Jump to content

Problema ciudata tetiere spate.


Roland

Recommended Posts

Am un 745i e65, am o problema relativ ciudata.

Din cand in cand, aleator, tetiera din spate stanga se tot ridica, o las jos si iar se ridica.

si pe celalalt e65 aveam aceeasi buba...

 

scaunele din spate sunt reglabile... nu cred ca are relevanta, sa fie oare senzorul de prezenta sau ceva? e enervant seara ca tot suna si stau ridicate la maxim orice as face.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
eu nu am motorase la tetiere spate pe e 38 dar si mie imi face la fel cu blocarea usilor ,cand se blocheaza cand se deblocheaza,mergi si tu ca omu si auzi zang de te si sperii,le deblochezi peste un timp iar , nu mai pe invers ,daca le blochezi din buton mergi ce mergi si auzi iar zang cum se deblocheaza,
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Aduc si eu un pic topicul asta la viata pt o lamurire legata de tetierele de la scaunele din fata. As vrea si eu sa stiu cum le pot da in sus/jos.

Presupun ca este un buton ceva nu? Adica daca alea din spate au butoane la cotiera, ma gandesc ca si eu ca sofer ar trebui sa am, ce mama masii, doar nu or avea numai cei din spate, ar fi discriminare altfel.

Dar unde sunt butoanele?!

 

LE: proaspat proprietar de E65 :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Simple, cred. Dar nu vad unde ar vi comenzile alea. Mai ales ca pe cotiera portiunea de sus a "L-ului" este fixa nu merge apasata. Ma gandeam ca poate ala trebuie selectat si ulterior sa dau de rotita.. Dar nu merge. Tetiera nu are nici un buton pe ea.
Link to comment
Share on other sites

Am rezolvat problema. Ciudat mod de a regla tetierele. Culiseaza singure in functie de cum dai scaunul, in fata coboara, in spate urca. Cam aiurea sa fiu cinstit.

Ma bate gandul sa schimb scaunele cu unele ca cele de pe seria 5 ce am avut, astea simple par tare incomode.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Beton acu am alta, un 760 din 2004 si vad ca are aceeasi problema, zici ca le intra in junk toate mailurile cu problemele comune la astia, asta e de prin 04.2004 deci nu e primu an de fabricatie si totusi resimt cam aceleasi probleme.
Link to comment
Share on other sites

Cred ca se ridica in momentul in care se pune cineva pe bancheta. Deci probabil are un sistem de genul celui din scaunul pasagerului pentru airbag. Si probabil nu mai functioneaza.

 

Blocheaza geamurile spate din buton, o sa vezi ca o sa blocheze si tetierele si o sa scapi de problema.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.