Jump to content

Nou pe forum


floryn73

Recommended Posts

Buna ziua tuturor. Sunt nou pe forum si la sfarsitul lunii august un viitor posesor de bmw e60 din 2004. Momentan conduc un ford mondeo care l-am scos vanzare ca nu are rost sa pastrez 2 masini. Dupa ce cumpar masina revin cu poze. Numai bine la toata lumea.
Link to comment
Share on other sites

daca vrei poti sa ne vorbesti despre ce cumperi? dane detalii! este i sau d

Bmw 525D-2004

km 170000

euro 4 cu filtru de particule

177cp

culoare argintie

cutie steptronic

tapiterie piele

trapa

jante aliaj

computer bord

parktronic fata+spate

senzori ploaie+lumini

bluetooth

telefon masina

folie geamuri

bi-xenon adaptiv

inchidere centralizata+alarma

4 geamuri electrice

dublu climatronic

proiectoare

oglinzi electrice+incalzite

scune incalzite fata

pilot automat

navigatie mare

Nu stiu daca am omis ceva asta e din ce tin minte

Tin sa precizez ca cunosc masina de cand a adus-o in tara si propietarul este prieten cu mine

Link to comment
Share on other sites

170 000 km. ai grija ca la 200 000 trebuie schimbat filtrul de particule si nu e tocmai ieftin.

 

Fiind vorba de 525d sa verifici daca masina are probleme cu galeria de admisie si cea de evacuare. Sunt 2 puncte slabe ale acestei motorizari. Cea de evacuare se fisureaza si scapa gaze si o sa iti umple habitaclul de fum, iar cea de admisie are probleme la clapete si scurgeri de ulei.

 

Eu am 135000 km si am avut problemele astea si in plus am schimbat si turbina cu una noua. Cu toate astea imi place foarte mult si ma simt foarte bine atunci cand o conduc. E destul de rezistenta pe articulatii, bucse, etc. Inca nu am schimbat nimic si nu am batai sau jocuri desi am jante pe 18 iar drumurile pe care am circulat nu au fost prea bune.

Link to comment
Share on other sites

170 000 km. ai grija ca la 200 000 trebuie schimbat filtrul de particule si nu e tocmai ieftin.

 

Fiind vorba de 525d sa verifici daca masina are probleme cu galeria de admisie si cea de evacuare. Sunt 2 puncte slabe ale acestei motorizari. Cea de evacuare se fisureaza si scapa gaze si o sa iti umple habitaclul de fum, iar cea de admisie are probleme la clapete si scurgeri de ulei.

 

Eu am 135000 km si am avut problemele astea si in plus am schimbat si turbina cu una noua. Cu toate astea imi place foarte mult si ma simt foarte bine atunci cand o conduc. E destul de rezistenta pe articulatii, bucse, etc. Inca nu am schimbat nimic si nu am batai sau jocuri desi am jante pe 18 iar drumurile pe care am circulat nu au fost prea bune.

Am sa tin cont de aceste sfaturi. Mersi frumos

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.