Jump to content

BMW E46 320d 2002


cristianiorga22

Recommended Posts

Imi place aceasta masina ...are din toate cate putin....chiar imi place...

Bmw E46 320d din 2002 are 150cp si 173400km....nu are multe optionale dar sunt multumit..

-Geamuri electrice fata spate

-Tapiterie textila

-CD - Bussines

-Jante pe 17"

Si in rest tot ce are standard un E46.. din 2002

Am mai "pus" pe ea..

-Angel Eyes

-Trimurile cu folie imitatie carbon

-Lampile interior cu lumini de citire

-Inele cromate bord

Urmeaza...

-Oglinzile, grilele fata si jentile vopsite negru lucios

 

 

 

 

 

 

Edited by cristianiorga22
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoase Angel Eyes-urile! Vreau sa-mi pun si eu pe al meu e46 pre-facelift. Ceva sfaturi? De unde, cat costa ceva la o calitate mai buna (tot albe as vrea) etc... Inele cromate bord mi-am pus si eu, dau foarte bine si e si usoara instalarea (daca m-am descurcat eu...). Trimurile ti le-ai pus tu sau...? Si folia de unde ai luat-o? Eu as vrea sa-mi pun folie simpla, pt ca eu cand am luat masina, avea niste umflaturi cum ca a prins aer si nu e pusa ca lumea.. Si as vrea sa pun din nou ca sa nu se mai vada asa. Eventual poate urc si-o poza.. Si inca o chestie, cum adica lampile interior cu lumini de citire? Nu aveai? Adica nu te referi la cele din mijloc, directionate spre scaunul soferului si scaunul din dreapta? Multumesc mult, si felicitari pentru masina, e SUPERBA! Edited by D_Dumi
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoase Angel Eyes-urile! Vreau sa-mi pun si eu pe al meu e46 pre-facelift. Ceva sfaturi? De unde, cat costa ceva la o calitate mai buna (tot albe as vrea) etc... Inele cromate bord mi-am pus si eu, dau foarte bine si e si usoara instalarea (daca m-am descurcat eu...). Trimurile ti le-ai pus tu sau...? Si folia de unde ai luat-o? Eu as vrea sa-mi pun folie simpla, pt ca eu cand am luat masina, avea niste umflaturi cum ca a prins aer si nu e pusa ca lumea.. Si as vrea sa pun din nou ca sa nu se mai vada asa. Eventual poate urc si-o poza.. Si inca o chestie, cum adica lampile interior cu lumini de citire? Nu aveai? Adica nu te referi la cele din mijloc, directionate spre scaunul soferului si scaunul din dreapta? Multumesc mult, si felicitari pentru masina, e SUPERBA!

 

Sper ca nu supar pe nimeni..nu fac reclama doar recomandari :lol:

Angel eyes-urile le-am luat de la MAS.. si montajul l-am facut la rekinu de pe prelungirea ghencea

Trimurile le-am pus de la fratele lui NAVARA...

Folia este Lumar..este pusa in Constanta.

Inelele le-am pus de la un super tip de la piata trapezului...tot el le-a si montat

Nu aveam lampi de citire....erau simple cu un bec

Urmeaza sa fac poze cu oglinzile si grilele fata vopsite negru lucios....si urmeaza jentile negre :)

Link to comment
Share on other sites

Multumesc de info! Sunt din Iasi deci nu ma pot descurca prin aceleasi metode dar... Sper sa rezolv totusi cu angel-eyes-urile si-aici (cu siguranta trebuie). Bafta!

 

poate sa-ti trimita prin posta. eu asa le-am luat. montajul e floare la ureche. ai DiY pe forum.

Link to comment
Share on other sites

+1 Cristi...

Cum te-ai asigurat ca nu sare vopseaua?

 

Tipul care mi-a facut "lucrarea" avea un spray....a dat cu substanta respectiva pe crom...apoi a asteptat 15 minute.. si a luat cromul cu o spatula precum "razui untul" pana la plastic....apoi a dat cu smirghel de 2000...si procedeul clasic de vopsire ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
arata super :lol:

da bine contrastul

cred ca live se vede mult mai bine decat in poze

asteptam si jantele :lol:

 

 

multumesc..... dupa data de 15 ma apuc si de jante... cate una la 3 zile ca nu am decat o roata de rezerva :)

nu o sa dureze chiar o vesnicie :)

Edited by 4ucom
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
capacele cred ca aratau mult mai bine in ton cu masina , adica albastre . Sincer nu-mi plac deloc . Grila e ok

 

Problema cu capacele a fost urmatoarea... mi-a zburat unul capacul de pe dreapta ...pe magurele... si vopsitorul mi-a spus sincer ca nu o sa poata sa imi scoata identica nuanta... si aceeasi "vechime" de luciu.... si atunci am hotarat sa le fac negre..... mie imi plac mult....

Link to comment
Share on other sites

Tipul care mi-a facut "lucrarea" avea un spray....a dat cu substanta respectiva pe crom...apoi a asteptat 15 minute.. si a luat cromul cu o spatula precum "razui untul" pana la plastic....apoi a dat cu smirghel de 2000...si procedeul clasic de vopsire ....

 

as vrea sa stiu si eu numele si tipul spray-ului care arde cromul ala si il curata.ms mult

Link to comment
Share on other sites

vopsitorul mi-a spus sincer ca nu o sa poata sa imi scoata identica nuanta... si aceeasi "vechime" de luciu....

 

Un vopsitor prost probabil . Bine ca nu i-ai cerut sa-ti vopseasca o aripa sau un panou spate :)

nuanta , daca e culoare originala se poate scoate...luciul insa nu !

Link to comment
Share on other sites

alex_bmw e90_wly.... am sa-l intreb pe tipul respectiv... si te anunt...

myxage..... repet pe mine ma interesa mai mult sa arate la fel capacele.... si sincer eu personal nu cred ca exista vopsitorie care poate face o vopsea noua sa arate ca una de 7 ani in cazul meu... ma refer la nuanta , stralucire.Eu am preferat asa

Edited by cristianiorga22
Link to comment
Share on other sites

alex_bmw e90_wly.... a sa-l intreb pe tipul respectiv... si te anunt...

myxage..... repet pe mine ma interesa mai mult sa arate la fel capacele.... si sincer eu personal nu cred ca exista vopsitorie care poate face o vopsea noua sa arate ca una de 7 ani in cazul meu... ma refer la nuanta , stralucire.Eu am preferat asa

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.