Jump to content

Folie.Auto.Omologata.Rar


bACLAVA

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu am pus la un baiat care mi`a dat si acte..si timbre..de toate.Pretul a fost 320ron...folie DRK(garantie 5ani)-pt spate si pe geamurile fata am pus Lumar(garantie 7 ani)...

Eu am un coupe,dar parca pretul e acelasi si pt 4 usi...Din pacate nu mai stiu unde am notat numarul de telefon,dar daca e musai...il cautam pe okazii.ro

 

Pe okazii.ro omul are nickul: folie_auto2222 .Sper sa iti fie de folos!

Edited by mezzo
Link to comment
Share on other sites

De la 320 Ron la 600 cam mare diferenta indiferent cat de "profi " e montajul(doar da 4 fete la usi jos )

Eu nu mi-as monta niciodata folie,i-mi place la altii dar nu la masina mea. <_<

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt multumit.Nu e prima masina pe care am folie..deci pot spune ca am avut cateva experiente legate de acest subiect.

Nu incerc sa vand marfa omului,nu`mi da nimic...doar ca este un pret bun..fata de ce ofera altii!!!!

Link to comment
Share on other sites

Daca e "praf" folia..nu se vede de afara.Se vede din interior.De obicei,dupa un numar de deschizaturi ale geamului..apar mici zgarieturi(din cauza prafului acumulat)...acolo este problema.Daca nu ai asa ceva..pretul este bun
Link to comment
Share on other sites

De la 320 Ron la 600 cam mare diferenta indiferent cat de "profi " e montajul(doar da 4 fete la usi jos )

Eu nu mi-as monta niciodata folie,i-mi place la altii dar nu la masina mea. <_<

 

eu nu cred ca as mai putea fara folie. ma arde soarele prea tare plus ca m-am obisnuit sa nu se vada in masina.

Link to comment
Share on other sites

Daca e "praf" folia..nu se vede de afara.Se vede din interior.De obicei,dupa un numar de deschizaturi ale geamului..apar mici zgarieturi(din cauza prafului acumulat)...acolo este problema.Daca nu ai asa ceva..pretul este bun

 

 

e pusa pe interior folia? ? ? ... (nu cred ca am ( scris ) pe undeva ca e pusa folia pe exterior <_< offfffffff

 

P.S. De unde ti a venit ideea de a scrie ce ai scris mai sus ca nu inteleg unde bati? :)

Link to comment
Share on other sites

Daca e "praf" folia..nu se vede de afara.Se vede din interior.De obicei,dupa un numar de deschizaturi ale geamului..apar mici zgarieturi(din cauza prafului acumulat)...acolo este problema.Daca nu ai asa ceva..pretul este bun

 

 

e pusa pe interior folia? ? ? ... (nu cred ca am ( scris ) pe undeva ca e pusa folia pe exterior <_< offfffffff

 

P.S. De unde ti a venit ideea de a scrie ce ai scris mai sus ca nu inteleg unde bati? :)

 

zice ca zgarieturile aparute pe folie se vad din interiorul masinii. are dreptate.

Link to comment
Share on other sites

Daca e "praf" folia..nu se vede de afara.Se vede din interior.De obicei,dupa un numar de deschizaturi ale geamului..apar mici zgarieturi(din cauza prafului acumulat)...acolo este problema.Daca nu ai asa ceva..pretul este bun

 

 

e pusa pe interior folia? ? ? ... (nu cred ca am ( scris ) pe undeva ca e pusa folia pe exterior <_< offfffffff

 

P.S. De unde ti a venit ideea de a scrie ce ai scris mai sus ca nu inteleg unde bati? :)

 

zice ca zgarieturile aparute pe folie se vad din interiorul masinii. are dreptate.

 

 

mda............N E X T

Link to comment
Share on other sites

@leu -citeste cu atentie ce am scris!!!

LE: faceam referire la faptul ca ne-ai aratat poza cu masina de afara...nu cum arata folia in detaliu(lucru care conteaza in momentul in care conduci)...

Edited by mezzo
Link to comment
Share on other sites

mie personal mi se pare naspa folia. mai ales pe e46. mi se pare ca "imbatraneste" masina. o masina veche cu cat e mai simpla cu atat e mai frumoasa. altfel sta folia pe E92 si altfel sta pe E46. totusi nu pot sa nu remarc numeroasele beneficii (protectie UV, spargeri etc) ma refer doar la aspectul estetic....

nu sunt de acord, estetic vorbind, sunt masini carora le sta bine cu geamuri fumurii si masini carora nu, dupa mine la toate modelele de bmw le-as face geamurile fumurii din fabrica. e o masina care inspira sobrietate si performanta indiferent de model si an, deci se potrivesc estetic geamurile inchise la culoare. spre deosebire de logan, tico, matiz, punto sau alte masinute care arata aiurea cu folie chiar daca sunt noi

 

mie personal mi se pare naspa folia. mai ales pe e46. mi se pare ca "imbatraneste" masina. o masina veche cu cat e mai simpla cu atat e mai frumoasa. altfel sta folia pe E92 si altfel sta pe E46. totusi nu pot sa nu remarc numeroasele beneficii (protectie UV, spargeri etc) ma refer doar la aspectul estetic....

nu sunt de acord, estetic vorbind, sunt masini carora le sta bine cu geamuri fumurii si masini carora nu, dupa mine la toate modelele de bmw le-as face geamurile fumurii din fabrica. e o masina care inspira sobrietate si performanta indiferent de model si an, deci se potrivesc estetic geamurile inchise la culoare. spre deosebire de logan, tico, matiz, punto sau alte masinute care arata aiurea cu folie chiar daca sunt noi

Link to comment
Share on other sites

<_< apropo de folie...eu mi-am pus recent pe un e46 dar nu sunt prea incantat desi arata foarte bine pentru ca am si jante negre pe masina si pachet crom,am inteles ca daca incerc sa le dau jos o sa se strice firele ce incalzesc luneta spate,e adevarat????

pe mine m-a costat 550 ron toate geamurile cu o nuanta medie 34% parca !

Link to comment
Share on other sites

<_< apropo de folie...eu mi-am pus recent pe un e46 dar nu sunt prea incantat desi arata foarte bine pentru ca am si jante negre pe masina si pachet crom,am inteles ca daca incerc sa le dau jos o sa se strice firele ce incalzesc luneta spate,e adevarat????

pe mine m-a costat 550 ron toate geamurile cu o nuanta medie 34% parca !

 

daca e folie mai buna , nu patesc nimic, daca e din aia de targ si a trecut peste ea o vara cu soare cand o dezlipesti ramane lipiciul ala negru pe geam , si trebuie curatat manual.

folie omologata la pret de 180

 

daca aia este folie omologata rar eu imi tai cucu, pe fata ai cel putin 50%. Aia legala pe fata nici nu se vede ca ai folie! Deci, la revedere!

 

e cam 35% fumuriul , dar e poza facuta din mai mult di fata masinii decat din lateral si de aia pare asa.

oricum nu e legala, se zbarlesc astia cand te opresc daca vad ca ai folie pe fata , parca zici ca le dau prime.

Edited by baronu25
Link to comment
Share on other sites

din cate am inteles pe fata nici o folie nu este omologata....o metoda simpla :bashwall: cand vezi ca politia vrea sa te opreasca lasi geamurile fata jos <_< :unsure:)) si daca nu vrea sa te arda scapi.

 

 

nu este adevarat pe geamurile din spate si pe luneta sunt autorizate asta daca le pui undeva autorizat ,cele pe pe fata mergi pe barba ta

 

din cate am inteles pe fata nici o folie nu este omologata....o metoda simpla :blink: cand vezi ca politia vrea sa te opreasca lasi geamurile fata jos :) :blink:)) si daca nu vrea sa te arda scapi.

 

 

nu este adevarat pe geamurile din spate si pe luneta sunt autorizate asta daca le pui undeva autorizat ,cele pe pe fata mergi pe barba ta

 

scuze, m-am trezit si eu :wub:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.