Jump to content

Catalizator E39 - 520i - 1997


Billy

Recommended Posts

Masina nu are catalizator asa am cumparat-o. Stiu ca sunt pareri pro si contra catalizatorului..pe mine sincer ma deranjeaza zgomotul produs de lipsa acestuia.

 

Va rog ..unde gasesc catalizator pentru E39 520i - 1997 si cam care i-ar fi pretul ?

 

 

Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Pai daca iti iei nou si nu cred ca merita sa iti iei SH, cred ca te duce undeva la 1,300 de EUR, pentru ca mai adaugi la pretul lui banuiesc si alte componente cum ar fi garnituri si altele...

 

Si cred ca nu ai nici sonda lambda, deci trebuie sa cumperi si aia, care costa ceva. Pe mine m-a costat numai sonda 6 milioane... :blink:

 

Daca totusi vrei sa iti comanzi te pot ajuta cu un numar de telefon de la service-ul unde imi fac eu masina. Nu iti promit preturi sub piata dar serviciile sunt exceptionale. Iti comanda ei piesa si tot ei monteaza.

 

Nu cred ca influenteaza cu nimic daca il lasi asa... decat mediul inconjurator :)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Fii atent, iti dau PM cu o firma care importa piese BMW, da telefon acolo le spui seria de sasiu si iti spun exact pretul. Dar sa te astepti la ceva in jur de 30 milioane. :blink:

 

Sau... renunti si la toba finala si intermediara, pui inox si o sa ai un sound deosebit. Eu am toata evacuarea facuta la c&c din inox si macar pentru "zgomot" a meritat banii :) Cica ti-ar da si vreo 0,5 CP in plus :)

Link to comment
Share on other sites

Fii atent, iti dau PM cu o firma care importa piese BMW, da telefon acolo le spui seria de sasiu si iti spun exact pretul. Dar sa te astepti la ceva in jur de 30 milioane.  :blink:

 

Sau... renunti si la toba finala si intermediara, pui inox si o sa ai un sound deosebit. Eu am toata evacuarea facuta la c&c  din inox si macar pentru "zgomot" a meritat banii  :)  Cica ti-ar da si vreo 0,5 CP in plus  :)

87064[/snapback]

 

e super ideea cu inoxul si eu vreau sa o fac doar ca ma costa ceva si mai astept putin....dar mai bine iti scoate tot din toba decat sa dai vreo 2000 pe catalizatoare si etc

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
pai pe mine m-a costat aproape 45 de milioane tot traseul de evacuare cu tobele intermediara si finala, cred ca am fost nebun la cap :blink: , dar la cati bani am bagat in masina, deja nu mai conteaza... Imi pare rau ca nu mai am bani sa pun si serpisori :)
Link to comment
Share on other sites

e super ideea cu inoxul si eu vreau sa o fac doar ca ma costa ceva si mai astept putin....dar mai bine iti scoate tot din toba decat sa dai vreo 2000 pe catalizatoare si etc

87097[/snapback]

 

 

Cam cat poate sa coste ?

 

Culmea e ca cel care mi-a vandut masina ..asa avea..dar nu de inox ( era o teava simpla) ..oriicum se auzea mult mai bine.

 

Ca sa i-o cumpar i-a pus toba si acum soundul este spart ..cand era teava...era chiar frumos zgomotul..

 

Deci ..cam cat ar putea costa ?

Link to comment
Share on other sites

Billy, practic acum in ce consta evacuarea ta ?

 

din ce inteleg, nu ai catalizator, dar ai toba intermediara si finala ?

87128[/snapback]

 

 

Exact asa e. Nu aveam nici toba finala..ci doar o teava :blink: ..dar tipul mi-a pus toba finala. Mai bine o lasam cu teava ca era mai frumos soundul :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.