Jump to content

BMW E65


Gusztav

Recommended Posts

Dupa cum citesc pe forum vad ca nu prea aveti bune pareri despre E65,chiar asa proaste is de altii au schimbat 2-3 cutii de viteza pana in 150000 km ? iar servotronicul curge,injectoare varza, erori multe. Poi ce sa mai cred ? Ma batea gandul sa cumpar unul din 2002-2004 dar m-am cam razgandit,ce naiba a ajuns seria 7 ? Eu am acum, un E32, masina veche dar sincer mi se pare ,mult mai reusit decat E65 chiar daca nu are atatea si nici nu se compara ......O cutie noua de E65 e cateva mii de euro....unde ajungi cu masina in conditiile astea ?
Link to comment
Share on other sites

Stie cineva daca la E65 se poate da km inapoi ? Adica ma intereseaza daca se da inapoi usor si poate sa o faca oricine pt ca am vazut pe autovit 745 din 2002 cu 70.000 km si nu prea cred ca sunt reali.Oare se poate verifica daca a fost umblat la memoria masini ?
Link to comment
Share on other sites

daca sunt dati bine nu. in general se vad km dupa cum e uzata masina... eu ii depistez usor.

km sunt posibili, depinde ce a facut cu ea. asociatul meu de ex are un rover din 2002 si are 60 mii km, si te asigur ca sunt reali.

 

arata-mi masina si iti dau o parere

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

masina e super vrajeala.

 

din 2003 de fapt nu e 2003 ca e 03.2002, la tel i-a zis ca are o singura eroare cu restaint system dar de fapt are o coala a4 de erori, airbaguri, senzori, amortizoare, edc, pdc, ETC.

Masina a fost vopsita si chederele si prinzatorile si capota nu mai e la locul ei...

Masina a remorcat CEVA, a avut carlig.

Cica are 70 mii km dar interiorul e mult mai uzat decat la a mea care are 130 mii.

Cauciucurile sunt varza.

Jantele super lovite

Scurgeri de lac, polish de kkt.

Usa dreapta nu se incuie...

Cartea service nu exista ( desi ei ziceau ca are )

 

Noroc ca nu a apucat sa dea banii pe ea. Masina aia o sa stea mult nevanduta la starea in care e.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Super TEAPA......cu atatea erori eu zic ca te costa vreo cateva mii de euro reparatiile dar poate sa ajunga chiar la multe mii,depinde ce are.....E65 e super sensibil si full electric plin de calculatoare,injectoare sensibile, module, vrajeli....bataie de cap si trebuie sa ai multi bani sa o intretii...Nu zic daca prinzi una buna e ok dar nu in starea asta sa faca ca braduletul de craciun si sa fie revopsita si cu atatea erori si capota schimbata, jante lovite........si inca ceva.....cu un interior uzat nu poate sa aiba 70.000 km intr-un nici un caz....vrajala..........mare atentie la ce cumparati ca aruncati banii pe fereastra si la reparatii va trebuie grosul.......... si un service bun care se baga.........
Link to comment
Share on other sites

eu am un e65 din 2003 si nu am avut nici o problema cu el:)

 

minti

 

Super TEAPA......cu atatea erori eu zic ca te costa vreo cateva mii de euro reparatiile dar poate sa ajunga chiar la multe mii,depinde ce are.....E65 e super sensibil si full electric plin de calculatoare,injectoare sensibile, module, vrajeli....bataie de cap si trebuie sa ai multi bani sa o intretii...Nu zic daca prinzi una buna e ok dar nu in starea asta sa faca ca braduletul de craciun si sa fie revopsita si cu atatea erori si capota schimbata, jante lovite........si inca ceva.....cu un interior uzat nu poate sa aiba 70.000 km intr-un nici un caz....vrajala..........mare atentie la ce cumparati ca aruncati banii pe fereastra si la reparatii va trebuie grosul.......... si un service bun care se baga.........

 

tocmai din mare atentie nu a luat-o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.