Jump to content

suspensii sport bieleta antiruliu problem


Recommended Posts

va salut, am o problema cu partea din fata, mai bine spus, cu suspensia sport

 

am montat suspensie reglabila si am intampinat o problema, partea de prindere a bieletei pe telescop acum e mai jos decat cel original cu cativa centimetrii, fapt care duce la coborarea bieletei pana in bratul principal, mia lasat un pic de urma, a zgariat bratul, si nu stiu daca mai umblu daca va dauna bratului, prefer bieleta sa se rupa mai degraba fiind mai ieftina

 

vreau sa va intreb in primul rand daca mai stau asa cu ea, daca se agraveaza problema,

 

si vreau sa va mai intreb unde gasesc eu bieleta mai scurta, este sport?

un mecanic mia dat o idee sa iau de pe alt model care sa fie mai mica bieleta, acuma ma gandesc daca nu cumva bieleta de pe suspensia de la un mtech ar fi ceea ce imi trebuie, si sincer nu mai stiu in ce pozitie era bara stabilizatoare care e prinsa de bieleta, deci nu stiu cu cat trebuie sa fie mai mica

 

sper sa gasesc ceva cat de repede pt ca nu pot umbla asa cu ea, ma doare inima cand stiu ca freaca acolo

 

astept raspunsuri, va multumesc

Link to comment
Share on other sites

Pai sunt bieletele sport , care sunt de 16 sau 17 cm (cele normale au 21 cm parca iar pt m-tech nu stiu daca sunt le fel....), eu am comandat de la fk.Poti lua si de pe ebay.Daca vrei sa comanzi sa spui ca iti recomand pe cineva de la care am luat eu.E dealer la fk si le aduce la pret ok si le trimite prin curier oriunde in tara.Sunt pe undeva pe la 60 eu setul. Edited by 22WTF
Link to comment
Share on other sites

explica de ce?

in primul rand acum sunt foarterigide suspensiile

siinal 2lea am grijasi nu fac raliuri cu ea princj

 

ii o treaba provizorie

decat sa frec btratu care ii vreo 5mil unu, mai bine asa

 

nu cred ca pun in pericol siguranta

cred ca ar face balans ca si cu suspensie normala, deci ...

Link to comment
Share on other sites

ms, chiar nu e greu, si am avut multe tutoriale de pe net, daca vrea cineva il pot ajuta, cu atat am ramas, sa schimb bieletele, sami fac directia ca bate ceva acum, probabil pt ca a coborat masina, si urmeaza distantiere, pt ca nu intra jantele, si niste cauciucuri cu talie mai mica, sa nu am probleme cu carenaju

 

chiar nu am ce face pana imi iau bieletele, si decat sa stric ceva, mai bine umblu ca babetu prin orash fara bielete :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.