cele ieftine.

sevraj929 da doar sticlele le-au furat si da 1100ron este o sticla sau cel putin asa am gasit eu

Edited by alexx
Link to comment
Share on other sites

ti-au furat doar sticlele?? este 130 ron setul de sticle incalzite si heliomate. tu la ce te referi cand zici ca sunt 1100 ron??

salutare,

diferenta in tre cele ieftine si cele scumpe este ca cele scumpe ( care au marginea un semicerc negru cu un lichid f. agresiv) se intuneca odata cu oglinda interioara,iar celelalte ieftine nu se mai antuneca dar se pot monta in loc la cele scumpe,numai ca va ramine o mufa cu doua fire libere nefolosite si fara obtiunea de intunecare.

 

acele doua fire sunt de la incalzirea oglinzii. oglinda din parbriz este heliomata dar controlata electronic (are un senzor de lumina), iar oglinzile laterale sunt heliomate optic, adica se inchid cand cand bate o lumina puternica in ele (ca si ochelarii de vedere). mie mi le-au furat si am cumparat din astea ieftine si nu m-a orbit nimeni din spate pana acum. sunt de parere ca nu se justifica 11 milioane pe doua sticle de oglinda oricat de originale ar fi ele. de bani astia iti iei doua camere si doua monitoare, si-ti pui lcd-uri retrovizoare <_<)

Link to comment
Share on other sites

ti-au furat doar sticlele?? este 130 ron setul de sticle incalzite si heliomate. tu la ce te referi cand zici ca sunt 1100 ron??

salutare,

diferenta in tre cele ieftine si cele scumpe este ca cele scumpe ( care au marginea un semicerc negru cu un lichid f. agresiv) se intuneca odata cu oglinda interioara,iar celelalte ieftine nu se mai antuneca dar se pot monta in loc la cele scumpe,numai ca va ramine o mufa cu doua fire libere nefolosite si fara obtiunea de intunecare.

 

acele doua fire sunt de la incalzirea oglinzii. oglinda din parbriz este heliomata dar controlata electronic (are un senzor de lumina), iar oglinzile laterale sunt heliomate optic, adica se inchid cand cand bate o lumina puternica in ele (ca si ochelarii de vedere). mie mi le-au furat si am cumparat din astea ieftine si nu m-a orbit nimeni din spate pana acum. sunt de parere ca nu se justifica 11 milioane pe doua sticle de oglinda oricat de originale ar fi ele. de bani astia iti iei doua camere si doua monitoare, si-ti pui lcd-uri retrovizoare <_<)

 

au doua fire de la incalzire + o mufa. In oglinda din mijloc exista 2 senzori, unu in fata si unul in spate, cum se intuneca afara sau vine o masina din spate se albastresc. Puteti acoperi cu degetul senzorul dinspre geam ziua sa vedeti cum se albastresc toate 3. Se justifica zic eu, este diferenta de la cer la pamant intre cele originale si cele ieftine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.