Jump to content

Inlocuire articulatii fata


bandydo

Recommended Posts

Am dat la VAN International 300Ron manopera pentru pivoti exteriori, bielete antirului si bucse fata (stanga+dreapta). Piesele au mai costat inca 370 Ron cumparate din alta parte (la service erau aproape dublu ca pret asa ca am venit cu ele de acasa) :)

 

alex77xax - bascula nu prea se schimba decat dupa accident, altfel nu prea am auzit sa se rupa asa usor

 

bandydo - in pretul tau de 14 mil ce piese sunt incluse mai exact? In cazul meu nu a fost necesar sa schimb si capetele de bara sau pivotii superiori asa ca oarecum a fost mai ieftin.

Masina ta este un E46 din prima generatie sau o pisica inmatriculata mai tarziu? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Salut, masina este un E46 din 99, nu este pisicuta:D

 

Si in pretul de 1400 ron, mi-au zis ca schimba pivoti, bascule si nu mai stiu ce pt ambele roti fata. NU pera ma pricep eu, de aceea am si intrebat aici:P

 

MI-au zis ca este 700 ron kitul + manopera pt o roata.

Link to comment
Share on other sites

imi vine greu sa cred ca la E46 daca vrei sa schimbi bascula nu o poti cumpara decat cu tot cu pivoti. Oricum imi pare foarte ciudat ca vor sa-ti schimbe basculele, cum spuneam, piesa aia doar la accident se poate rupe/deforma, altfel... imi suna a manevra. :)

Ma gandesc ca ar trebui totusi sa te mai duci la un service sa ti-o urce pe elevator si sa-ti spuna ce cred ei ca ar trebui schimbat si cat ar costa mai intai manopera si apoi piesele. (nu ar strica sa notezi pe o foaie denumirea exacta a pieselor si sa intrebi chiar tu preturile la un magazin)

Link to comment
Share on other sites

Salut, masina este un E46 din 99, nu este pisicuta:D

 

Si in pretul de 1400 ron, mi-au zis ca schimba pivoti, bascule si nu mai stiu ce pt ambele roti fata. NU pera ma pricep eu, de aceea am si intrebat aici:P

 

MI-au zis ca este 700 ron kitul + manopera pt o roata.

 

iti recomand ebay.de* sunt kit-uri de reparatiii complete fata/spate la preturi destul de mici.

de exemplu eu la e38 am cumparat pe fata brate, bucse(3 buc.), bielete, capete de bara, bara de directie, toate 4 discuri frana si m-a ajuns totul cu cheltuieli de expeditie pana in poarta casei la 1700 roni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.