Jump to content

Bataie suspecta dinspre rezervor la 135i coupe


Recommended Posts

Salut,

Daca avem pe forum proprietari de Seria 1 Coupe, va rog sa verificati daca la voi se aude un zgomot ca o lovitura din partea dreapta spate a masinii, se pare ca din rezervor.Acest zgomot apare doar cand rezervorul are intre un sfert si trei sferturi combustibil, mergeti incet si puneti frana (gen trafic in coloana, aglomeratie etc.).Am mai intalnit un caz si as vrea sa stiu daca mai sunt situatii de acest gen.De la service mi-au spus ca nu au ce face pt ca e gresit proiectat rezervorul, in sensul ca ii lipseste un perete despartitor....ma rog...ideea e ca ASA FACE TOATE...Va multumesc si astept reply-uri.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

ti-au mai raspuns alti useri, eu inclusiv.

 

Nu se aude asa ceva, povestea ca "asa face toate" este o imbecilitate.

 

Verifica bateria sa nu balangane in locasul ei din portbagak, sau ce mai ai in compartimentul ala sa fie bine fixat.

Link to comment
Share on other sites

ti-au mai raspuns alti useri, eu inclusiv.

 

Nu se aude asa ceva, povestea ca "asa face toate" este o imbecilitate.

 

Verifica bateria sa nu balangane in locasul ei din portbagak, sau ce mai ai in compartimentul ala sa fie bine fixat.

Merci, am vrut sa deschid un topic de sine statator.Am verificat bateria, e stransa bine, in portbagaj nu am nimic, ma rog...se pare ca sunt "talentat" la defecte de-astea ciudate...Ce ma face sa cred ca e de la rezervor e faptul ca aparitia fenomenului e dependenta de cantitatea de combustibil din rezervor.

Link to comment
Share on other sites

si Ab ce spune ..ca practic se plimba benzina in rezervor si face bum bum ? . Pe forumuri pe afara nu apare problema ?

Cam asa ceva.Problema a fost semnalata si pe bimmerpost.com:

http://www.1addicts.com/forums/showthread.php?t=218934

http://www.1addicts.com/forums/showthread.php?t=237145

http://www.1addicts.com/forums/showthread.php?t=231431

http://www.1addicts.com/forums/showthread.php?t=214791

Link to comment
Share on other sites

uite am un prieten care are un 120d coupe si am sa-l intreb si daca la el se aude ceva de genul asta

deci zgomotul apare cand in rezervor se afla combustibil intre 1/4 si 3/4?

 

mai e un 135i pe forum, poate primesti raspuns si de la propietar(a) :)

Merci, da, cam in situatia asta.Din cate stiu Suri are un 135i.Cum merge jucaria Suri, ai intalnit probleme?

Link to comment
Share on other sites

am si eu un prieten care detine un seria 1 120 d 177cp din 2008 acum 2 luni de zile mi-a spus ca si el aude dar nu tot timpul bubuituri care vine de la rezervor.Am sa vb cu el sa intre aici sa explice mai bine stiu sigur ca a vorbit si la bavaria de acest lucru...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
nu e construit cum trebuie rezervorul si cand ajunge la un nivel anume de benzina se plimba liber si se loveste de pereti ....fa plinu ..sau ai grija sa ai nivelul benzinei a.i sa nu se auda nimic..pune o sticla pe jum plina de apa la picioare in spate..si vezi daca at cand mergi zgomotul facut de sticla e asemanator..daca este..trebuie sa te obisnuiesti cu el..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.