Jump to content

Recommended Posts

Desi au mai fost deschise alte topicuri , prefer sa aud si alte pareri ale pasionatilor bmw . Saptamana viitoare imi vin jantele M pe 19 , si as vrea sa stiu de la cei care sunt fani pirelli cum se comporta pirelli pzero .MEntionez ca sunt foarte multumit de goodyear , in momentul de fata avand pe masina goodyear eagle f1 assymetric 245x40 R17,totusi astept opinii si pareri :

http://www.reifentiefpreis.de/Sommer-Reife...-XL_1637300.php

 

sau

 

http://www.reifentiefpreis.de/Sommer-Reife...P-TL_519122.php

 

Respect !

Link to comment
Share on other sites

Am prieteni care spun ca prefera clar GoodYear sau Bridgestone in loc de Pirelli.

Eu nu am facut o comparatie directa pentru ca Pirelli am avut pe alta masina, dar pot spune ca am fost f. multumit de Bridgestone Potenza RE050, Yokohama Advan (chiar mai bune decat RE050), Goodyear F1 Asymmetric si in prezent de Continental Sport Contact 3 .

Link to comment
Share on other sites

Am eu Pirelli P Zero Rosso, sunt foarte bune, au aderenta buna pe ud.

 

Totusi nu cred ca este mare diferenta intre varfurile de gama de la Pirelli, Michelin si Goodyear.

Mdea si eu tind sa cred ca diferenta ar fii cam insesizabila , insa personal as vrea sa raman fidel celor de la goodyear.cel putin se comporta foarte oke atat pe ud cat mai ales pe uscat in plus si in testele celor de la autobild sunt in fata ! Inca mai astept opinii <_< desi cred ca hotararea e aproape luata,multumesc de ajutor baieti !

Link to comment
Share on other sites

Pe strada sunt extrem de rare cazurile cand sesizezi diferenta intre anvelope din gama Ultra High Performance. Diferentele se simt pe circuit, dupa mai multe ture in conditiile aferente, cand unele anvelope isi arata limitele din cauza temperaturilor si a solicitarilor la care sunt supuse.

 

Sunt convins ca asimetricele de la GY te vor satisface si nu cred ca se justifica diferenta de pret in cazul utilizarii normale.

Link to comment
Share on other sites

Pe strada sunt extrem de rare cazurile cand sesizezi diferenta intre anvelope din gama Ultra High Performance. Diferentele se simt pe circuit, dupa mai multe ture in conditiile aferente, cand unele anvelope isi arata limitele din cauza temperaturilor si a solicitarilor la care sunt supuse.

 

Sunt convins ca asimetricele de la GY te vor satisface si nu cred ca se justifica diferenta de pret in cazul utilizarii normale.

Mdea asta vroiam sa spun si eu , merg in continuare pe goodyear desi parea tentant sa incerc si pirelli zero. Multumesc tuturor !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.