Jump to content

multumit de linia audio!


Recommended Posts

Am reusit in sfarsit sa termin de montat linia audio pe masina... :blink: Este vorba de un MP3 Sony , 4 boxe JBL de 13 (le-am inlocuit pe cele originale) , un amplif Mutant si doua sub. JBL GTO de 1200W. Acum chiar e o placere sa ascult muzica in masina :)
Link to comment
Share on other sites

cutiile alea ale sub-urilor nu-mi par a fi originale,ai distorsiuni sau ceva?

Spun asta pt ca fiecare subwoofer este calculat pt un anumit volum,si daca nu-i dai exact litrajul pt cat este calculat nu da putere maxima cat este pe carte.

Edited by claudiu.cosar
Link to comment
Share on other sites

Fara MP3 m-a costat aprox. 1000 euro! Stiu la ce te referi claudiu , am luat in calcul ce ai punctat tu si nu am nici un fel de distorsiuni...Am incercat initial si cu bass reflex insa am renuntat pt ca nu se auzea atat de bine. Cutia nu este originala ( nici nu fac asa ceva cei de la JBL ) insa a fost facuta de un tip care cunoaste problema.Important e ca se aude impecabil si la volum mai mare-nici nu pot sa ascult chiar la maxim...Oricum mi-a zburat de 2 ori numarul de pe spate asa ca am renutat la el o perioada...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
benarcis si eu vreau sa-mi modific putin linia audio originala.mai exact vreau sa-mi schimb casetofonul original cu un cd-player de dimensiuni normale, dar am nevoie de rama pe langa el asa cum ai tu.de unde o ai?unde gasesc sa-mi cumpar si la ce pret? ...poate sa mai discutat dar nu am gasit nimic
Link to comment
Share on other sites

benarcis si eu vreau sa-mi modific putin linia audio originala.mai exact vreau sa-mi schimb casetofonul original cu un cd-player de dimensiuni normale, dar am nevoie de rama pe langa el asa cum ai tu.de unde o ai?unde gasesc sa-mi cumpar si la ce pret?    ...poate sa mai discutat dar nu am gasit nimic

89298[/snapback]

Din pacate nu stiu daca in tara exista asa ceva! Eu am cumparat din Spania masca si mufele de legatura ale MP3-lui ci cele ale masinii si m-au costat in total aprox. 80 euro fara montaj! Mai vb saptamana viitoare si poate ti le vand pe ale mele.

Link to comment
Share on other sites

benarcis si eu vreau sa-mi modific putin linia audio originala.mai exact vreau sa-mi schimb casetofonul original cu un cd-player de dimensiuni normale, dar am nevoie de rama pe langa el asa cum ai tu.de unde o ai?unde gasesc sa-mi cumpar si la ce pret?    ...poate sa mai discutat dar nu am gasit nimic

89298[/snapback]

http://www.mybimmer.net/ :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest v2b3
Cd-ul original al masinii este defect din pacate! Caut si eu unul insa fara prea mare succes!

81735[/snapback]

 

 

Nu-mi dai mie cd-ul defect ? :blink: ooops sory nu-mi trebuie este de 5'ar

Link to comment
Share on other sites

benarcis eu vreau vreau doar masca din plastic... si ma gandesc ca si mufele ar prinde bine. mp3-ul nu pentru ca am. un pret?

92482[/snapback]

Nu stiu ce sa zic...vezi si tu cam cat sunt si ne intelegem noi..da si tu un pret pe ele si batem palma :blink:

Edited by benarcis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Noroc Ben..., mai ai cd-ul ala defect?Hai, mi-l dai? :blink:

96551[/snapback]

Din fericire am reusit sa-l repar si acum e montat pe masina. Apropo de subiectul topicului...am vandut toata linia audio inclusiv MP3-ul asa ca am revenit la sistemul audio stock :) :)

Link to comment
Share on other sites

totusi sunt curios cum pot sa-mi montez un pleyer normal(de dimensiuni normale) in e39 si bordul sa aiba in continuare un aspect placut? benarcis nu vreau sa te supar dar estetic vorbind mie nu-mi placea cum arata player-ul tau in bord. si apropo de linia audio, vreau sa-mi montez un subwoofer in portbagaj si nu stiu cum sa-l cablez. adica semnal aubio si remoute (ca doar bateria ii in portbagaj nu?) pls help :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.