Jump to content

E36 coupe, 1.8 is


Small_Burnout

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Am uitat ceva!! Masina are:

suspensie sport pe fata

filtru sport

jentzi pe 17

trapa electrica(care merge in comparatie cu multe altele)

oglinzi electrice incalzite

geamuri electrice(deee doar e coupe e obligatoriu)

eleron

Folie

Urmeaza sa vina pe ea:

suspensia sport (pe spate)

bara stabilizatoare fata

angels eyes

stopuri M

xenon

proiectoare ceata

Posibil cand creste bugetul:

evacuaore sport(serpisori+tevi+tobe)

turbina (necesit documentare aici)

spoilere M

interior piele

 

 

 

sa dai scrisul ala jos si mai baga detalii despre masina si poze, si din interior

 

Multa lume a zis la fel dar mie unu asa imi place!! cat despre vopsit ca sa raspund si pt colegu o sa incerc sa vad ce iese!! maine merge masina la service sa imi schimbe discul de ambreaj si garniturile de la admisie si evacuare!!

post-726-1253050368_thumb.jpg

post-726-1253050396_thumb.jpg

post-726-1253050423_thumb.jpg

post-726-1253050448_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

In primul rand este scris complet gresit, corect este:

 

Bayerische Motoren Werke

 

deci da-l jos ca te faci de ras.

 

 

Dapz stiu ca normal e Bayerische Motoren dar atunci cand l-am pus m-am uitat pe net la delarul din brasov(contempo cars)si exact asa scria "Bavaria motor werke" Si dupa ce l-am facut si pus ce era sa mai fac akum!!! Multzi vad putin cunosc!! excludem adevaratzi fanii bmw!!

Cat despre filtru astept o solutie cum sa il pun!Ma gandeam ca undeva jos sa ii fac loc!!!Da cat mai repede!!:)Ms mult! Si turbina am zis ca vreau sa pun dar nu stiu cum se pune !!!Din cate am inteles ar fi o evacuare speciala pt ea sau in cel mai rau caz cica merge si una electrica care din auzite nu e buna!! adika nu isi face treaba!!

Edited by Small_Burnout
Link to comment
Share on other sites

Frumos exemplarul !

Obiectii : - scrisul cu "Bavaria motor werke" este in plus

- filtrul sport ( montat si aiurea ) ; sfat revino pe original

- fa o curatenie la compartimentul motor

- daca ai folii mai trebuie sa-i faci ceva ? Nu merge si asa ? :)

 

Succese !!!!

Link to comment
Share on other sites

Dupa studiu de piata am dat jos scrisul dar am avut parte si de ceva probleme!!! Pa partea stanga la usa mi se ia lacul!! :)((( nu mult dar arata naspa!!! trebuie remediat!!!.cat despre filtru ala oameni bunii eu cred ca nu e pus bine dar datzi si solutia daca tot criticatii!!

 

IO`S zi bre daca ar fi a ta unde ai monta filtru ala!!!La narii ar fi spatiu dar ce faci daca intra apa! Jos in bara la fel problema cu apa!!! Eu stiu ca trebuie sa traga aer rece dar unde sa il pun fara a trage apa in caz ca ploua!!!???

post-726-1253094951_thumb.jpg

post-726-1253094969_thumb.jpg

post-726-1253094980_thumb.jpg

post-726-1253094995_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mai bine nu te-ai lua de Io's...intereseaza-te doar cam ce masini a avut si are...daca mai multe persoane iti spun de faza cu filtrul de aer crezi ca spunem de nebuni? si un amic de-al meu are 1,8 is cu filtru conic K&N...si a trecut inapoi pe original. Fara o protectie termica la filtru nu faci nici o branza si oricum e cam dovedita faza cu filtrele sport la masini aspirate...e mai mult efect Placebo...castigul de putere este insesizabil,ai doar o crestere de consum,un sunet oarecum sportiv si praf adunat in admisie/motor.

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Mai bine nu te-ai lua de Io's...intereseaza-te doar cam ce masini a avut si are...daca mai multe persoane iti spun de faza cu filtrul de aer crezi ca spunem de nebuni? si un amic de-al meu are 1,8 is cu filtru conic K&N...si a trecut inapoi pe original. Fara o protectie termica la filtru nu faci nici o branza si oricum e cam dovedita faza cu filtrele sport la masini aspirate...e mai mult efect Placebo...castigul de putere este insesizabil,ai doar o crestere de consum,un sunet oarecum sportiv si praf adunat in admisie/motor.

Bafta

 

 

 

Cine sa luat de el???!! nu stiu de ce te agitzi ca un sprite asa!! Ce treaba are cu ce masinii a avut sau are!! aici e vb de harbu meu!! daca ai un sfat bun de dat te ascult daca nu salut !!!

Edited by Small_Burnout
Link to comment
Share on other sites

Mai ai si tu de invatat sa vorbesti pe un forum... Ce nu-mi plac mie oamenii ca tine, care vor sa faca dintr-un 1.8is M3, toti dinainte ti-au zis sa renunti la abtipildul acela care nu are nici un farmec si mai e si gresit si sa dai jos filtrul sport pentru ca nu are nici un efect pozitiv in afara de zgomotul putin diferit iar tu vii cu texte de genu "ce te agiti ca un sprite", invata sa scrii pe un forum si dupa aceea vino sa ceri pareri si sfaturi. Edited by aXeL
Link to comment
Share on other sites

Nu mi-am pus masina sa ma cert cu lumea sau ceva de genul!! Multa lumea azis ce a zis faza cu scrisul si cu ce m-am ales????cu usa decojita???!!!! crezi ca e mult mai misto sa am usa in 2 culori pt ca pana mea.......!!Si faza cu invatatul sa vb eu asi zice sa te uiti de cand sunt eu pe forumul asta si de cand ti-ai facut u contul aici!!! deci laso balta!!!hai ca deja nu mai are rost sa tin topicul deschis daca asa zisi impatimiti de bmw-uri vin cu texte ca"Ce nu-mi plac mie oamenii ca tine, care vor sa faca dintr-un 1.8is M3" sau"Mai bine nu te-ai lua de Io's...intereseaza-te doar cam ce masini a avut si are..."!! daca numai asta conteaza in ziua de azi pe acest forum in general e grav!!! Si apropo fiecare cu gusturile lui asta ca nu o mai face pe vedeta !!! Edited by Small_Burnout
Link to comment
Share on other sites

Ce conteaza de cat timp ai contul pe forum, daca nu stii sa vorbesti pe un forum public ? Usa decojita o ai pentru ca ti-ai pus sticker-ul de prima data nu pentru ca ti-am zis noi sa il dai jos. Iar daca vrei sa inchizi topicul si te superi pentru atat lucru e si mai grav iti spun eu ! :)
Link to comment
Share on other sites

Tare asi dori sa te cunosc in realitate!!! desi nu am nici o pretentie de la tine!! akum vii cu acuzatzi si akum cu scuze sau ce sa inteleg!!!si tare asi fi vrut sa fi langa masina azi !! desi de ce imi bat capul!!!! daca nu potzi sa compari niste poze sa vezi realitatea!!! deci pe bune esti penibil si o si dovedesti!!!Si ca tot mai scos din pepeni cu faza 1.8 is sa fac M3 de unde stii u ca nu asi putea face lucruu asta!!! e ceva imposibil!!!???sau interzis???!!
Link to comment
Share on other sites

jointule (rwdcat), lasa omu' in pace ca nu mi-i s-a parut ca s-a luat de mine, vrea niste sfaturi probabil pt eu i-am spus primul sa renunte la filtru

 

small_burnout: eu daca as avea masina ta as renunta la fltrul ala si as trece pe original asa cum ti-a spus si @rwdcat cam alea ar fi motovele

 

am sa caut cumva pe net ceva poze sa vezi cam cum ar trebui montat filtrul ala, este vb de o protectie termica care ar trebui sa o pui intre motor si filtru... cam greu de explicat , cel mai bine vezi o foto

 

multa bafta!

 

 

 

 

mai lasati omul in pace , nu mai fiti asa rai

 

 

 

cam asa ceva, mai caut si revin, poate gasesc ceva si cu masina

 

http://cdn1.ioffer.com/img/item/114/710/112/LqQ5.jpg

 

 

 

sau ceva de genul asta dar nici asa nu e ft bine:

 

http://i750.photobucket.com/albums/xx150/EuroSpec328/090725_171351.jpg

 

 

 

 

si cam asa ar fi cel mai bine:

 

http://members.myactv.net/~saabtuner20psi/SamcoTB4hl.jpg

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

esti din 2005 inscris pe acest forum/club insa degeaba pentru ca nu ai invatat nimic,sa inteleg ca daca esti inscris din 2005 asta te face mai baiat?

Daca erai un user activ cel putin se vedea asta printr-un limbaj adecvat...uite ca si eu sunt pe acest forum de cativa ani buni,doar ca am un alt cont acum,pe cel vechi l-am pierdut.

Sfaturi tocmai ti-au fost date atat despre filtrul de aer,daca nu intelegi problema ta,eventual mai pune si toba tuning care sa urle si sigur mai castigi vre-o 30 de cai :))

Stikerul acela pe laterala masinii e o tiganie,daca nu ai fost in stare sa il dai jos frumos(exista pistol cu aer cald) nu e vina nimanui.

Nu ne mai trata de parca ai avea avion si noi acum am coborat din copac.

Ai un 1,8 is mediocru ,nu pachet M,nu piele,jante mediocre,nu suspensie...si ar putea continua.

In primul post spui de turbina,ai idee macar ce inseamna turbo pe 1,8 is?cam ce necesita si cam cat te duce afacerea asta? Apropo 1,8 is vine cu serpi din fabrica in caz ca nu ai aflat din anul 2005 de cand esti pe forum.

In concluzie eu zic sa o iei tu usor,sa nu te agiti ca faci spume si dai pe afara si poate cu multa munca si bani investiti aduci masina la ceea ce visezi.

Iti urez Bafta

Link to comment
Share on other sites

Si daca are un 1,8is mediocru fara pachet M,fara piele.....ce?

 

cel putin nu este unul din aia care conduce masinuta lui taticu'

 

alta este povestea , citind topicul se obs ca intiatorul ii cam ia pe toti de sus , chiar si pe cei care stiu ce spun si chair incearca sa il ajute . nu are nimeni nimic cu faptul ca are un 1.8is !

Link to comment
Share on other sites

Tare asi dori sa te cunosc in realitate!!! desi nu am nici o pretentie de la tine!! akum vii cu acuzatzi si akum cu scuze sau ce sa inteleg!!!si tare asi fi vrut sa fi langa masina azi !! desi de ce imi bat capul!!!! daca nu potzi sa compari niste poze sa vezi realitatea!!! deci pe bune esti penibil si o si dovedesti!!!Si ca tot mai scos din pepeni cu faza 1.8 is sa fac M3 de unde stii u ca nu asi putea face lucruu asta!!! e ceva imposibil!!!???sau interzis???!!

 

Vad ca nu se poate vorbi frumos cu tine, oricum nu mai ma agit ca esti paralel cu marca BMW, mai mult vad ca o dai in personale... contrar dorintei tale eu zic sa nu ne intalnim bine ? Si conversatia noastra se va incheia aici ! Te sfatuiesc sa nu mai raspunzi cu injurii sau mai stiu eu ce si nici eu nu voi mai posta pe topicul tau !

Link to comment
Share on other sites

Deci din cei 10 care au postat aici 2-3 pers care nu au avut ceva de zis sau critica ba chiar au fost super ok in rest ati sarit cu gura!! Si apropo pt baiatul care imi face masina mediocra !!! ms mult e masina mea si imi place cum este asa!!! Ti-ai putea face parc auto prietene cu cate masinii sunt la mine in familie!!!Si nu vb de cojii de nucii!!! pana si fratemiu care abia a cumparat un passat nou-noutz in valoare de 30 de mii extra-full imi cere coaja sau masina mea mediocra sa se dea cu ea!!!Sau mai bine era daca pozam toate masinile sa le pun sa zic uite astea sunt ale mele!!!sa le potzi critica pe toate!!! SI intereseaza-te de NFL-urile din bv!!! BNR din bv care toti imi sunt tovarasi!!!!! Si catzi prieteni am cu pisicute!!!! NFL a fost singura masina care in afara de motorul de 1.8 is totul pe ea era de M.Sunatzi prieteni si intreaba de BNR care este editie limitata si care nu a comentat nimik de coaja mea!!!SI multzi altzi din bv!!! Oricum nici o poza cu masina modificata ulterior nu o sa mai apara pe acest forum!!! Si ca idee pt restul chiar o sa aduc un un M3 doar sa il tin in fata blocului sa pot spune ca am si unul de-ala !!! Edited by Small_Burnout
Link to comment
Share on other sites

eeee... acum nu trebuie sa ne laudam toti cu masinile rudelor/prietenilor... ce ar mai iesi (parca am fii de gradi-maxim clasa 1a)?! prea pui totul la suflet, sa te mai faci si tu ca nu vezi ce au scris altii... cum fac multi de pe aici :lol:

 

edit: m-am straduit sa-ti pun poze cu filtru ala ... nu ai mai zis nimic, prea te-ai suparat cu baietii astia :)

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.