Jump to content

New kid on the block


Schumi

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ bullibutton ai PM

 

@ trafic2k - dap..acum imi amintesc, ai un E90 argintiu parca :)

 

@ ms88cro Scuza-ma, nu am observat postul tau. Ce sa zic de consum..a lu taicamiu in regim de oras prin Buzau consuma cam 7.2-7.8. A mea prin Bucuresti consuma 9.5-10.5, in functie de cat de mult stau prin cozi..Conteaza deci foarte mult conditiile de trafic. Acum de cand cu gerurile, zapada etc, am avut si consum de 14-15 pe 12 km...adica acasa -> birou si inapoi la ore de varf. La drum intins daca mergi in limitele legale consuma intre 5.5-6.5, iar ca un exemplu de drum intins mers foarte rapid (viteze cu mult peste limita legala mentinute constant), pe 7300 km am avut 7.2. Per total din punctul meu de vedere este un consum foarte bun tinand cont de faptul ca transmisia este automata, iar motorul dezvolta ceva calutzi putere.

Link to comment
Share on other sites

O sa pun..dar momentan e f murdara, astept sa se mai termine cu mocirla asta si o sa fac niste poze :lol:

 

@mirceagsm .. lasa ma ca ti-ai luat altceva mai frumos, nu te mai prosti :)

Edited by Schumi
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut,

Frumoase masinile. La cat mai multi km! Intreb si eu acelasi lucru ca @bullibutton, cat te-a ajuns kitul de M si unde l-ai montat :) Daca nu e secret, poti sa dai reply pe topic, poate mai sunt oameni interesati. Vad ca ai promis poze pe aici :twoup:

P.S. Si eu tot din BZ sunt, dar nu prea dau pe acasa :)

Link to comment
Share on other sites

@ Alex B - Salut Alex, kit-ul l-am montat la un service din Bucuresti, Karo Grup Service mai exact, baietii lucreaza foarte bine si sunt profi din toate punctele de vedere - mi-a placut inclusiv faptul ca atunci cand te duci sa ridici masina o gasesti spalata. O sa pun si poze cat de curand..am avut aparatul foto la BZ .. si inca mai e acolo, o sa ajung in week-end si daca e frumos afara fac ceva poze. Sa inteleg ca acum stai mai mult prin Iasi? Eu ajung la BZ cam la doua saptamani, da-mi un PM cand ai drum. Bafta!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Multumesc frumos. Intr-adevar, ar da bine si niste jante de M-paket, dar costa destul de mult si parca cu gropile astea nici nu merita..Am stricat deja doua cauciucuri run-flat ( de iarna pe 16") prin gropile din Afumati si din cauza asta nu prea ma mai gandesc la roti..
Link to comment
Share on other sites

Dap, frumoasa. Imi place in mod special cum arata din fata, mult mai agresiva. Jantele din poza sunt pe 17, nu? Modelul asta vreau sa imi iau si eu.

 

Tu ai avut cauciucuri de iarna runflat? :) Eu mi-am pus normale si cand se mai tocesc astea de vara am de gand sa le inlocuiesc si pe ele cu cauciucuri normale.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc :)

 

@ Alex B - Da, jantele sunt pe 17, iar asta iarna am avut unele de 16 cu cauciuri run-flat, care au fost inainte pe masina tatalui meu. Insa in ciuda faptului ca sunt mai mici sunt de o duritate enervanta, parca mergi cu tancul. Astea de vara sunt normale si se simt mult mai ok pe gropile patriei..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.