Jump to content

Telescoape pe e21


IoStef

Recommended Posts

Mi-am lasat masina in service ca sa imi repar defectiunile de pe la ea. L-am rugat pe nenea mecanicu' sa-mi faca o verificare, asa la sange, ca sa stiu ce am de facut. Azi am mers si am primit vestea cea mare(pe langa altele, nu putine la numar) : toate telescoapele varza + arcurile de pe fata. Masina e un rechin - e21 318i, cu roti pe 15" si cu telescoape sport, cred.

Ma poate ajuta cineva cu ceva sugestii? Ce telescoape sa cumpar, ce preturi sunt,... daca cumpar telescoape normale(ulei) o sa-mi stea masina mai ridicata, sa iau sport - acuri sport, sau ce combinatii mai exista ?

TREBUIE SA SCHIMB TELESCOAPELE SI NU STIU CU CE. Daca aveti un sfat pentru mine, il astept cu urechile cascate. Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Mi-am lasat masina in service ca sa imi repar defectiunile de pe la ea. L-am rugat pe nenea mecanicu' sa-mi faca o verificare, asa la sange, ca sa stiu ce am de facut. Azi am mers si am primit vestea cea mare(pe langa altele, nu putine la numar) : toate telescoapele varza + arcurile de pe fata. Masina e un rechin - e21 318i, cu roti pe 15" si cu telescoape sport, cred.

Ma poate ajuta cineva cu ceva sugestii? Ce telescoape sa cumpar, ce preturi sunt,... daca cumpar telescoape normale(ulei) o sa-mi stea masina mai ridicata, sa iau sport - acuri sport, sau ce combinatii mai exista ?

TREBUIE SA SCHIMB TELESCOAPELE SI NU STIU CU CE. Daca aveti un sfat pentru mine, il astept cu urechile cascate. Va multumesc!

82447[/snapback]

 

 

pai daca ai numai telescoape sport si arcuri normale sigur din cauza asta nu mai sint bune telescoapele,ori iti cumperi si telescoape si arcuri sport ori iti pui normale,eu iti recomand sa iti iei normale,nu arata asa bine masina dar pt drumurile astea nu merita sa iei sport pe gaz......

si eu am tot un rekin E21 dar e 323i......ne auzim...sal

Link to comment
Share on other sites

Iti multumesc pentru parere. La aceeasi concluzie am ajuns si eu, adica voi pune telescoape si arcuri normale, pentru ca deja m-am saturat sa simt fiecare gropita, si nici macar nu sunt un conducator asa sportiv incat sa folosesc din plin telescoapele sport. Ca marca voi alege intre sachs, boge, sau monroe. Din cauza diferentei de bani , probabil voi lua monroe. La astea pot obtine un discount, au montare gratuita si asigura garantia pe loc(adica daca ai probleme iti schimba pe loc la ei - au si atelier). Si-au mai pus si altii(pe Audi, volvo) si nu au avut de ce sa se planga. :blink: In doua saptamani gropile din Timisoara se vor simti mai puntine :) .
Link to comment
Share on other sites

am un ford sierra si am pus pe el telescoape monroe pe el noi cu 3 ani garantie si sint super,si pretul a fost bun am platit 3 si am primit 4 si am platit montarea doar la unul adica 300.000 lei,a fost in jur de 6 mil totul de la eurotim,am acolo reducere la ei ca i-au piese numai de la ei,pe rekin eu am toata suspensia sport Bilstein,dar nu prea pot sa ma bucur de el ca nu am nr la el,vreau sa cumpar unul inmatriculat gata dar nu se prea gasesc asa in stare mai buna cel putin caroseria,am gasit in ziar unul la 490 euro si tre sa merg sa il vad....vreau sa fac o masina klumea......ne auzim....ceau
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.