Jump to content

Vand rama clima E46 pentru navi mare sau 2 DIN


Recommended Posts

Mai lasa ceva la ea si ti-o iau eu...

 

130 lei si e a ta.

 

Daca nu esti din Bucuresti o pot trimite cu Fan Courier plata ramburs, dar suporti tu cheltuielile de transport. Inca ceva, piesa are codul 51168230902, sa verifici daca de asta ai nevoie.

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=51&fg=35 , piesa 1

Link to comment
Share on other sites

da este pentru modelul fara facelift.

 

Esti sigur? Nu de alta dar eu am un E46 330xi non facelift din 2001 si pentru el mi-am comandat-o. Am tot stat sa fac rost de toate componentele pentru navi 16/9 retrofit si in sfarsit saptamana asta am reusit sa fac operatiunea eu avand inainte un mk3 cu radio navigation. Totul bine si frumos mai putin rama asta buclucasa care se potriveste in afara de locasul ala pentru butoane (scaune incalzite, dsc, etc) care e mai lat si mai scurt putin fata de ce aveam eu. Am mai fost la un prieten care are un e46 coupe tot non facelift insa la el spatiul ala de butoane este exact ca la rama asta. Foarte ciudat, eu sunt putin in ceata...

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=51&fg=35 piesa 12 ar parea piesa de care am eu nevoie si realoem zicea ca merge dupa 09/1999, deci care e normala si care e de facelift?!

Link to comment
Share on other sites

Mai lasa ceva la ea si ti-o iau eu...

 

130 lei si e a ta.

 

Daca nu esti din Bucuresti o pot trimite cu Fan Courier plata ramburs, dar suporti tu cheltuielile de transport. Inca ceva, piesa are codul 51168230902, sa verifici daca de asta ai nevoie.

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=51&fg=35 , piesa 1

Este pentru modelul nfl cu siguranta daca are codul spus de tine...

Edited by XiE
Link to comment
Share on other sites

Este pentru modelul nfl cu siguranta daca are codul spus de tine...

 

Tu de unde ai luat informatia? Eu am impresia ca difera in functie de echipare nu de fl/nfl. Am vazut 2 masini non facelift, una o avea intr-un fel, una altfel.

 

Ca idee la rama asta latimea fantei in care intra butoanele era de 19mm, iar la cea veche care o aveam era de 17mm sau pe acolo. Poti sa faci masuratoarea...

 

Uite ce zice ETK-ul la un e46 din 2005:

 

 

post-520-1248449751_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.