Jump to content

Buton geam fata/dreapta E36 (1992)


Recommended Posts

Salutare. Am o mare problema, mai ales acum pe caldurile acestea ..

Buton de geam electric fata-dreapta, pt. un E36 (1992) .. Nu gasesc nici cum, nici unde !

Am inteles ca sunt doua feluri : unul are pinii din buton mai subtiri, celalalt are pinii mai grosi ..

Ei bine .. eu am butinul cu pinii mai grosi .. si nu gasesc nici unde <_<

Daca are cineva, daca va gasi cineva .. din tot sufletul il rog sa-mi trimita !

Platesc, bineinteles ca platesc, nu aceasta e problema :) Numai sa-mi trimita cineva, ca eu am cautat prin preajma orasului meu (Aiud, jud. Alba) si nu am gasit nici unde, iar timp sa fac drumuri mai departe .. nu am ..

Inca odata, multumesc anticipat .. si .. astept .. sper :bashwall:

Mersi !

Link to comment
Share on other sites

Nou e 140 ron la userul grozadan.

 

Second am cautat si eu toata Timisoara si nu am gasit unul bun, ori aveau becu ars, ori nu aveau deloc...

 

Am schimbat instalatia cu una cu fire subtiri si soft touch si asta e. (la mine e pe spate).

Link to comment
Share on other sites

Crede-ma, nu pretul e problema .. ci pur si simplu nu gasesc modelul acela cu pinii grosi ..

Tocmai de aceea rugam "publicul larg" de pe forum, ca poate din toti, unul, macar unul, are asa ceva, sau stie unde sa gasesc, sau poate il gaseste el si mi-l trimite <_<

Apropo .. treaba cu becul .. acum na .. de merge e bine .. de nu merge .. asta e, macar merge butonul :) Ca nu ma prea atrage sa-mi schimb toata partea electrica de la butoane .. :bashwall:

Ahh .. si da .. e preferabil un buton second-hand .. :">

Edited by abby3325
Link to comment
Share on other sites

Butonul cu fire groase se gaseste mai greu si deobicei pe modele mai vechi(ala cu cabluri mai subtiri are un modul numit "confort" care iti ofera posibilitatea de a se inchide geamul singur dintr-o singura apasare scurta),cauta la mica publiciatate ca sigur gasesti la dezmembrari,dar din cate stiu doar butonul e cam greu sa-l iei separat ori toata partea electrica la geamuri ori cu tot cu macarale <_< asa vand baietii in general.Succes.
Link to comment
Share on other sites

mariustxa .. daca mi-l lasi la 50RON plus taxele de curier, il i-au .. Altfel .. sa fim seriosi .. nu merita. Am gasit la 300RON toata instalatia (macarale, motorase, cabluri si butoane cu pini subtiri), insa nu m-a prea incantat ideea sa-mi schimb tot .. 100RON e putin exagerat, nu crezi ? <_< Asa .. mai bine pun 300RON si am si functia confort cum spune M_A_D.

Deci .. fii putin mai intelegator .. si lasa putin din pret .. oricum, tot dupa cum spunea si M_A_D .. mai greu gasesti client la acest gen de buton .. deci .. daca vrei sa-l dai si sa faci un bine in acelasi timp .. da-l rezonabil :)

Mersi anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.